ScoreIT

Events > 2016 - 2017 NSW F11 States > Transition F11

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
1102 Blondes Away
F11 GSC NSW Britney Bedding Jemima Blythe Senior
1233 Fury
F11 GSC NSW Sam Grilk Logan Howard
1243 Maggot Death
Flying 11 M16SSC NSW William Wickham Jameson Prescott
1266 Tomahawk
Flying 11 M16SSC NSW VINCENT DECOMPS BENJAMIN FAIRBROTHER
1271 Bad Dog
Flying 11 NSC NSW Thomas Warne William Ryan
1274 In Good Nick
Flying 11 NSC NSW India Gilbert Katina Casimaty
1275 Bluebird
F11 LC12SSC NSW Matthew Haywood James Curr
1280 Gate Crasher
Flying 11 MHYC NSW Peggy Stanbury Avril Richardson
1284 Enigma
F11 GSC NSW Eva Anido Abbey Anido
1288 Onya Mark
Flying 11 M16SSC NSW Thomas Rees Ellery Prescott
1295 Sparta
F11 ASC NSW Louise Festa Isobel Festa
1304 Chill
F11 ASC NSW Finn Moller Jonah Nicholson
1312 Flying Llama
F11 NSC NSW Bezi Saunders Samantha Radford
1350 Supersonic
F11 LC12SSC NSW Caitlin Mulquiney Caitlin Tobin
1360 Waterdragon
F11 PKSC NSW Micah Sullivan James Gorham
1383 Bucket
Flying 11 MHYC NSW Phoebe O'Brien Holly Larkens

Total boats: 16

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
6-Nov
Race 2
6-Nov
Race 3
6-Nov
Race 4
18-Feb
Race 5
18-Feb
Race 6
19-Feb
Race 7
19-Feb
Race 8
19-Feb
Drop Total
1 1295
Sparta
F11
Louise Festa
Isobel Festa
ASC
NSW
3 2 1 1 4 2 1 1 4 11
2 1304
Chill
F11
Finn Moller
Jonah Nicholson
ASC
NSW
2 1 5 2 6 3 2 3 6 18
3 1312
Flying Llama
F11
Bezi Saunders
Samantha Radford
NSC
NSW
5 3 2 6 2 1 4 8 8 23
4 1360
Waterdragon
F11
Micah Sullivan
James Gorham
PKSC
NSW
1 4 3 4 3 9 5 4 9 24
5 1350
Supersonic
F11
Caitlin Mulquiney
Caitlin Tobin
LC12SSC
NSW
6 5 8 3 1 5 7 7 8 34
6 1288
Onya Mark
Flying 11
Thomas Rees
Ellery Prescott
M16SSC
NSW
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
10 7 6 8 9 17 74
7 1274
In Good Nick
Flying 11
India Gilbert
Katina Casimaty
NSC
NSW
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
7 8 8 OCS
(17.00)
2 17 76
8 1243
Maggot Death
Flying 11
William Wickham
Jameson Prescott
M16SSC
NSW
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
8 DNS
(17.00)
11 6 5 17 81
9 1233
Fury
F11
Sam Grilk
Logan Howard
GSC
NSW
4 7 6 DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
17 85
10 1266
Tomahawk
Flying 11
VINCENT DECOMPS
BENJAMIN FAIRBROTHER
M16SSC
NSW
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
9 DNS
(17.00)
7 9 10 17 86
11 1102
Blondes Away
F11
Britney Bedding
Jemima Blythe Senior
GSC
NSW
SRS
(7.00)
6 7 DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
17 88
12 1280
Gate Crasher
Flying 11
Peggy Stanbury
Avril Richardson
MHYC
NSW
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
5 5 DNS
(17.00)
DNS
(17.00)
DNS
(17.00)
17 95
13 1275
Bluebird
F11
Matthew Haywood
James Curr
LC12SSC
NSW
DNS
(17.00)
8 4 DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
17 97
14 1383
Bucket
Flying 11
Phoebe O'Brien
Holly Larkens
MHYC
NSW
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNF
(17.00)
10 3 6 56 104
15 1271
Bad Dog
Flying 11
Thomas Warne
William Ryan
NSC
NSW
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
4 DNS
(17.00)
DNC
(17.00)
17 106
16 1284
Enigma
F11
Eva Anido
Abbey Anido
GSC
NSW
DNF
(17.00)
DNS
(17.00)
DNS
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
DNC
(17.00)
17 119

Number of races completed: 8 | Number of drops allowed: 1
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sun Nov 6, 2016 10:31:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1360 Waterdragon F11 Micah Sullivan & James Gorham PKSC (NSW) 11:28:07 00:57:07 1 1.00 0.9818 00:56:05 2 2.00
1304 Chill F11 Finn Moller & Jonah Nicholson ASC (NSW) 11:31:35 01:00:35 2 2.00 0.9290 00:56:17 3 3.00
1295 Sparta F11 Louise Festa & Isobel Festa ASC (NSW) 11:32:05 01:01:05 3 3.00 0.9698 00:59:14 4 4.00
1233 Fury F11 Sam Grilk & Logan Howard GSC (NSW) 11:34:30 01:03:30 4 4.00 0.8811 00:55:57 1 1.00
1312 Flying Llama F11 Bezi Saunders & Samantha Radford NSC (NSW) 11:43:08 01:12:08 5 5.00 0.9181 01:06:14 6 6.00
1350 Supersonic F11 Caitlin Mulquiney & Caitlin Tobin LC12SSC (NSW) 11:45:20 01:14:20 6 6.00 0.8356 01:02:07 5 5.00
1102 Blondes Away F11 Britney Bedding & Jemima Blythe Senior GSC (NSW) SRS 7.00 SRS 7.00
1288 Onya Mark Flying 11 Thomas Rees & Ellery Prescott M16SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1280 Gate Crasher Flying 11 Peggy Stanbury & Avril Richardson MHYC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1274 In Good Nick Flying 11 India Gilbert & Katina Casimaty NSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1271 Bad Dog Flying 11 Thomas Warne & William Ryan NSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1266 Tomahawk Flying 11 VINCENT DECOMPS & BENJAMIN FAIRBROTHER M16SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1243 Maggot Death Flying 11 William Wickham & Jameson Prescott M16SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1284 Enigma F11 Eva Anido & Abbey Anido GSC (NSW) DNF 17.00 DNF 17.00
1275 Bluebird F11 Matthew Haywood & James Curr LC12SSC (NSW) DNS 17.00 DNS 17.00
1383 Bucket Flying 11 Phoebe O'Brien & Holly Larkens MHYC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sun Nov 6, 2016 13:56:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1304 Chill F11 Finn Moller & Jonah Nicholson ASC (NSW) 14:35:11 00:39:11 1 1.00 0.9290 00:36:24 2 2.00
1295 Sparta F11 Louise Festa & Isobel Festa ASC (NSW) 14:36:13 00:40:13 2 2.00 0.9698 00:39:00 6 6.00
1312 Flying Llama F11 Bezi Saunders & Samantha Radford NSC (NSW) 14:36:29 00:40:29 3 3.00 0.9181 00:37:10 4 4.00
1360 Waterdragon F11 Micah Sullivan & James Gorham PKSC (NSW) 14:36:56 00:40:56 4 4.00 0.9818 00:40:11 7 7.00
1350 Supersonic F11 Caitlin Mulquiney & Caitlin Tobin LC12SSC (NSW) 14:38:04 00:42:04 5 5.00 0.8356 00:35:09 1 1.00
1102 Blondes Away F11 Britney Bedding & Jemima Blythe Senior GSC (NSW) 14:38:39 00:42:39 6 6.00 0.8654 00:36:55 3 3.00
1233 Fury F11 Sam Grilk & Logan Howard GSC (NSW) 14:39:18 00:43:18 7 7.00 0.8811 00:38:09 5 5.00
1275 Bluebird F11 Matthew Haywood & James Curr LC12SSC (NSW) 14:39:34 00:43:34 8 8.00 0.9436 00:41:07 8 8.00
1288 Onya Mark Flying 11 Thomas Rees & Ellery Prescott M16SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1280 Gate Crasher Flying 11 Peggy Stanbury & Avril Richardson MHYC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1274 In Good Nick Flying 11 India Gilbert & Katina Casimaty NSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1271 Bad Dog Flying 11 Thomas Warne & William Ryan NSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1266 Tomahawk Flying 11 VINCENT DECOMPS & BENJAMIN FAIRBROTHER M16SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1243 Maggot Death Flying 11 William Wickham & Jameson Prescott M16SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1284 Enigma F11 Eva Anido & Abbey Anido GSC (NSW) DNS 17.00 DNS 17.00
1383 Bucket Flying 11 Phoebe O'Brien & Holly Larkens MHYC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sun Nov 6, 2016 15:34:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1295 Sparta F11 Louise Festa & Isobel Festa ASC (NSW) 16:16:00 00:42:00 1 1.00 0.9698 00:40:44 3 3.00
1312 Flying Llama F11 Bezi Saunders & Samantha Radford NSC (NSW) 16:16:14 00:42:14 2 2.00 0.9181 00:38:46 1 1.00
1360 Waterdragon F11 Micah Sullivan & James Gorham PKSC (NSW) 16:16:30 00:42:30 3 3.00 0.9818 00:41:44 4 4.00
1275 Bluebird F11 Matthew Haywood & James Curr LC12SSC (NSW) 16:16:31 00:42:31 4 4.00 0.9436 00:40:07 2 2.00
1304 Chill F11 Finn Moller & Jonah Nicholson ASC (NSW) 16:23:45 00:49:45 5 5.00 0.9290 00:46:13 8 8.00
1233 Fury F11 Sam Grilk & Logan Howard GSC (NSW) 16:24:04 00:50:04 6 6.00 0.8811 00:44:07 6 6.00
1102 Blondes Away F11 Britney Bedding & Jemima Blythe Senior GSC (NSW) 16:25:43 00:51:43 7 7.00 0.8654 00:44:45 7 7.00
1350 Supersonic F11 Caitlin Mulquiney & Caitlin Tobin LC12SSC (NSW) 16:26:03 00:52:03 8 8.00 0.8356 00:43:30 5 5.00
1288 Onya Mark Flying 11 Thomas Rees & Ellery Prescott M16SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1280 Gate Crasher Flying 11 Peggy Stanbury & Avril Richardson MHYC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1274 In Good Nick Flying 11 India Gilbert & Katina Casimaty NSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1271 Bad Dog Flying 11 Thomas Warne & William Ryan NSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1266 Tomahawk Flying 11 VINCENT DECOMPS & BENJAMIN FAIRBROTHER M16SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1243 Maggot Death Flying 11 William Wickham & Jameson Prescott M16SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1284 Enigma F11 Eva Anido & Abbey Anido GSC (NSW) DNS 17.00 DNS 17.00
1383 Bucket Flying 11 Phoebe O'Brien & Holly Larkens MHYC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sat Feb 18, 2017 11:50:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1295 Sparta F11 Louise Festa & Isobel Festa ASC (NSW) 12:35:17 00:45:17 1 1.00 0.9698 00:43:55 3 3.00
1304 Chill F11 Finn Moller & Jonah Nicholson ASC (NSW) 12:35:33 00:45:33 2 2.00 0.9290 00:42:19 2 2.00
1350 Supersonic F11 Caitlin Mulquiney & Caitlin Tobin LC12SSC (NSW) 12:35:35 00:45:35 3 3.00 0.8356 00:38:05 1 1.00
1360 Waterdragon F11 Micah Sullivan & James Gorham PKSC (NSW) 12:37:45 00:47:45 4 4.00 0.9818 00:46:53 5 5.00
1280 Gate Crasher Flying 11 Peggy Stanbury & Avril Richardson MHYC (NSW) 12:38:54 00:48:54 5 5.00 1.0000 00:48:54 6 6.00
1312 Flying Llama F11 Bezi Saunders & Samantha Radford NSC (NSW) 12:39:36 00:49:36 6 6.00 0.9181 00:45:32 4 4.00
1274 In Good Nick Flying 11 India Gilbert & Katina Casimaty NSC (NSW) 12:39:48 00:49:48 7 7.00 1.0000 00:49:48 7 7.00
1243 Maggot Death Flying 11 William Wickham & Jameson Prescott M16SSC (NSW) 12:45:50 00:55:50 8 8.00 1.0000 00:55:50 8 8.00
1266 Tomahawk Flying 11 VINCENT DECOMPS & BENJAMIN FAIRBROTHER M16SSC (NSW) 12:46:45 00:56:45 9 9.00 1.0000 00:56:45 9 9.00
1288 Onya Mark Flying 11 Thomas Rees & Ellery Prescott M16SSC (NSW) 12:46:53 00:56:53 10 10.00 1.0000 00:56:53 10 10.00
1102 Blondes Away F11 Britney Bedding & Jemima Blythe Senior GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1284 Enigma F11 Eva Anido & Abbey Anido GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1271 Bad Dog Flying 11 Thomas Warne & William Ryan NSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1275 Bluebird F11 Matthew Haywood & James Curr LC12SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1233 Fury F11 Sam Grilk & Logan Howard GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1383 Bucket Flying 11 Phoebe O'Brien & Holly Larkens MHYC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Sat Feb 18, 2017 13:39:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1350 Supersonic F11 Caitlin Mulquiney & Caitlin Tobin LC12SSC (NSW) 14:26:17 00:47:17 1 1.00 0.8751 00:41:23 1 1.00
1312 Flying Llama F11 Bezi Saunders & Samantha Radford NSC (NSW) 14:28:38 00:49:38 2 2.00 0.9168 00:45:30 3 3.00
1360 Waterdragon F11 Micah Sullivan & James Gorham PKSC (NSW) 14:29:03 00:50:03 3 3.00 0.9734 00:48:43 5 5.00
1295 Sparta F11 Louise Festa & Isobel Festa ASC (NSW) 14:30:34 00:51:34 4 4.00 0.9774 00:50:24 6 6.00
1280 Gate Crasher Flying 11 Peggy Stanbury & Avril Richardson MHYC (NSW) 14:30:38 00:51:38 5 5.00 0.9260 00:47:49 4 4.00
1304 Chill F11 Finn Moller & Jonah Nicholson ASC (NSW) 14:32:39 00:53:39 6 6.00 0.9453 00:50:43 7 7.00
1288 Onya Mark Flying 11 Thomas Rees & Ellery Prescott M16SSC (NSW) 14:34:13 00:55:13 7 7.00 0.7961 00:43:57 2 2.00
1274 In Good Nick Flying 11 India Gilbert & Katina Casimaty NSC (NSW) 14:36:17 00:57:17 8 8.00 0.9093 00:52:05 8 8.00
1266 Tomahawk Flying 11 VINCENT DECOMPS & BENJAMIN FAIRBROTHER M16SSC (NSW) DNS 17.00 DNS 17.00
1284 Enigma F11 Eva Anido & Abbey Anido GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1275 Bluebird F11 Matthew Haywood & James Curr LC12SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1271 Bad Dog Flying 11 Thomas Warne & William Ryan NSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1233 Fury F11 Sam Grilk & Logan Howard GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1102 Blondes Away F11 Britney Bedding & Jemima Blythe Senior GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1243 Maggot Death Flying 11 William Wickham & Jameson Prescott M16SSC (NSW) DNS 17.00 DNS 17.00
1383 Bucket Flying 11 Phoebe O'Brien & Holly Larkens MHYC (NSW) DNF 17.00 DNF 17.00

Mobile Website
Race No: 6
Race Start Time: Sun Feb 19, 2017 10:58:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1312 Flying Llama F11 Bezi Saunders & Samantha Radford NSC (NSW) 11:44:57 00:46:57 1 1.00 0.9240 00:43:23 4 4.00
1295 Sparta F11 Louise Festa & Isobel Festa ASC (NSW) 11:45:06 00:47:06 2 2.00 0.9653 00:45:28 7 7.00
1304 Chill F11 Finn Moller & Jonah Nicholson ASC (NSW) 11:46:16 00:48:16 3 3.00 0.9325 00:45:01 6 6.00
1271 Bad Dog Flying 11 Thomas Warne & William Ryan NSC (NSW) 11:46:19 00:48:19 4 4.00 1.0000 00:48:19 10 10.00
1350 Supersonic F11 Caitlin Mulquiney & Caitlin Tobin LC12SSC (NSW) 11:47:36 00:49:36 5 5.00 0.9000 00:44:38 5 5.00
1288 Onya Mark Flying 11 Thomas Rees & Ellery Prescott M16SSC (NSW) 11:48:04 00:50:04 6 6.00 0.8262 00:41:22 3 3.00
1266 Tomahawk Flying 11 VINCENT DECOMPS & BENJAMIN FAIRBROTHER M16SSC (NSW) 11:49:02 00:51:02 7 7.00 0.7979 00:40:43 2 2.00
1274 In Good Nick Flying 11 India Gilbert & Katina Casimaty NSC (NSW) 11:50:43 00:52:43 8 8.00 0.8674 00:45:44 8 8.00
1360 Waterdragon F11 Micah Sullivan & James Gorham PKSC (NSW) 11:51:05 00:53:05 9 9.00 0.9677 00:51:22 11 11.00
1383 Bucket Flying 11 Phoebe O'Brien & Holly Larkens MHYC (NSW) 11:52:43 00:54:43 10 10.00 0.7421 00:40:36 1 1.00
1243 Maggot Death Flying 11 William Wickham & Jameson Prescott M16SSC (NSW) 11:55:36 00:57:36 11 11.00 0.8110 00:46:43 9 9.00
1280 Gate Crasher Flying 11 Peggy Stanbury & Avril Richardson MHYC (NSW) DNS 17.00 DNS 17.00
1284 Enigma F11 Eva Anido & Abbey Anido GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1275 Bluebird F11 Matthew Haywood & James Curr LC12SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1233 Fury F11 Sam Grilk & Logan Howard GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1102 Blondes Away F11 Britney Bedding & Jemima Blythe Senior GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00

Mobile Website
Race No: 7
Race Start Time: Sun Feb 19, 2017 12:48:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1295 Sparta F11 Louise Festa & Isobel Festa ASC (NSW) 13:16:24 00:28:24 1 1.00 0.9705 00:27:34 3 3.00
1304 Chill F11 Finn Moller & Jonah Nicholson ASC (NSW) 13:18:05 00:30:05 2 2.00 0.9392 00:28:15 5 5.00
1383 Bucket Flying 11 Phoebe O'Brien & Holly Larkens MHYC (NSW) 13:18:16 00:30:16 3 3.00 0.8001 00:24:13 1 1.00
1312 Flying Llama F11 Bezi Saunders & Samantha Radford NSC (NSW) 13:18:56 00:30:56 4 4.00 0.9367 00:28:59 7 7.00
1360 Waterdragon F11 Micah Sullivan & James Gorham PKSC (NSW) 13:19:00 00:31:00 5 5.00 0.9538 00:29:34 9 9.00
1243 Maggot Death Flying 11 William Wickham & Jameson Prescott M16SSC (NSW) 13:19:53 00:31:53 6 6.00 0.8131 00:25:55 2 2.00
1350 Supersonic F11 Caitlin Mulquiney & Caitlin Tobin LC12SSC (NSW) 13:19:57 00:31:57 7 7.00 0.9078 00:29:00 8 8.00
1288 Onya Mark Flying 11 Thomas Rees & Ellery Prescott M16SSC (NSW) 13:20:12 00:32:12 8 8.00 0.8634 00:27:48 4 4.00
1266 Tomahawk Flying 11 VINCENT DECOMPS & BENJAMIN FAIRBROTHER M16SSC (NSW) 13:21:09 00:33:09 9 9.00 0.8590 00:28:29 6 6.00
1102 Blondes Away F11 Britney Bedding & Jemima Blythe Senior GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1274 In Good Nick Flying 11 India Gilbert & Katina Casimaty NSC (NSW) OCS 17.00 OCS 17.00
1284 Enigma F11 Eva Anido & Abbey Anido GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1275 Bluebird F11 Matthew Haywood & James Curr LC12SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1271 Bad Dog Flying 11 Thomas Warne & William Ryan NSC (NSW) DNS 17.00 DNS 17.00
1233 Fury F11 Sam Grilk & Logan Howard GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1280 Gate Crasher Flying 11 Peggy Stanbury & Avril Richardson MHYC (NSW) DNS 17.00 DNS 17.00

Mobile Website
Race No: 8
Race Start Time: Sun Feb 19, 2017 14:05:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1295 Sparta F11 Louise Festa & Isobel Festa ASC (NSW) 14:44:29 00:39:29 1 1.00 0.9747 00:38:29 8 8.00
1274 In Good Nick Flying 11 India Gilbert & Katina Casimaty NSC (NSW) 14:45:20 00:40:20 2 2.00 0.8751 00:35:18 3 3.00
1304 Chill F11 Finn Moller & Jonah Nicholson ASC (NSW) 14:45:52 00:40:52 3 3.00 0.9399 00:38:25 7 7.00
1360 Waterdragon F11 Micah Sullivan & James Gorham PKSC (NSW) 14:45:56 00:40:56 4 4.00 0.9484 00:38:49 9 9.00
1243 Maggot Death Flying 11 William Wickham & Jameson Prescott M16SSC (NSW) 14:46:12 00:41:12 5 5.00 0.8389 00:34:34 1 1.00
1383 Bucket Flying 11 Phoebe O'Brien & Holly Larkens MHYC (NSW) 14:46:43 00:41:43 6 6.00 0.8462 00:35:18 2 2.00
1350 Supersonic F11 Caitlin Mulquiney & Caitlin Tobin LC12SSC (NSW) 14:47:11 00:42:11 7 7.00 0.9051 00:38:11 6 6.00
1312 Flying Llama F11 Bezi Saunders & Samantha Radford NSC (NSW) 14:48:19 00:43:19 8 8.00 0.9340 00:40:27 10 10.00
1288 Onya Mark Flying 11 Thomas Rees & Ellery Prescott M16SSC (NSW) 14:48:22 00:43:22 9 9.00 0.8680 00:37:39 5 5.00
1266 Tomahawk Flying 11 VINCENT DECOMPS & BENJAMIN FAIRBROTHER M16SSC (NSW) 14:48:25 00:43:25 10 10.00 0.8582 00:37:16 4 4.00
1284 Enigma F11 Eva Anido & Abbey Anido GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1280 Gate Crasher Flying 11 Peggy Stanbury & Avril Richardson MHYC (NSW) DNS 17.00 DNS 17.00
1275 Bluebird F11 Matthew Haywood & James Curr LC12SSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1271 Bad Dog Flying 11 Thomas Warne & William Ryan NSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1233 Fury F11 Sam Grilk & Logan Howard GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00
1102 Blondes Away F11 Britney Bedding & Jemima Blythe Senior GSC (NSW) DNC 17.00 DNC 17.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login