ScoreIT

Events > Daracon Group 52nd National Sabot Championships and Lyn & Les McAllister Sabot Week > Invitation Race - Sabot 2-Up

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
1117 I Dunno
WASC NNSW Emily Henderson Brandon Joynson
1325 Pippi Ripple
A12SC SNSW Anna Dey Alex Addis
1469 Get Nicked
HHSC SNSW Nicholas Stenger Reece Hartnett
1515 Squid Nugget
WASC NNSW James Medland Zeb Coughlan
1531 iBoat
DJSC SNSW Caitlin Hartnett Tanya Roberts
2577 Xtatic
GSC NNSW Miles Greenwood Hayden Starr
3873 Mustang
DPSS SQ James Beveridge Byron Hay
5599 2HT2TCH
PDYC TAS Elysha Jones Liam Jones
6292 Agro Again
TSC NQ Clara Horspool Domenick Osborne
7038 Imagine That
SYC SQ Zachery Crisp Jordan Barney
7045 Super Sonic
MSC SQ Sean Saunders Jasmin Saunders
7073 Seriously
LCSC SQ Seisia Mair Ashley Sinclair
7091 Raging Bull Ant
WASC NNSW Emily Fatches Luca Dawson
7106 Predator
DPSS SQ Maxwell Yoshida Edwin Yoshida

Total boats: 14

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
28-Dec
Drop Total
1 1531
iBoat
Caitlin Hartnett
Tanya Roberts
DJSC
SNSW
1 0 1
2 7073
Seriously
Seisia Mair
Ashley Sinclair
LCSC
SQ
2 0 2
3 7106
Predator
Maxwell Yoshida
Edwin Yoshida
DPSS
SQ
3 0 3
4 3873
Mustang
James Beveridge
Byron Hay
DPSS
SQ
4 0 4
5 7091
Raging Bull Ant
Emily Fatches
Luca Dawson
WASC
NNSW
5 0 5
6 5599
2HT2TCH
Elysha Jones
Liam Jones
PDYC
TAS
6 0 6
7 7038
Imagine That
Zachery Crisp
Jordan Barney
SYC
SQ
7 0 7
8 7045
Super Sonic
Sean Saunders
Jasmin Saunders
MSC
SQ
8 0 8
9 1469
Get Nicked
Nicholas Stenger
Reece Hartnett
HHSC
SNSW
9 0 9
10 6292
Agro Again
Clara Horspool
Domenick Osborne
TSC
NQ
10 0 10
11 1117
I Dunno
Emily Henderson
Brandon Joynson
WASC
NNSW
DNF
(15.00)
0 15
12 2577
Xtatic
Miles Greenwood
Hayden Starr
GSC
NNSW
DNF
(15.00)
0 15
13 1515
Squid Nugget
James Medland
Zeb Coughlan
WASC
NNSW
DNF
(15.00)
0 15
14 1325
Pippi Ripple
Anna Dey
Alex Addis
A12SC
SNSW
DNF
(15.00)
0 15

Number of races completed: 1 | Number of drops allowed: 0
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Mon Dec 28, 2015 14:11:00
Race Comments: Course 1. Winds 5-10 knots. Overcast :(

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1531 iBoat Caitlin Hartnett & Tanya Roberts DJSC (SNSW) 15:05:06 00:54:06 1 1.00
7073 Seriously Seisia Mair & Ashley Sinclair LCSC (SQ) 15:06:44 00:55:44 2 2.00
7106 Predator Maxwell Yoshida & Edwin Yoshida DPSS (SQ) 15:07:34 00:56:34 3 3.00
3873 Mustang James Beveridge & Byron Hay DPSS (SQ) 15:08:42 00:57:42 4 4.00
7091 Raging Bull Ant Emily Fatches & Luca Dawson WASC (NNSW) 15:08:55 00:57:55 5 5.00
5599 2HT2TCH Elysha Jones & Liam Jones PDYC (TAS) 15:09:03 00:58:03 6 6.00
7038 Imagine That Zachery Crisp & Jordan Barney SYC (SQ) 15:10:23 00:59:23 7 7.00
7045 Super Sonic Sean Saunders & Jasmin Saunders MSC (SQ) 15:11:41 01:00:41 8 8.00
1469 Get Nicked Nicholas Stenger & Reece Hartnett HHSC (SNSW) 15:12:11 01:01:11 9 9.00
6292 Agro Again Clara Horspool & Domenick Osborne TSC (NQ) 15:21:10 01:10:10 10 10.00
1325 Pippi Ripple Anna Dey & Alex Addis A12SC (SNSW) DNF 15.00
2577 Xtatic Miles Greenwood & Hayden Starr GSC (NNSW) DNF 15.00
1515 Squid Nugget James Medland & Zeb Coughlan WASC (NNSW) DNF 15.00
1117 I Dunno Emily Henderson & Brandon Joynson WASC (NNSW) DNF 15.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login