ScoreIT

Events > 2016 Sabot Australia Day Regatta > 1-ups

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
1334 Blade runner
1-up NLSC Akito Koike
1423 Ultranza
1-up LC12SSC James Wilson
1426 meteorite
1-up LC12SSC Alex Darin
1519 Pacman
1-up NLSC Kai Johnston
1520 Mad Az
1-up NLSC Thomas Hawkeswood
1551 Torpedo
1-up DSC Maddie Dwyer
1565 Firebolt
1-up LC12SSC Hugo Darin
1571 Stinger
1-up DSC Clancy Dwyer
2542 Tangled
1-up WANGI Nicole Henderson
2588 Missile
1-up LC12SSC Noah Gerdes
2618 Black Diamond
1-up LC12SSC Ishan Shalliker
7008 Take Aim
HHSC Rhiannan Brown
7022 Synergy
1-up LC12SSC Archie Swadling
7072 Evolution
1-up LC12SSC Allegra Nash
7084 Tiger Bite
1-up GSC Lincoln Senior
7114 SPEED DEMON
1-up HHSC BRIN LIDDELL
7120 Hot Pursuit
1-up HHSC Thomas McEnearney
7123 Chimpanspeed
1-up WANGI James Henderson

Total boats: 18

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
23-Jan
Race 2
23-Jan
Race 3
23-Jan
Race 4
23-Jan
Drop Total
1 2542
Tangled
1-up
Nicole Henderson
WANGI 1 14 3 1 0 19
2 7022
Synergy
1-up
Archie Swadling
LC12SSC 4 3 13 2 0 22
3 7114
SPEED DEMON
1-up
BRIN LIDDELL
HHSC 14 2 4 7 0 27
4 1551
Torpedo
1-up
Maddie Dwyer
DSC 3 11 10 4 0 28
5 7008
Take Aim
Rhiannan Brown
HHSC 2 10 12 5 0 29
6 1565
Firebolt
1-up
Hugo Darin
LC12SSC 15 1 11 3 0 30
7 1334
Blade runner
1-up
Akito Koike
NLSC 13 7 2 8 0 30
8 7120
Hot Pursuit
1-up
Thomas McEnearney
HHSC 12 4 5 9 0 30
9 1519
Pacman
1-up
Kai Johnston
NLSC 16 5 1 11 0 33
10 7123
Chimpanspeed
1-up
James Henderson
WANGI 5 12 6 10 0 33
11 7084
Tiger Bite
1-up
Lincoln Senior
GSC 10 8 9 6 0 33
12 1571
Stinger
1-up
Clancy Dwyer
DSC 6 9 8 12 0 35
13 1520
Mad Az
1-up
Thomas Hawkeswood
NLSC 11 6 7 DNF
(19.00)
0 43
14 2618
Black Diamond
1-up
Ishan Shalliker
LC12SSC 7 DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
0 64
15 1423
Ultranza
1-up
James Wilson
LC12SSC 8 DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
0 65
16 7072
Evolution
1-up
Allegra Nash
LC12SSC 9 DNF
(19.00)
DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
0 66
17 1426
meteorite
1-up
Alex Darin
LC12SSC DNF
(19.00)
13 DNF
(19.00)
DNS
(19.00)
0 70
18 2588
Missile
1-up
Noah Gerdes
LC12SSC DNF
(19.00)
DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
0 76

Number of races completed: 4 | Number of drops allowed: 0
Mobile Website | Export to PDF | Exlpination of the Handicap System

Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
23-Jan
Race 2
23-Jan
Race 3
23-Jan
Race 4
23-Jan
Drop Total
1 7114
SPEED DEMON
1-up
BRIN LIDDELL
HHSC
5 2 1 1 0 9
2 7008
Take Aim
Rhiannan Brown
HHSC
1 4 4 2 0 11
3 7120
Hot Pursuit
1-up
Thomas McEnearney
HHSC
4 3 2 3 0 12
4 7123
Chimpanspeed
1-up
James Henderson
WANGI
2 5 3 6 0 16
5 1565
Firebolt
1-up
Hugo Darin
LC12SSC
7 1 6 4 0 18
6 1551
Torpedo
1-up
Maddie Dwyer
DSC
3 6 5 5 0 19
7 7084
Tiger Bite
1-up
Lincoln Senior
GSC
6 7 7 7 0 27
8 2542
Tangled
1-up
Nicole Henderson
WANGI
8 12 11 8 0 39
9 1519
Pacman
1-up
Kai Johnston
NLSC
12 9 8 11 0 40
10 1334
Blade runner
1-up
Akito Koike
NLSC
11 10 9 10 0 40
11 7022
Synergy
1-up
Archie Swadling
LC12SSC
10 11 12 9 0 42
12 1520
Mad Az
1-up
Thomas Hawkeswood
NLSC
9 8 10 DNF
(19.00)
0 46
13 1571
Stinger
1-up
Clancy Dwyer
DSC
13 13 13 12 0 51
14 1426
meteorite
1-up
Alex Darin
LC12SSC
DNF
(19.00)
14 DNF
(19.00)
DNS
(19.00)
0 71
15 2618
Black Diamond
1-up
Ishan Shalliker
LC12SSC
14 DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
0 71
16 7072
Evolution
1-up
Allegra Nash
LC12SSC
15 DNF
(19.00)
DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
0 72
17 1423
Ultranza
1-up
James Wilson
LC12SSC
16 DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
0 73
18 2588
Missile
1-up
Noah Gerdes
LC12SSC
DNF
(19.00)
DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
DNS
(19.00)
0 76

Number of races completed: 4 | Number of drops allowed: 0
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sat Jan 23, 2016 11:25:23
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7008 Take Aim Rhiannan Brown HHSC () 11:50:51 00:25:28 1 1.00 0.9434 00:24:02 2 2.00
7123 Chimpanspeed 1-up James Henderson WANGI () 11:51:38 00:26:15 2 2.00 0.9474 00:24:52 5 5.00
1551 Torpedo 1-up Maddie Dwyer DSC () 11:52:04 00:26:41 3 3.00 0.9153 00:24:25 3 3.00
7120 Hot Pursuit 1-up Thomas McEnearney HHSC () 11:53:30 00:28:07 4 4.00 0.9552 00:26:51 12 12.00
7114 SPEED DEMON 1-up BRIN LIDDELL HHSC () 11:53:44 00:28:21 5 5.00 0.9607 00:27:14 14 14.00
7084 Tiger Bite 1-up Lincoln Senior GSC () 11:54:05 00:28:42 6 6.00 0.8873 00:25:28 10 10.00
1565 Firebolt 1-up Hugo Darin LC12SSC () 11:55:13 00:29:50 7 7.00 0.9170 00:27:21 15 15.00
2542 Tangled 1-up Nicole Henderson WANGI () 11:55:19 00:29:56 8 8.00 0.8000 00:23:57 1 1.00
1520 Mad Az 1-up Thomas Hawkeswood NLSC () 11:56:27 00:31:04 9 9.00 0.8393 00:26:04 11 11.00
7022 Synergy 1-up Archie Swadling LC12SSC () 11:57:50 00:32:27 10 10.00 0.7606 00:24:41 4 4.00
1334 Blade runner 1-up Akito Koike NLSC () 11:59:35 00:34:12 11 11.00 0.7962 00:27:14 13 13.00
1519 Pacman 1-up Kai Johnston NLSC () 12:01:27 00:36:04 12 12.00 0.7901 00:28:30 16 16.00
1571 Stinger 1-up Clancy Dwyer DSC () 12:04:07 00:38:44 13 13.00 0.6515 00:25:14 6 6.00
2618 Black Diamond 1-up Ishan Shalliker LC12SSC () 12:07:23 00:42:00 14 14.00 0.6063 00:25:28 7 7.00
7072 Evolution 1-up Allegra Nash LC12SSC () 12:07:31 00:42:08 15 15.00 0.6044 00:25:28 9 9.00
1423 Ultranza 1-up James Wilson LC12SSC () 12:07:36 00:42:13 16 16.00 0.6032 00:25:28 8 8.00
1426 meteorite 1-up Alex Darin LC12SSC () DNF 19.00 DNF 19.00
2588 Missile 1-up Noah Gerdes LC12SSC () DNF 19.00 DNF 19.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sat Jan 23, 2016 12:18:46
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1565 Firebolt 1-up Hugo Darin LC12SSC () 12:43:11 00:24:25 1 1.00 0.9170 00:22:23 1 1.00
7114 SPEED DEMON 1-up BRIN LIDDELL HHSC () 12:43:35 00:24:49 2 2.00 0.9607 00:23:50 2 2.00
7120 Hot Pursuit 1-up Thomas McEnearney HHSC () 12:43:58 00:25:12 3 3.00 0.9552 00:24:04 4 4.00
7008 Take Aim Rhiannan Brown HHSC () 12:45:09 00:26:23 4 4.00 0.9434 00:24:53 10 10.00
7123 Chimpanspeed 1-up James Henderson WANGI () 12:45:33 00:26:47 5 5.00 0.9474 00:25:22 12 12.00
1551 Torpedo 1-up Maddie Dwyer DSC () 12:46:07 00:27:21 6 6.00 0.9153 00:25:02 11 11.00
7084 Tiger Bite 1-up Lincoln Senior GSC () 12:46:27 00:27:41 7 7.00 0.8873 00:24:34 8 8.00
1520 Mad Az 1-up Thomas Hawkeswood NLSC () 12:47:32 00:28:46 8 8.00 0.8393 00:24:09 6 6.00
1519 Pacman 1-up Kai Johnston NLSC () 12:49:16 00:30:30 9 9.00 0.7901 00:24:06 5 5.00
1334 Blade runner 1-up Akito Koike NLSC () 12:49:31 00:30:45 10 10.00 0.7962 00:24:29 7 7.00
7022 Synergy 1-up Archie Swadling LC12SSC () 12:50:13 00:31:27 11 11.00 0.7606 00:23:55 3 3.00
2542 Tangled 1-up Nicole Henderson WANGI () 12:53:15 00:34:29 12 12.00 0.8000 00:27:35 14 14.00
1571 Stinger 1-up Clancy Dwyer DSC () 12:56:54 00:38:08 13 13.00 0.6515 00:24:51 9 9.00
1426 meteorite 1-up Alex Darin LC12SSC () 13:03:40 00:44:54 14 14.00 0.6000 00:26:56 13 13.00
2588 Missile 1-up Noah Gerdes LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00
7072 Evolution 1-up Allegra Nash LC12SSC () DNF 19.00 DNF 19.00
2618 Black Diamond 1-up Ishan Shalliker LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00
1423 Ultranza 1-up James Wilson LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sat Jan 23, 2016 13:04:24
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7114 SPEED DEMON 1-up BRIN LIDDELL HHSC () 13:31:57 00:27:33 1 1.00 0.9411 00:25:56 4 4.00
7120 Hot Pursuit 1-up Thomas McEnearney HHSC () 13:32:12 00:27:48 2 2.00 0.9373 00:26:03 5 5.00
7123 Chimpanspeed 1-up James Henderson WANGI () 13:33:05 00:28:41 3 3.00 0.9409 00:26:59 6 6.00
7008 Take Aim Rhiannan Brown HHSC () 13:34:51 00:30:27 4 4.00 0.9628 00:29:19 12 12.00
1551 Torpedo 1-up Maddie Dwyer DSC () 13:35:03 00:30:39 5 5.00 0.9236 00:28:19 10 10.00
1565 Firebolt 1-up Hugo Darin LC12SSC () 13:35:06 00:30:42 6 6.00 0.9268 00:28:27 11 11.00
7084 Tiger Bite 1-up Lincoln Senior GSC () 13:35:16 00:30:52 7 7.00 0.8847 00:27:18 9 9.00
1519 Pacman 1-up Kai Johnston NLSC () 13:36:18 00:31:54 8 8.00 0.7533 00:24:02 1 1.00
1334 Blade runner 1-up Akito Koike NLSC () 13:36:49 00:32:25 9 9.00 0.7693 00:24:56 2 2.00
1520 Mad Az 1-up Thomas Hawkeswood NLSC () 13:36:50 00:32:26 10 10.00 0.8343 00:27:04 7 7.00
2542 Tangled 1-up Nicole Henderson WANGI () 13:37:09 00:32:45 11 11.00 0.7795 00:25:32 3 3.00
7022 Synergy 1-up Archie Swadling LC12SSC () 13:42:38 00:38:14 12 12.00 0.7806 00:29:51 13 13.00
1571 Stinger 1-up Clancy Dwyer DSC () 13:46:21 00:41:57 13 13.00 0.6489 00:27:13 8 8.00
2588 Missile 1-up Noah Gerdes LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00
1426 meteorite 1-up Alex Darin LC12SSC () DNF 19.00 DNF 19.00
2618 Black Diamond 1-up Ishan Shalliker LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00
7072 Evolution 1-up Allegra Nash LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00
1423 Ultranza 1-up James Wilson LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sat Jan 23, 2016 13:52:29
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7114 SPEED DEMON 1-up BRIN LIDDELL HHSC () 14:19:11 00:26:42 1 1.00 0.9607 00:25:39 7 7.00
7008 Take Aim Rhiannan Brown HHSC () 14:19:21 00:26:52 2 2.00 0.9434 00:25:21 5 5.00
7120 Hot Pursuit 1-up Thomas McEnearney HHSC () 14:19:37 00:27:08 3 3.00 0.9552 00:25:55 9 9.00
1565 Firebolt 1-up Hugo Darin LC12SSC () 14:19:47 00:27:18 4 4.00 0.9170 00:25:02 3 3.00
1551 Torpedo 1-up Maddie Dwyer DSC () 14:19:59 00:27:30 5 5.00 0.9153 00:25:10 4 4.00
7123 Chimpanspeed 1-up James Henderson WANGI () 14:20:40 00:28:11 6 6.00 0.9474 00:26:42 10 10.00
7084 Tiger Bite 1-up Lincoln Senior GSC () 14:21:15 00:28:46 7 7.00 0.8873 00:25:31 6 6.00
2542 Tangled 1-up Nicole Henderson WANGI () 14:21:36 00:29:07 8 8.00 0.8000 00:23:18 1 1.00
7022 Synergy 1-up Archie Swadling LC12SSC () 14:24:22 00:31:53 9 9.00 0.7606 00:24:15 2 2.00
1334 Blade runner 1-up Akito Koike NLSC () 14:24:44 00:32:15 10 10.00 0.7962 00:25:41 8 8.00
1519 Pacman 1-up Kai Johnston NLSC () 14:26:55 00:34:26 11 11.00 0.7901 00:27:12 11 11.00
1571 Stinger 1-up Clancy Dwyer DSC () 14:47:17 00:54:48 12 12.00 0.6515 00:35:42 12 12.00
1520 Mad Az 1-up Thomas Hawkeswood NLSC () DNF 19.00 DNF 19.00
2588 Missile 1-up Noah Gerdes LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00
7072 Evolution 1-up Allegra Nash LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00
2618 Black Diamond 1-up Ishan Shalliker LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00
1423 Ultranza 1-up James Wilson LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00
1426 meteorite 1-up Alex Darin LC12SSC () DNS 19.00 DNS 19.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login