ScoreIT

Events > 2014 Flying 11 National Championships - Invitation Race

Sail No Boat Name From Skipper Crew
1054 Kamikaze
TASC Joseph Ferguson Tom Holmes
1206 Jimmy Bouy
PSASC Ashleigh Atkins Koben Donaldson
1210 Carpe Diem
TSC Emma Barsi Christopher Barsi
1225 Propulsion
VA12SC Chris Dixson Gordon Marr
1241 Playing Havoc
LC12SSC Zackary Tatham Maxwell Tatham
1249 Mirage
B16SC Max Schroder Kyle D'Agostino
1252 Hard Drive
RYCT Max Cottier William Wallis
1259 Fire 8
KBSC Dane BULDER Deklan BULDER
1263 Oscar
B16SC Tom Stivano Jed Fatches
1265 Tom
M16SSC Henry Stabback George Richardson
1269 Bullet
LC12SSC Edward Breslin Samuel McKenzie
1270 ANZAC
NSC Max Alexander Sam Alexander
1275 Bluebird
B16SC Emma Jones Karma Randall
1277 Adrenalin
ASC Ella Gardiner Laura Papworth
1286 Skullduggery
HHSC Ben Field Ned Halmarick
1291 Predator
NSC Sarah Bartels Luke Bartels
1294 K...
ASC Juliet Costanzo Anneliese Scholten
1301 Frozen with Fear
CSC Lachlan Atkins Beth Davies
1305 Lethal
ASC Cameron Walker Rose van Mierlo
1306 Maximus
HHSC Caitlin Jeffries Tiana Hall
1307 Wedgewood
RYCT Finlay Crisp Brendan Crisp
1312 inferno
CPSA Nicholas Campbell Aimee Gallaway
1314 Up Front
LC12SSC Catriona Glassock Antoinette Radford
1315 Oasis
PSASC Tom Schulenburg Flynn Casey
1316 Jynx
ASC Isaac Biddle Zoe Whitlock
1318 Heroes and Villains
ASC Margot Mason Jasper Hudson
1319 Splash
LC12SSC Lucinda Lilley Charles Lilley
1320 Wilbur
LC12SSC James Glassock Archie Swadling
1322 Serenity Now
HHSC Isabella Shields Rhiannan Brown
1324 Frustration
NPCL Melissa Kennett Stella Patchett-Christensen
1326 Feel Good Inc.
TSC Breiana Whitehead Scott Whitehead
1327 Cheeky
M16SSC Annika Mountstephens Rebecca Bromelow
1329 River Rat
RYCT Nicholas Smart Lachlan Richardson
1332 This Way Up
ASC Heidi Whitlock Max Oughtred
1334 ace
M16SSC Christopher Holmes Jesse Dransfield
1335 Goanna
HHSC Sang Jin Goodridge Brin Liddell
1336 Hydromatic
B16SC Stephen Hancock Rebecca Hancock
1337 Shake Your Booties II
HHSC Harrison Brown Jake Liddell
1338 intergallactic cookie monster
M16SSC Emily Waters Grace Powers
1339 Luff Me Knot
LC12SSC Emma Harrison Gael Glassock
1341 Top gear
M16SSC Taylor Hodgkinson Liam Hazell
1349 Outrageous
LC12SSC Lily Peel Jill Haertsch
1350 Class Act
VA12SC Ruby Harrison Sydney Games
1351 Spitfire
B16SC Dante Pirozzi Ronan Pirozzi
1353 FLYING HELLFISH
M16SSC Niall Powers Boston Cortis
1355 Ninja
ASC Ruby Scholten Chloe Briscoe
1356 Pureblonde
M16SSC Jordan Ferguson Aleisha Lawrence
1357 Speedy
M16SSC Amy Bentley Logan Cortis
1358 Decoy
ASC Lewis Molloy Elise van Mierlo
1359 Frantic
CSC Cassandra Piggott Ella Davies
1360 The kraken
ASC Ella Caitlin-Struthers Zoe Tulk
1361 Hi Roller
M16SSC Nathan Lilley Jesse Lilley
1362 GUCCII
M16SSC Blake Doyle Will Divola
1363 Knot Shore
M16SSC Daniel Bromelow Maxime Dupont
1364 Dynamite
LC12SSC Matilda Lang Ben Kirkby
1365 Whatever
ASC Phoebe Biddle Jadmine Bridge
1366 Protagonist
M16SSC Jessica Iles James Pinnington
1368 Sirius
B16SC Tom Grimes Chelsea Williams
1369 TOMCAT
VA12SC Thomas Barrington Lachlan Marr
1370 Checkmate
ASC Sarah Parker David Tulk
1371 PLAYBUOY
ASC Hannah Lanz Alfie Dumas
1373 Hammertime
B16SC Tom Crockett Thomas Steenson
1374 Fired Up
DJSC Eric Sparkes James Pagett
1376 Rock Lobster
HHSC Sam Davis Benjamin Murray
1381 Slippery Little Sucker
B16SC Marcus Livingstone Kelsey Turner
1382 MWD
M16SSC Daniel Heyworth Barnaby Dowse
1384 Manureva
M16SSC Gemma Walmsley Tom Mountstephens
1385 Daringyan
M16SSC Isabela Lawira-Fernandez Hollie St John
1386 Aeolus
M16SSC Jacob Taranto Hugo Taranto
1387 Disgraceful
VA12SC Grace Shipway Jessica Marr
1388 Zephyr
M16SSC Daniel Nugent Angus Metcalfe
1390 Intrepid
RQYS Matthew ROGERS Joshua Sloman
1391 Bolt
ASC Alistair Read Liam Rodgers
1392 1392
B16SC Lauren Gallaway Claire Byrne
1393 Wave Runner
ASC Oliver Parker Harry Parker
1394 Knott Now
M16SSC Tom Walmsley Paddy Bamford
1395 ocean kids
M16SSC Zac Barnabas Jake Barnabas
1396 Hakuna Matata
B16SC Sarah Jones Angus Jones
1397 The Big Apple
M16SSC Simon Murnaghan Alastair Hunter
1398 FUNNEL WEB
M16SSC James Doyle Jonty Malouf
1400 dreadnought
NSC Jack Taylor Warwick Taylor
1401 The Ol' One Two
VA12SC Grace Harrison Tom Marr
1402 Dirty Rat
MH16SC Amelia Stabback Tahlia Phillips

Total boats: 83

Mobile Website

Drops: Allowed from qualifying races: 0| Allowed from final races: 0
Mobile Website
Race No: 1
Race Comments: Course T3. Winds 10 - 15 knots. Sunny :)
Race Type: Qualifying

Division: 1. Green
Start Time: Sun Jan 12, 2014 13:25:00

Sail No Boat Name
Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1263 Oscar Tom Stivano & Jed Fatches B16SC 14:16:46 00:51:46 1 1.00
1275 Bluebird Emma Jones & Karma Randall B16SC 14:16:51 00:51:51 2 2.00
1361 Hi Roller Nathan Lilley & Jesse Lilley M16SSC 14:17:04 00:52:04 3 3.00
1294 K... Juliet Costanzo & Anneliese Scholten ASC 14:18:19 00:53:19 4 4.00
1307 Wedgewood Finlay Crisp & Brendan Crisp RYCT 14:19:28 00:54:28 5 5.00
1393 Wave Runner Oliver Parker & Harry Parker ASC 14:19:44 00:54:44 6 6.00
1384 Manureva Gemma Walmsley & Tom Mountstephens M16SSC 14:19:51 00:54:51 7 7.00
1334 ace Christopher Holmes & Jesse Dransfield M16SSC 14:19:55 00:54:55 8 8.00
1388 Zephyr Daniel Nugent & Angus Metcalfe M16SSC 14:19:59 00:54:59 9 9.00
1397 The Big Apple Simon Murnaghan & Alastair Hunter M16SSC 14:20:14 00:55:14 10 10.00
1370 Checkmate Sarah Parker & David Tulk ASC 14:20:17 00:55:17 11 11.00
1365 Whatever Phoebe Biddle & Jadmine Bridge ASC 14:20:43 00:55:43 12 12.00
1374 Fired Up Eric Sparkes & James Pagett DJSC 14:20:51 00:55:51 13 13.00
1360 The kraken Ella Caitlin-Struthers & Zoe Tulk ASC 14:21:50 00:56:50 14 14.00
1385 Daringyan Isabela Lawira-Fernandez & Hollie St John M16SSC 14:21:56 00:56:56 15 15.00
1356 Pureblonde Jordan Ferguson & Aleisha Lawrence M16SSC 14:21:58 00:56:58 16 16.00
1357 Speedy Amy Bentley & Logan Cortis M16SSC 14:22:02 00:57:02 17 17.00
1364 Dynamite Matilda Lang & Ben Kirkby LC12SSC 14:22:44 00:57:44 18 18.00
1326 Feel Good Inc. Breiana Whitehead & Scott Whitehead TSC 14:22:59 00:57:59 19 19.00
1265 Tom Henry Stabback & George Richardson M16SSC 14:23:06 00:58:06 20 20.00
1394 Knott Now Tom Walmsley & Paddy Bamford M16SSC 14:23:33 00:58:33 21 21.00
1301 Frozen with Fear Lachlan Atkins & Beth Davies CSC 14:23:40 00:58:40 22 22.00
1349 Outrageous Lily Peel & Jill Haertsch LC12SSC 14:24:05 00:59:05 23 23.00
1398 FUNNEL WEB James Doyle & Jonty Malouf M16SSC 14:24:14 00:59:14 24 24.00
1390 Intrepid Matthew ROGERS & Joshua Sloman RQYS 14:24:41 00:59:41 25 25.00
1401 The Ol' One Two Grace Harrison & Tom Marr VA12SC 14:25:06 01:00:06 26 26.00
1332 This Way Up Heidi Whitlock & Max Oughtred ASC 14:25:14 01:00:14 27 27.00
1351 Spitfire Dante Pirozzi & Ronan Pirozzi B16SC 14:25:22 01:00:22 28 28.00
1319 Splash Lucinda Lilley & Charles Lilley LC12SSC 14:26:16 01:01:16 29 29.00
1318 Heroes and Villains Margot Mason & Jasper Hudson ASC 14:26:28 01:01:28 30 30.00
1206 Jimmy Bouy Ashleigh Atkins & Koben Donaldson PSASC 14:26:44 01:01:44 31 31.00
1369 TOMCAT Thomas Barrington & Lachlan Marr VA12SC 14:27:08 01:02:08 32 32.00
1241 Playing Havoc Zackary Tatham & Maxwell Tatham LC12SSC 14:27:26 01:02:26 33 33.00
1376 Rock Lobster Sam Davis & Benjamin Murray HHSC 14:27:43 01:02:43 34 34.00
1338 intergallactic cookie monster Emily Waters & Grace Powers M16SSC 14:27:50 01:02:50 35 35.00
1249 Mirage Max Schroder & Kyle D'Agostino B16SC 14:28:14 01:03:14 36 36.00
1277 Adrenalin Ella Gardiner & Laura Papworth ASC 14:30:17 01:05:17 37 37.00
1054 Kamikaze Joseph Ferguson & Tom Holmes TASC 14:30:28 01:05:28 38 38.00
1312 inferno Nicholas Campbell & Aimee Gallaway CPSA 14:31:05 01:06:05 39 39.00
1315 Oasis Tom Schulenburg & Flynn Casey PSASC 14:34:14 01:09:14 40 40.00
1324 Frustration Melissa Kennett & Stella Patchett-Christensen NPCL DNF 43.00
1337 Shake Your Booties II Harrison Brown & Jake Liddell HHSC DNS 43.00


Division: 2. Orange
Start Time: Sun Jan 12, 2014 13:30:00

Sail No Boat Name
Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1336 Hydromatic Stephen Hancock & Rebecca Hancock B16SC 14:22:54 00:52:54 1 1.00
1368 Sirius Tom Grimes & Chelsea Williams B16SC 14:23:11 00:53:11 2 2.00
1387 Disgraceful Grace Shipway & Jessica Marr VA12SC 14:23:49 00:53:49 3 3.00
1373 Hammertime Tom Crockett & Thomas Steenson B16SC 14:24:32 00:54:32 4 4.00
1382 MWD Daniel Heyworth & Barnaby Dowse M16SSC 14:24:39 00:54:39 5 5.00
1362 GUCCII Blake Doyle & Will Divola M16SSC 14:24:49 00:54:49 6 6.00
1371 PLAYBUOY Hannah Lanz & Alfie Dumas ASC 14:24:58 00:54:58 7 7.00
1395 ocean kids Zac Barnabas & Jake Barnabas M16SSC 14:25:00 00:55:00 8 8.00
1366 Protagonist Jessica Iles & James Pinnington M16SSC 14:25:02 00:55:02 9 9.00
1353 FLYING HELLFISH Niall Powers & Boston Cortis M16SSC 14:25:24 00:55:24 10 10.00
1391 Bolt Alistair Read & Liam Rodgers ASC 14:25:38 00:55:38 11 11.00
1252 Hard Drive Max Cottier & William Wallis RYCT 14:25:40 00:55:40 12 12.00
1402 Dirty Rat Amelia Stabback & Tahlia Phillips MH16SC 14:26:08 00:56:08 13 13.00
1339 Luff Me Knot Emma Harrison & Gael Glassock LC12SSC 14:26:26 00:56:26 14 14.00
1210 Carpe Diem Emma Barsi & Christopher Barsi TSC 14:26:32 00:56:32 15 15.00
1363 Knot Shore Daniel Bromelow & Maxime Dupont M16SSC 14:26:39 00:56:39 16 16.00
1392 1392 Lauren Gallaway & Claire Byrne B16SC 14:27:00 00:57:00 17 17.00
1396 Hakuna Matata Sarah Jones & Angus Jones B16SC 14:27:01 00:57:01 18 18.00
1386 Aeolus Jacob Taranto & Hugo Taranto M16SSC 14:27:12 00:57:12 19 19.00
1350 Class Act Ruby Harrison & Sydney Games VA12SC 14:28:32 00:58:32 20 20.00
1322 Serenity Now Isabella Shields & Rhiannan Brown HHSC 14:28:47 00:58:47 21 21.00
1335 Goanna Sang Jin Goodridge & Brin Liddell HHSC 14:28:50 00:58:50 22 22.00
1355 Ninja Ruby Scholten & Chloe Briscoe ASC 14:29:08 00:59:08 23 23.00
1259 Fire 8 Dane BULDER & Deklan BULDER KBSC 14:30:15 01:00:15 24 24.00
1341 Top gear Taylor Hodgkinson & Liam Hazell M16SSC 14:30:20 01:00:20 25 25.00
1358 Decoy Lewis Molloy & Elise van Mierlo ASC 14:30:25 01:00:25 26 26.00
1225 Propulsion Chris Dixson & Gordon Marr VA12SC 14:30:42 01:00:42 27 27.00
1327 Cheeky Annika Mountstephens & Rebecca Bromelow M16SSC 14:30:55 01:00:55 28 28.00
1381 Slippery Little Sucker Marcus Livingstone & Kelsey Turner B16SC 14:31:16 01:01:16 29 29.00
1359 Frantic Cassandra Piggott & Ella Davies CSC 14:31:31 01:01:31 30 30.00
1329 River Rat Nicholas Smart & Lachlan Richardson RYCT 14:31:42 01:01:42 31 31.00
1316 Jynx Isaac Biddle & Zoe Whitlock ASC 14:31:52 01:01:52 32 32.00
1306 Maximus Caitlin Jeffries & Tiana Hall HHSC 14:31:59 01:01:59 33 33.00
1320 Wilbur James Glassock & Archie Swadling LC12SSC 14:32:12 01:02:12 34 34.00
1291 Predator Sarah Bartels & Luke Bartels NSC 14:32:16 01:02:16 35 35.00
1400 dreadnought Jack Taylor & Warwick Taylor NSC 14:32:37 01:02:37 36 36.00
1270 ANZAC Max Alexander & Sam Alexander NSC 14:33:40 01:03:40 37 37.00
1314 Up Front Catriona Glassock & Antoinette Radford LC12SSC 14:33:44 01:03:44 38 38.00
1305 Lethal Cameron Walker & Rose van Mierlo ASC 14:35:04 01:05:04 39 39.00
1269 Bullet Edward Breslin & Samuel McKenzie LC12SSC 14:35:21 01:05:21 40 40.00
1286 Skullduggery Ben Field & Ned Halmarick HHSC DNS 43.00


Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login