ScoreIT

Events > 2021-22 NSW Cherub State Championship > Cherub

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
3062 The Lairy Canary
DJSC NSW Will Imlay Henry St Hill
3070 Ricochet
DJSC NSW Michael Cahill John Cahill
3094 Lick This
A12ftSC NSW Huon Saul Simon Mercer
3100 Everything Zen
LC12ftSC NSW Alec Gerdes Duncan Gerdes
3101 Heart.A.Tack
QLSC NSW Riley Armstrong Ziggy Ewart
3118 That Bad Girl
DJSC NSW Adele Phillips Daniel Phillips
3119 Rack M Up
DJSC NSW Alba Boer Cueva Robert Watson
3131 Spread'ers
B16sSC NSW Adam cooke Casey parsons
3133 Fisticuffs
LC12ftSC NSW Heidi Kornman Mitch Kornman
3137 Cunning Ham
LC12ftSC NSW Gael Glassock Megan Suthers
3143 The French Tickler
LC12ftSC NSW Isla Whitehead Caitlin Mulquiney
3147 Camel Toe
B16SC NSW Luke Sullivan James Walters
3150 Wicked wench
DJSC NSW Nathan McNamara Peter McLeod
3153 Johnny Boy
NSW Jacinta Anderson Danny Anderson
3157 The Uncertainty Principle
LC12ftSC NSW TBC Sarah Imlay
3158 Tigger
DJSC NSW Kanya Raj Sandya
3160 Get Ya Cans Out
DJSC NSW Tom McEnearney Reece Johnston
3161 Monster
LC12ftSC NSW Andrea Davey Ben Suthers
3166 Nice Aft
DJSC NSW Will Beck Tony Harrison
3168 No Excuses
A12ftSC NSW Willem Vervoort Stephen Fujiwara
3176 Nauti Buoy
DJSC NSW Haylee Kellam Grace Armstrong
3177 Short Tired And Emotional
DJSC NSW Lily Peel Cathy Pagett
3183 Huey and Dewey
B16sSC NSW Henry Makin Jordan Makin
3185 You Can't
B16sSC NSW Aaron kirkby Matt Hall
3187 Squealer
LC12ftSC NSW Jessica Swadling James Glassock
3188 TBA
NSW Darby Jones Callum Marsh
3190 Gold Digger
B16sSC NSW Nicole Barnes Brett Lancaster
3191 Phoenix
LC12ftSC NSW Tim Harrington John Palmer
3192 New Direction
DJSC NSW Nellie Imlay Oliver Jones

Total boats: 29

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Drop Total
1 3070
Ricochet
Michael Cahill
John Cahill
DJSC 0 0
2 3168
No Excuses
Willem Vervoort
Stephen Fujiwara
A12ftSC 0 0
3 3176
Nauti Buoy
Haylee Kellam
Grace Armstrong
DJSC 0 0
4 3192
New Direction
Nellie Imlay
Oliver Jones
DJSC 0 0
5 3158
Tigger
Kanya Raj
Sandya
DJSC 0 0
6 3118
That Bad Girl
Adele Phillips
Daniel Phillips
DJSC 0 0
7 3191
Phoenix
Tim Harrington
John Palmer
LC12ftSC 0 0
8 3133
Fisticuffs
Heidi Kornman
Mitch Kornman
LC12ftSC 0 0
9 3137
Cunning Ham
Gael Glassock
Megan Suthers
LC12ftSC 0 0
10 3187
Squealer
Jessica Swadling
James Glassock
LC12ftSC 0 0
11 3177
Short Tired And Emotional
Lily Peel
Cathy Pagett
DJSC 0 0
12 3062
The Lairy Canary
Will Imlay
Henry St Hill
DJSC 0 0
13 3161
Monster
Andrea Davey
Ben Suthers
LC12ftSC 0 0
14 3160
Get Ya Cans Out
Tom McEnearney
Reece Johnston
DJSC 0 0
15 3094
Lick This
Huon Saul
Simon Mercer
A12ftSC 0 0
16 3185
You Can't
Aaron kirkby
Matt Hall
B16sSC 0 0
17 3190
Gold Digger
Nicole Barnes
Brett Lancaster
B16sSC 0 0
18 3153
Johnny Boy
Jacinta Anderson
Danny Anderson
0 0
19 3100
Everything Zen
Alec Gerdes
Duncan Gerdes
LC12ftSC 0 0
20 3119
Rack M Up
Alba Boer Cueva
Robert Watson
DJSC 0 0
21 3166
Nice Aft
Will Beck
Tony Harrison
DJSC 0 0
22 3157
The Uncertainty Principle
TBC
Sarah Imlay
LC12ftSC 0 0
23 3143
The French Tickler
Isla Whitehead
Caitlin Mulquiney
LC12ftSC 0 0
24 3101
Heart.A.Tack
Riley Armstrong
Ziggy Ewart
QLSC 0 0
25 3183
Huey and Dewey
Henry Makin
Jordan Makin
B16sSC 0 0
26 3131
Spread'ers
Adam cooke
Casey parsons
B16sSC 0 0
27 3150
Wicked wench
Nathan McNamara
Peter McLeod
DJSC 0 0
28 3188
TBA
Darby Jones
Callum Marsh
0 0
29 3147
Camel Toe
Luke Sullivan
James Walters
B16SC 0 0

Number of races completed: 3 | Number of drops allowed: 0
Mobile Website | Export to PDF | Exlpination of the Handicap System

Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
20-Nov
Race 2
21-Nov
Race 3
21-Nov
Drop Total
1 3183
Huey and Dewey
Henry Makin
Jordan Makin
B16sSC
NSW
1 1 3 0 5
2 3147
Camel Toe
Luke Sullivan
James Walters
B16SC
NSW
6 2 1 0 9
3 3190
Gold Digger
Nicole Barnes
Brett Lancaster
B16sSC
NSW
8 3 2 0 13
4 3187
Squealer
Jessica Swadling
James Glassock
LC12ftSC
NSW
3 14 5 0 22
5 3166
Nice Aft
Will Beck
Tony Harrison
DJSC
NSW
10 6 7 0 23
6 3150
Wicked wench
Nathan McNamara
Peter McLeod
DJSC
NSW
13 7 4 0 24
7 3153
Johnny Boy
Jacinta Anderson
Danny Anderson

NSW
15 4 12 0 31
8 3177
Short Tired And Emotional
Lily Peel
Cathy Pagett
DJSC
NSW
9 12 11 0 32
9 3160
Get Ya Cans Out
Tom McEnearney
Reece Johnston
DJSC
NSW
12 11 10 0 33
10 3062
The Lairy Canary
Will Imlay
Henry St Hill
DJSC
NSW
11 9 14 0 34
11 3131
Spread'ers
Adam cooke
Casey parsons
B16sSC
NSW
16 10 9 0 35
12 3161
Monster
Andrea Davey
Ben Suthers
LC12ftSC
NSW
7 15 15 0 37
13 3185
You Can't
Aaron kirkby
Matt Hall
B16sSC
NSW
18 16 6 0 40
14 3188
TBA
Darby Jones
Callum Marsh

NSW
DNS
(30.00)
5 8 0 43
15 3119
Rack M Up
Alba Boer Cueva
Robert Watson
DJSC
NSW
14 19 13 0 46
16 3176
Nauti Buoy
Haylee Kellam
Grace Armstrong
DJSC
NSW
5 13 DNF
(30.00)
0 48
17 3133
Fisticuffs
Heidi Kornman
Mitch Kornman
LC12ftSC
NSW
19 18 16 0 53
18 3192
New Direction
Nellie Imlay
Oliver Jones
DJSC
NSW
17 8 DNF
(30.00)
0 55
19 3101
Heart.A.Tack
Riley Armstrong
Ziggy Ewart
QLSC
NSW
22 21 17 0 60
20 3191
Phoenix
Tim Harrington
John Palmer
LC12ftSC
NSW
2 DNC
(30.00)
DNC
(30.00)
0 62
21 3118
That Bad Girl
Adele Phillips
Daniel Phillips
DJSC
NSW
4 DNC
(30.00)
DNC
(30.00)
0 64
22 3137
Cunning Ham
Gael Glassock
Megan Suthers
LC12ftSC
NSW
20 17 DNF
(30.00)
0 67
23 3143
The French Tickler
Isla Whitehead
Caitlin Mulquiney
LC12ftSC
NSW
21 22 DNF
(30.00)
0 73
24 3100
Everything Zen
Alec Gerdes
Duncan Gerdes
LC12ftSC
NSW
DNF
(30.00)
20 DNF
(30.00)
0 80
25 3168
No Excuses
Willem Vervoort
Stephen Fujiwara
A12ftSC
NSW
23 DNF
(30.00)
DNF
(30.00)
0 83
26 3070
Ricochet
Michael Cahill
John Cahill
DJSC
NSW
DNF
(30.00)
DNC
(30.00)
DNC
(30.00)
0 90
27 3158
Tigger
Kanya Raj
Sandya
DJSC
NSW
DNC
(30.00)
DNC
(30.00)
DNC
(30.00)
0 90
28 3094
Lick This
Huon Saul
Simon Mercer
A12ftSC
NSW
DNC
(30.00)
DNC
(30.00)
DNC
(30.00)
0 90
29 3157
The Uncertainty Principle
TBC
Sarah Imlay
LC12ftSC
NSW
DNC
(30.00)
DNC
(30.00)
DNC
(30.00)
0 90

Number of races completed: 3 | Number of drops allowed: 0
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sat Nov 20, 2021 14:00:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3183 Huey and Dewey Henry Makin & Jordan Makin B16sSC (NSW) 15:39:17 01:39:17 1 1.00
3191 Phoenix Tim Harrington & John Palmer LC12ftSC (NSW) 15:40:27 01:40:27 2 2.00
3187 Squealer Jessica Swadling & James Glassock LC12ftSC (NSW) 15:40:30 01:40:30 3 3.00
3118 That Bad Girl Adele Phillips & Daniel Phillips DJSC (NSW) 15:41:00 01:41:00 4 4.00
3176 Nauti Buoy Haylee Kellam & Grace Armstrong DJSC (NSW) 15:42:42 01:42:42 5 5.00
3147 Camel Toe Luke Sullivan & James Walters B16SC (NSW) 15:43:25 01:43:25 6 6.00
3161 Monster Andrea Davey & Ben Suthers LC12ftSC (NSW) 15:43:43 01:43:43 7 7.00
3190 Gold Digger Nicole Barnes & Brett Lancaster B16sSC (NSW) 15:44:02 01:44:02 8 8.00
3177 Short Tired And Emotional Lily Peel & Cathy Pagett DJSC (NSW) 15:44:46 01:44:46 9 9.00
3166 Nice Aft Will Beck & Tony Harrison DJSC (NSW) 15:45:18 01:45:18 10 10.00
3062 The Lairy Canary Will Imlay & Henry St Hill DJSC (NSW) 15:45:53 01:45:53 11 11.00
3160 Get Ya Cans Out Tom McEnearney & Reece Johnston DJSC (NSW) 15:46:40 01:46:40 12 12.00
3150 Wicked wench Nathan McNamara & Peter McLeod DJSC (NSW) 15:46:48 01:46:48 13 13.00
3119 Rack M Up Alba Boer Cueva & Robert Watson DJSC (NSW) 15:46:57 01:46:57 14 14.00
3153 Johnny Boy Jacinta Anderson & Danny Anderson (NSW) 15:47:26 01:47:26 15 15.00
3131 Spread'ers Adam cooke & Casey parsons B16sSC (NSW) 15:48:40 01:48:40 16 16.00
3192 New Direction Nellie Imlay & Oliver Jones DJSC (NSW) 15:48:59 01:48:59 17 17.00
3185 You Can't Aaron kirkby & Matt Hall B16sSC (NSW) 15:53:23 01:53:23 18 18.00
3133 Fisticuffs Heidi Kornman & Mitch Kornman LC12ftSC (NSW) 15:57:38 01:57:38 19 19.00
3137 Cunning Ham Gael Glassock & Megan Suthers LC12ftSC (NSW) 15:58:50 01:58:50 20 20.00
3143 The French Tickler Isla Whitehead & Caitlin Mulquiney LC12ftSC (NSW) 16:03:19 02:03:19 21 21.00
3101 Heart.A.Tack Riley Armstrong & Ziggy Ewart QLSC (NSW) 16:03:55 02:03:55 22 22.00
3168 No Excuses Willem Vervoort & Stephen Fujiwara A12ftSC (NSW) 16:13:55 02:13:55 23 23.00
3188 TBA Darby Jones & Callum Marsh (NSW) DNS 30.00
3158 Tigger Kanya Raj & Sandya DJSC (NSW) DNC 30.00
3157 The Uncertainty Principle TBC & Sarah Imlay LC12ftSC (NSW) DNC 30.00
3094 Lick This Huon Saul & Simon Mercer A12ftSC (NSW) DNC 30.00
3070 Ricochet Michael Cahill & John Cahill DJSC (NSW) DNF 30.00
3100 Everything Zen Alec Gerdes & Duncan Gerdes LC12ftSC (NSW) DNF 30.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sun Nov 21, 2021 14:00:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3183 Huey and Dewey Henry Makin & Jordan Makin B16sSC (NSW) 14:29:47 00:29:47 1 1.00
3147 Camel Toe Luke Sullivan & James Walters B16SC (NSW) 14:30:47 00:30:47 2 2.00
3190 Gold Digger Nicole Barnes & Brett Lancaster B16sSC (NSW) 14:31:20 00:31:20 3 3.00
3153 Johnny Boy Jacinta Anderson & Danny Anderson (NSW) 14:32:17 00:32:17 4 4.00
3188 TBA Darby Jones & Callum Marsh (NSW) 14:33:06 00:33:06 5 5.00
3166 Nice Aft Will Beck & Tony Harrison DJSC (NSW) 14:33:22 00:33:22 6 6.00
3150 Wicked wench Nathan McNamara & Peter McLeod DJSC (NSW) 14:33:37 00:33:37 7 7.00
3192 New Direction Nellie Imlay & Oliver Jones DJSC (NSW) 14:33:38 00:33:38 8 8.00
3062 The Lairy Canary Will Imlay & Henry St Hill DJSC (NSW) 14:33:45 00:33:45 9 9.00
3131 Spread'ers Adam cooke & Casey parsons B16sSC (NSW) 14:34:03 00:34:03 10 10.00
3160 Get Ya Cans Out Tom McEnearney & Reece Johnston DJSC (NSW) 14:34:22 00:34:22 11 11.00
3177 Short Tired And Emotional Lily Peel & Cathy Pagett DJSC (NSW) 14:34:28 00:34:28 12 12.00
3176 Nauti Buoy Haylee Kellam & Grace Armstrong DJSC (NSW) 14:34:32 00:34:32 13 13.00
3187 Squealer Jessica Swadling & James Glassock LC12ftSC (NSW) 14:34:53 00:34:53 14 14.00
3161 Monster Andrea Davey & Ben Suthers LC12ftSC (NSW) 14:35:10 00:35:10 15 15.00
3185 You Can't Aaron kirkby & Matt Hall B16sSC (NSW) 14:35:40 00:35:40 16 16.00
3137 Cunning Ham Gael Glassock & Megan Suthers LC12ftSC (NSW) 14:39:48 00:39:48 17 17.00
3133 Fisticuffs Heidi Kornman & Mitch Kornman LC12ftSC (NSW) 14:40:52 00:40:52 18 18.00
3119 Rack M Up Alba Boer Cueva & Robert Watson DJSC (NSW) 14:41:26 00:41:26 19 19.00
3100 Everything Zen Alec Gerdes & Duncan Gerdes LC12ftSC (NSW) 14:42:37 00:42:37 20 20.00
3101 Heart.A.Tack Riley Armstrong & Ziggy Ewart QLSC (NSW) 14:44:14 00:44:14 21 21.00
3143 The French Tickler Isla Whitehead & Caitlin Mulquiney LC12ftSC (NSW) 14:55:59 00:55:59 22 22.00
3191 Phoenix Tim Harrington & John Palmer LC12ftSC (NSW) DNC 30.00
3168 No Excuses Willem Vervoort & Stephen Fujiwara A12ftSC (NSW) DNF 30.00
3158 Tigger Kanya Raj & Sandya DJSC (NSW) DNC 30.00
3157 The Uncertainty Principle TBC & Sarah Imlay LC12ftSC (NSW) DNC 30.00
3118 That Bad Girl Adele Phillips & Daniel Phillips DJSC (NSW) DNC 30.00
3094 Lick This Huon Saul & Simon Mercer A12ftSC (NSW) DNC 30.00
3070 Ricochet Michael Cahill & John Cahill DJSC (NSW) DNC 30.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sun Nov 21, 2021 15:00:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3147 Camel Toe Luke Sullivan & James Walters B16SC (NSW) 15:30:04 00:30:04 1 1.00
3190 Gold Digger Nicole Barnes & Brett Lancaster B16sSC (NSW) 15:30:52 00:30:52 2 2.00
3183 Huey and Dewey Henry Makin & Jordan Makin B16sSC (NSW) 15:31:11 00:31:11 3 3.00
3150 Wicked wench Nathan McNamara & Peter McLeod DJSC (NSW) 15:31:28 00:31:28 4 4.00
3187 Squealer Jessica Swadling & James Glassock LC12ftSC (NSW) 15:31:44 00:31:44 5 5.00
3185 You Can't Aaron kirkby & Matt Hall B16sSC (NSW) 15:31:45 00:31:45 6 6.00
3166 Nice Aft Will Beck & Tony Harrison DJSC (NSW) 15:32:13 00:32:13 7 7.00
3188 TBA Darby Jones & Callum Marsh (NSW) 15:33:03 00:33:03 8 8.00
3131 Spread'ers Adam cooke & Casey parsons B16sSC (NSW) 15:33:12 00:33:12 9 9.00
3160 Get Ya Cans Out Tom McEnearney & Reece Johnston DJSC (NSW) 15:33:22 00:33:22 10 10.00
3177 Short Tired And Emotional Lily Peel & Cathy Pagett DJSC (NSW) 15:34:13 00:34:13 11 11.00
3153 Johnny Boy Jacinta Anderson & Danny Anderson (NSW) 15:34:39 00:34:39 12 12.00
3119 Rack M Up Alba Boer Cueva & Robert Watson DJSC (NSW) 15:35:40 00:35:40 13 13.00
3062 The Lairy Canary Will Imlay & Henry St Hill DJSC (NSW) 15:36:05 00:36:05 14 14.00
3161 Monster Andrea Davey & Ben Suthers LC12ftSC (NSW) 15:40:00 00:40:00 15 15.00
3133 Fisticuffs Heidi Kornman & Mitch Kornman LC12ftSC (NSW) 15:45:00 00:45:00 16 16.00
3101 Heart.A.Tack Riley Armstrong & Ziggy Ewart QLSC (NSW) 15:55:00 00:55:00 17 17.00
3191 Phoenix Tim Harrington & John Palmer LC12ftSC (NSW) DNC 30.00
3176 Nauti Buoy Haylee Kellam & Grace Armstrong DJSC (NSW) DNF 30.00
3168 No Excuses Willem Vervoort & Stephen Fujiwara A12ftSC (NSW) DNF 30.00
3158 Tigger Kanya Raj & Sandya DJSC (NSW) DNC 30.00
3157 The Uncertainty Principle TBC & Sarah Imlay LC12ftSC (NSW) DNC 30.00
3143 The French Tickler Isla Whitehead & Caitlin Mulquiney LC12ftSC (NSW) DNF 30.00
3137 Cunning Ham Gael Glassock & Megan Suthers LC12ftSC (NSW) DNF 30.00
3118 That Bad Girl Adele Phillips & Daniel Phillips DJSC (NSW) DNC 30.00
3100 Everything Zen Alec Gerdes & Duncan Gerdes LC12ftSC (NSW) DNF 30.00
3094 Lick This Huon Saul & Simon Mercer A12ftSC (NSW) DNC 30.00
3070 Ricochet Michael Cahill & John Cahill DJSC (NSW) DNC 30.00
3192 New Direction Nellie Imlay & Oliver Jones DJSC (NSW) DNF 30.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login