ScoreIT

Events > 2017 SA Optimist Frostbite > Optimist Open

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
1055 Sculli
Open Fleet Largs Bay Sailing Club SA Finlay Bunt
1106 Optimus Prime
Intermediate Fleet GAC SA Izaak Hart
1111 Assassin
Open Fleet SYC VIC Matty Goss
1130 Puddle jumper
Open Fleet RBYC VIC Philip Cripsey
1182 The Albatross
Open Fleet RGYC VIC Mason Mahoney
1209 Complete Oblivian
Open Fleet Goolwa Acquatic Club SA Ian Irwin
1212 Scrappy Power
Open Fleet BSYC SA Austin Higgins
1287 Dream catcher II
Open Fleet RBYC VIC Anna Cripsey
1354 Gustly
Albert
1382 Attitude Adjustment
Open Fleet BSYC SA Byron Robertson
1522 Rush
Open Fleet LBSC SA Carter Baker
1555 Jack Hammer
Open Fleet BSYC SA Jack Higgins
1570 Blitz
Open Fleet GAC SA Maxwell Brown
1604 Blossom
Open Fleet RPAYC NSW Olivia Williams
1616 Rubyx Cube
Open Fleet BSYC SA Ruby Pike
1631 Sea Ya Later
Open Fleet GSC/SLMASC NSW Bridget Conrad
1632 Squid
Open Fleet ASC SA Connor O'Brien
1681 The Force Awakens
Open Fleet Mornington YC VIC William McKenzie
1708 ZIG ZAG
Open Fleet ASC SA Ben Hinks
1723 Dauntless
Open Fleet RQYS QLD Kate Baisden
1726 Rowdy
Intermediate Fleet BSYC SA Amelia Penter
1762 Totally Knots
Open Fleet BSYC SA Lachlan Roe
602 Sponge Boat
Open Fleet Sandy Bay Sailing Club TAS Edward Reid
611 Pearl
Open Fleet Mornington YC VIC Sophie McKenzie

Total boats: 24

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
10-Jun
Race 2
10-Jun
Race 3
10-Jun
Race 4
10-Jun
Race 5
10-Jun
Race 6
11-Jun
Race 7
11-Jun
Race 8
11-Jun
Race 9
11-Jun
Race 10
11-Jun
Drop Total
1 1708
ZIG ZAG
Open Fleet
Ben Hinks
ASC
SA
3 2 9 1 2 4 1 3 3 1 13 16
2 602
Sponge Boat
Open Fleet
Edward Reid
Sandy Bay Sailing Club
TAS
1 18 5 7 3 3 2 1 9 3 27 25
3 1182
The Albatross
Open Fleet
Mason Mahoney
RGYC
VIC
15 1 6 6 1 8 3 2 7 12 27 34
4 1522
Rush
Open Fleet
Carter Baker
LBSC
SA
4 13 1 21 5 1 20 8 2 10 41 44
5 1111
Assassin
Open Fleet
Matty Goss
SYC
VIC
11 7 3 12 10 2 5 5 4 8 23 44
6 1681
The Force Awakens
Open Fleet
William McKenzie
Mornington YC
VIC
5 4 14 10 17 5 4 4 6 6 31 44
7 1570
Blitz
Open Fleet
Maxwell Brown
GAC
SA
12 6 7 19 4 6 6 6 8 2 31 45
8 1631
Sea Ya Later
Open Fleet
Bridget Conrad
GSC/SLMASC
NSW
2 5 17 3 15 11 8 9 5 4 32 47
9 1212
Scrappy Power
Open Fleet
Austin Higgins
BSYC
SA
9 3 12 22 7 14 11 14 1 7 36 64
10 1130
Puddle jumper
Open Fleet
Philip Cripsey
RBYC
VIC
10 8 11 15 6 18 17 7 11 5 35 73
11 611
Pearl
Open Fleet
Sophie McKenzie
Mornington YC
VIC
6 12 4 14 13 10 14 17 12 15 32 85
12 1382
Attitude Adjustment
Open Fleet
Byron Robertson
BSYC
SA
17 17 10 5 8 19 16 13 16 9 36 94
13 1555
Jack Hammer
Open Fleet
Jack Higgins
BSYC
SA
14 10 18 16 11 12 9 15 13 11 34 95
14 1723
Dauntless
Open Fleet
Kate Baisden
RQYS
QLD
8 22 15 2 14 15 10 18 18 20 42 100
15 1287
Dream catcher II
Open Fleet
Anna Cripsey
RBYC
VIC
18 16 8 11 18 20 7 10 14 16 38 100
16 1354
Gustly
Albert

20 14 19 9 19 9 13 12 10 14 39 100
17 1632
Squid
Open Fleet
Connor O'Brien
ASC
SA
7 11 2 13 21 16 21 DNF
(25.00)
15 19 46 104
18 1762
Totally Knots
Open Fleet
Lachlan Roe
BSYC
SA
21 20 13 4 12 13 12 11 19 21 42 104
19 1616
Rubyx Cube
Open Fleet
Ruby Pike
BSYC
SA
13 21 21 8 16 21 18 19 21 13 42 129
20 1055
Sculli
Open Fleet
Finlay Bunt
Largs Bay Sailing Club
SA
22 9 22 17 22 7 19 20 20 18 44 132
21 1209
Complete Oblivian
Open Fleet
Ian Irwin
Goolwa Acquatic Club
SA
19 19 20 20 20 17 15 16 17 17 40 140
22 1106
Optimus Prime
Intermediate Fleet
Izaak Hart
GAC
SA
16 15 16 18 9 DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
50 149
23 1726
Rowdy
Intermediate Fleet
Amelia Penter
BSYC
SA
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
50 193
24 1604
Blossom
Open Fleet
Olivia Williams
RPAYC
NSW
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
DNS
(25.00)
50 200

Number of races completed: 10 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sat Jun 10, 2017 11:33:21
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Scr
Plc
Scr
Pts
602 Sponge Boat Open Fleet Edward Reid Sandy Bay Sailing Club (TAS) 1 1.00
1631 Sea Ya Later Open Fleet Bridget Conrad GSC/SLMASC (NSW) 2 2.00
1708 ZIG ZAG Open Fleet Ben Hinks ASC (SA) 3 3.00
1522 Rush Open Fleet Carter Baker LBSC (SA) 4 4.00
1681 The Force Awakens Open Fleet William McKenzie Mornington YC (VIC) 5 5.00
611 Pearl Open Fleet Sophie McKenzie Mornington YC (VIC) 6 6.00
1632 Squid Open Fleet Connor O'Brien ASC (SA) 7 7.00
1723 Dauntless Open Fleet Kate Baisden RQYS (QLD) 8 8.00
1212 Scrappy Power Open Fleet Austin Higgins BSYC (SA) 9 9.00
1130 Puddle jumper Open Fleet Philip Cripsey RBYC (VIC) 10 10.00
1111 Assassin Open Fleet Matty Goss SYC (VIC) 11 11.00
1570 Blitz Open Fleet Maxwell Brown GAC (SA) 12 12.00
1616 Rubyx Cube Open Fleet Ruby Pike BSYC (SA) 13 13.00
1555 Jack Hammer Open Fleet Jack Higgins BSYC (SA) 14 14.00
1182 The Albatross Open Fleet Mason Mahoney RGYC (VIC) 15 15.00
1106 Optimus Prime Intermediate Fleet Izaak Hart GAC (SA) 16 16.00
1382 Attitude Adjustment Open Fleet Byron Robertson BSYC (SA) 17 17.00
1287 Dream catcher II Open Fleet Anna Cripsey RBYC (VIC) 18 18.00
1209 Complete Oblivian Open Fleet Ian Irwin Goolwa Acquatic Club (SA) 19 19.00
1354 Gustly Albert () 20 20.00
1762 Totally Knots Open Fleet Lachlan Roe BSYC (SA) 21 21.00
1055 Sculli Open Fleet Finlay Bunt Largs Bay Sailing Club (SA) 22 22.00
1604 Blossom Open Fleet Olivia Williams RPAYC (NSW) DNS 25.00
1726 Rowdy Intermediate Fleet Amelia Penter BSYC (SA) DNS 25.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sat Jun 10, 2017 14:07:20
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Scr
Plc
Scr
Pts
1182 The Albatross Open Fleet Mason Mahoney RGYC (VIC) 1 1.00
1708 ZIG ZAG Open Fleet Ben Hinks ASC (SA) 2 2.00
1212 Scrappy Power Open Fleet Austin Higgins BSYC (SA) 3 3.00
1681 The Force Awakens Open Fleet William McKenzie Mornington YC (VIC) 4 4.00
1631 Sea Ya Later Open Fleet Bridget Conrad GSC/SLMASC (NSW) 5 5.00
1570 Blitz Open Fleet Maxwell Brown GAC (SA) 6 6.00
1111 Assassin Open Fleet Matty Goss SYC (VIC) 7 7.00
1130 Puddle jumper Open Fleet Philip Cripsey RBYC (VIC) 8 8.00
1055 Sculli Open Fleet Finlay Bunt Largs Bay Sailing Club (SA) 9 9.00
1555 Jack Hammer Open Fleet Jack Higgins BSYC (SA) 10 10.00
1632 Squid Open Fleet Connor O'Brien ASC (SA) 11 11.00
611 Pearl Open Fleet Sophie McKenzie Mornington YC (VIC) 12 12.00
1522 Rush Open Fleet Carter Baker LBSC (SA) 13 13.00
1354 Gustly Albert () 14 14.00
1106 Optimus Prime Intermediate Fleet Izaak Hart GAC (SA) 15 15.00
1287 Dream catcher II Open Fleet Anna Cripsey RBYC (VIC) 16 16.00
1382 Attitude Adjustment Open Fleet Byron Robertson BSYC (SA) 17 17.00
602 Sponge Boat Open Fleet Edward Reid Sandy Bay Sailing Club (TAS) 18 18.00
1209 Complete Oblivian Open Fleet Ian Irwin Goolwa Acquatic Club (SA) 19 19.00
1762 Totally Knots Open Fleet Lachlan Roe BSYC (SA) 20 20.00
1616 Rubyx Cube Open Fleet Ruby Pike BSYC (SA) 21 21.00
1723 Dauntless Open Fleet Kate Baisden RQYS (QLD) 22 22.00
1726 Rowdy Intermediate Fleet Amelia Penter BSYC (SA) DNS 25.00
1604 Blossom Open Fleet Olivia Williams RPAYC (NSW) DNS 25.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sat Jun 10, 2017 14:34:19
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Scr
Plc
Scr
Pts
1522 Rush Open Fleet Carter Baker LBSC (SA) 1 1.00
1632 Squid Open Fleet Connor O'Brien ASC (SA) 2 2.00
1111 Assassin Open Fleet Matty Goss SYC (VIC) 3 3.00
611 Pearl Open Fleet Sophie McKenzie Mornington YC (VIC) 4 4.00
602 Sponge Boat Open Fleet Edward Reid Sandy Bay Sailing Club (TAS) 5 5.00
1182 The Albatross Open Fleet Mason Mahoney RGYC (VIC) 6 6.00
1570 Blitz Open Fleet Maxwell Brown GAC (SA) 7 7.00
1287 Dream catcher II Open Fleet Anna Cripsey RBYC (VIC) 8 8.00
1708 ZIG ZAG Open Fleet Ben Hinks ASC (SA) 9 9.00
1382 Attitude Adjustment Open Fleet Byron Robertson BSYC (SA) 10 10.00
1130 Puddle jumper Open Fleet Philip Cripsey RBYC (VIC) 11 11.00
1212 Scrappy Power Open Fleet Austin Higgins BSYC (SA) 12 12.00
1762 Totally Knots Open Fleet Lachlan Roe BSYC (SA) 13 13.00
1681 The Force Awakens Open Fleet William McKenzie Mornington YC (VIC) 14 14.00
1723 Dauntless Open Fleet Kate Baisden RQYS (QLD) 15 15.00
1106 Optimus Prime Intermediate Fleet Izaak Hart GAC (SA) 16 16.00
1631 Sea Ya Later Open Fleet Bridget Conrad GSC/SLMASC (NSW) 17 17.00
1555 Jack Hammer Open Fleet Jack Higgins BSYC (SA) 18 18.00
1354 Gustly Albert () 19 19.00
1209 Complete Oblivian Open Fleet Ian Irwin Goolwa Acquatic Club (SA) 20 20.00
1616 Rubyx Cube Open Fleet Ruby Pike BSYC (SA) 21 21.00
1055 Sculli Open Fleet Finlay Bunt Largs Bay Sailing Club (SA) 22 22.00
1604 Blossom Open Fleet Olivia Williams RPAYC (NSW) DNS 25.00
1726 Rowdy Intermediate Fleet Amelia Penter BSYC (SA) DNS 25.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sat Jun 10, 2017 14:50:17
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Scr
Plc
Scr
Pts
1708 ZIG ZAG Open Fleet Ben Hinks ASC (SA) 1 1.00
1723 Dauntless Open Fleet Kate Baisden RQYS (QLD) 2 2.00
1631 Sea Ya Later Open Fleet Bridget Conrad GSC/SLMASC (NSW) 3 3.00
1762 Totally Knots Open Fleet Lachlan Roe BSYC (SA) 4 4.00
1382 Attitude Adjustment Open Fleet Byron Robertson BSYC (SA) 5 5.00
1182 The Albatross Open Fleet Mason Mahoney RGYC (VIC) 6 6.00
602 Sponge Boat Open Fleet Edward Reid Sandy Bay Sailing Club (TAS) 7 7.00
1616 Rubyx Cube Open Fleet Ruby Pike BSYC (SA) 8 8.00
1354 Gustly Albert () 9 9.00
1681 The Force Awakens Open Fleet William McKenzie Mornington YC (VIC) 10 10.00
1287 Dream catcher II Open Fleet Anna Cripsey RBYC (VIC) 11 11.00
1111 Assassin Open Fleet Matty Goss SYC (VIC) 12 12.00
1632 Squid Open Fleet Connor O'Brien ASC (SA) 13 13.00
611 Pearl Open Fleet Sophie McKenzie Mornington YC (VIC) 14 14.00
1130 Puddle jumper Open Fleet Philip Cripsey RBYC (VIC) 15 15.00
1555 Jack Hammer Open Fleet Jack Higgins BSYC (SA) 16 16.00
1055 Sculli Open Fleet Finlay Bunt Largs Bay Sailing Club (SA) 17 17.00
1106 Optimus Prime Intermediate Fleet Izaak Hart GAC (SA) 18 18.00
1570 Blitz Open Fleet Maxwell Brown GAC (SA) 19 19.00
1209 Complete Oblivian Open Fleet Ian Irwin Goolwa Acquatic Club (SA) 20 20.00
1522 Rush Open Fleet Carter Baker LBSC (SA) 21 21.00
1212 Scrappy Power Open Fleet Austin Higgins BSYC (SA) 22 22.00
1604 Blossom Open Fleet Olivia Williams RPAYC (NSW) DNS 25.00
1726 Rowdy Intermediate Fleet Amelia Penter BSYC (SA) DNS 25.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Sat Jun 10, 2017 15:16:49
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Scr
Plc
Scr
Pts
1182 The Albatross Open Fleet Mason Mahoney RGYC (VIC) 1 1.00
1708 ZIG ZAG Open Fleet Ben Hinks ASC (SA) 2 2.00
602 Sponge Boat Open Fleet Edward Reid Sandy Bay Sailing Club (TAS) 3 3.00
1570 Blitz Open Fleet Maxwell Brown GAC (SA) 4 4.00
1522 Rush Open Fleet Carter Baker LBSC (SA) 5 5.00
1130 Puddle jumper Open Fleet Philip Cripsey RBYC (VIC) 6 6.00
1212 Scrappy Power Open Fleet Austin Higgins BSYC (SA) 7 7.00
1382 Attitude Adjustment Open Fleet Byron Robertson BSYC (SA) 8 8.00
1106 Optimus Prime Intermediate Fleet Izaak Hart GAC (SA) 9 9.00
1111 Assassin Open Fleet Matty Goss SYC (VIC) 10 10.00
1555 Jack Hammer Open Fleet Jack Higgins BSYC (SA) 11 11.00
1762 Totally Knots Open Fleet Lachlan Roe BSYC (SA) 12 12.00
611 Pearl Open Fleet Sophie McKenzie Mornington YC (VIC) 13 13.00
1723 Dauntless Open Fleet Kate Baisden RQYS (QLD) 14 14.00
1631 Sea Ya Later Open Fleet Bridget Conrad GSC/SLMASC (NSW) 15 15.00
1616 Rubyx Cube Open Fleet Ruby Pike BSYC (SA) 16 16.00
1681 The Force Awakens Open Fleet William McKenzie Mornington YC (VIC) 17 17.00
1287 Dream catcher II Open Fleet Anna Cripsey RBYC (VIC) 18 18.00
1354 Gustly Albert () 19 19.00
1209 Complete Oblivian Open Fleet Ian Irwin Goolwa Acquatic Club (SA) 20 20.00
1632 Squid Open Fleet Connor O'Brien ASC (SA) 21 21.00
1055 Sculli Open Fleet Finlay Bunt Largs Bay Sailing Club (SA) 22 22.00
1604 Blossom Open Fleet Olivia Williams RPAYC (NSW) DNS 25.00
1726 Rowdy Intermediate Fleet Amelia Penter BSYC (SA) DNS 25.00

Mobile Website
Race No: 6
Race Start Time: Sun Jun 11, 2017 10:44:58
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Scr
Plc
Scr
Pts
1522 Rush Open Fleet Carter Baker LBSC (SA) 1 1.00
1111 Assassin Open Fleet Matty Goss SYC (VIC) 2 2.00
602 Sponge Boat Open Fleet Edward Reid Sandy Bay Sailing Club (TAS) 3 3.00
1708 ZIG ZAG Open Fleet Ben Hinks ASC (SA) 4 4.00
1681 The Force Awakens Open Fleet William McKenzie Mornington YC (VIC) 5 5.00
1570 Blitz Open Fleet Maxwell Brown GAC (SA) 6 6.00
1055 Sculli Open Fleet Finlay Bunt Largs Bay Sailing Club (SA) 7 7.00
1182 The Albatross Open Fleet Mason Mahoney RGYC (VIC) 8 8.00
1354 Gustly Albert () 9 9.00
611 Pearl Open Fleet Sophie McKenzie Mornington YC (VIC) 10 10.00
1631 Sea Ya Later Open Fleet Bridget Conrad GSC/SLMASC (NSW) 11 11.00
1555 Jack Hammer Open Fleet Jack Higgins BSYC (SA) 12 12.00
1762 Totally Knots Open Fleet Lachlan Roe BSYC (SA) 13 13.00
1212 Scrappy Power Open Fleet Austin Higgins BSYC (SA) 14 14.00
1723 Dauntless Open Fleet Kate Baisden RQYS (QLD) 15 15.00
1632 Squid Open Fleet Connor O'Brien ASC (SA) 16 16.00
1209 Complete Oblivian Open Fleet Ian Irwin Goolwa Acquatic Club (SA) 17 17.00
1130 Puddle jumper Open Fleet Philip Cripsey RBYC (VIC) 18 18.00
1382 Attitude Adjustment Open Fleet Byron Robertson BSYC (SA) 19 19.00
1287 Dream catcher II Open Fleet Anna Cripsey RBYC (VIC) 20 20.00
1616 Rubyx Cube Open Fleet Ruby Pike BSYC (SA) 21 21.00
1106 Optimus Prime Intermediate Fleet Izaak Hart GAC (SA) DNS 25.00
1604 Blossom Open Fleet Olivia Williams RPAYC (NSW) DNS 25.00

Mobile Website
Race No: 7
Race Start Time: Sun Jun 11, 2017 11:41:58
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Scr
Plc
Scr
Pts
1708 ZIG ZAG Open Fleet Ben Hinks ASC (SA) 1 1.00
602 Sponge Boat Open Fleet Edward Reid Sandy Bay Sailing Club (TAS) 2 2.00
1182 The Albatross Open Fleet Mason Mahoney RGYC (VIC) 3 3.00
1681 The Force Awakens Open Fleet William McKenzie Mornington YC (VIC) 4 4.00
1111 Assassin Open Fleet Matty Goss SYC (VIC) 5 5.00
1570 Blitz Open Fleet Maxwell Brown GAC (SA) 6 6.00
1287 Dream catcher II Open Fleet Anna Cripsey RBYC (VIC) 7 7.00
1631 Sea Ya Later Open Fleet Bridget Conrad GSC/SLMASC (NSW) 8 8.00
1555 Jack Hammer Open Fleet Jack Higgins BSYC (SA) 9 9.00
1723 Dauntless Open Fleet Kate Baisden RQYS (QLD) 10 10.00
1212 Scrappy Power Open Fleet Austin Higgins BSYC (SA) 11 11.00
1762 Totally Knots Open Fleet Lachlan Roe BSYC (SA) 12 12.00
1354 Gustly Albert () 13 13.00
611 Pearl Open Fleet Sophie McKenzie Mornington YC (VIC) 14 14.00
1209 Complete Oblivian Open Fleet Ian Irwin Goolwa Acquatic Club (SA) 15 15.00
1382 Attitude Adjustment Open Fleet Byron Robertson BSYC (SA) 16 16.00
1130 Puddle jumper Open Fleet Philip Cripsey RBYC (VIC) 17 17.00
1616 Rubyx Cube Open Fleet Ruby Pike BSYC (SA) 18 18.00
1055 Sculli Open Fleet Finlay Bunt Largs Bay Sailing Club (SA) 19 19.00
1522 Rush Open Fleet Carter Baker LBSC (SA) 20 20.00
1632 Squid Open Fleet Connor O'Brien ASC (SA) 21 21.00
1106 Optimus Prime Intermediate Fleet Izaak Hart GAC (SA) DNS 25.00
1604 Blossom Open Fleet Olivia Williams RPAYC (NSW) DNS 25.00
1726 Rowdy Intermediate Fleet Amelia Penter BSYC (SA) DNS 25.00

Mobile Website
Race No: 8
Race Start Time: Sun Jun 11, 2017 13:40:04
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Scr
Plc
Scr
Pts
602 Sponge Boat Open Fleet Edward Reid Sandy Bay Sailing Club (TAS) 1 1.00
1182 The Albatross Open Fleet Mason Mahoney RGYC (VIC) 2 2.00
1708 ZIG ZAG Open Fleet Ben Hinks ASC (SA) 3 3.00
1681 The Force Awakens Open Fleet William McKenzie Mornington YC (VIC) 4 4.00
1111 Assassin Open Fleet Matty Goss SYC (VIC) 5 5.00
1570 Blitz Open Fleet Maxwell Brown GAC (SA) 6 6.00
1130 Puddle jumper Open Fleet Philip Cripsey RBYC (VIC) 7 7.00
1522 Rush Open Fleet Carter Baker LBSC (SA) 8 8.00
1631 Sea Ya Later Open Fleet Bridget Conrad GSC/SLMASC (NSW) 9 9.00
1287 Dream catcher II Open Fleet Anna Cripsey RBYC (VIC) 10 10.00
1762 Totally Knots Open Fleet Lachlan Roe BSYC (SA) 11 11.00
1354 Gustly Albert () 12 12.00
1382 Attitude Adjustment Open Fleet Byron Robertson BSYC (SA) 13 13.00
1212 Scrappy Power Open Fleet Austin Higgins BSYC (SA) 14 14.00
1555 Jack Hammer Open Fleet Jack Higgins BSYC (SA) 15 15.00
1209 Complete Oblivian Open Fleet Ian Irwin Goolwa Acquatic Club (SA) 16 16.00
611 Pearl Open Fleet Sophie McKenzie Mornington YC (VIC) 17 17.00
1723 Dauntless Open Fleet Kate Baisden RQYS (QLD) 18 18.00
1616 Rubyx Cube Open Fleet Ruby Pike BSYC (SA) 19 19.00
1055 Sculli Open Fleet Finlay Bunt Largs Bay Sailing Club (SA) 20 20.00
1106 Optimus Prime Intermediate Fleet Izaak Hart GAC (SA) DNS 25.00
1604 Blossom Open Fleet Olivia Williams RPAYC (NSW) DNS 25.00
1726 Rowdy Intermediate Fleet Amelia Penter BSYC (SA) DNS 25.00
1632 Squid Open Fleet Connor O'Brien ASC (SA) DNF 25.00

Mobile Website
Race No: 9
Race Start Time: Sun Jun 11, 2017 13:50:30
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Scr
Plc
Scr
Pts
1212 Scrappy Power Open Fleet Austin Higgins BSYC (SA) 1 1.00
1522 Rush Open Fleet Carter Baker LBSC (SA) 2 2.00
1708 ZIG ZAG Open Fleet Ben Hinks ASC (SA) 3 3.00
1111 Assassin Open Fleet Matty Goss SYC (VIC) 4 4.00
1631 Sea Ya Later Open Fleet Bridget Conrad GSC/SLMASC (NSW) 5 5.00
1681 The Force Awakens Open Fleet William McKenzie Mornington YC (VIC) 6 6.00
1182 The Albatross Open Fleet Mason Mahoney RGYC (VIC) 7 7.00
1570 Blitz Open Fleet Maxwell Brown GAC (SA) 8 8.00
602 Sponge Boat Open Fleet Edward Reid Sandy Bay Sailing Club (TAS) 9 9.00
1354 Gustly Albert () 10 10.00
1130 Puddle jumper Open Fleet Philip Cripsey RBYC (VIC) 11 11.00
611 Pearl Open Fleet Sophie McKenzie Mornington YC (VIC) 12 12.00
1555 Jack Hammer Open Fleet Jack Higgins BSYC (SA) 13 13.00
1287 Dream catcher II Open Fleet Anna Cripsey RBYC (VIC) 14 14.00
1632 Squid Open Fleet Connor O'Brien ASC (SA) 15 15.00
1382 Attitude Adjustment Open Fleet Byron Robertson BSYC (SA) 16 16.00
1209 Complete Oblivian Open Fleet Ian Irwin Goolwa Acquatic Club (SA) 17 17.00
1723 Dauntless Open Fleet Kate Baisden RQYS (QLD) 18 18.00
1762 Totally Knots Open Fleet Lachlan Roe BSYC (SA) 19 19.00
1055 Sculli Open Fleet Finlay Bunt Largs Bay Sailing Club (SA) 20 20.00
1616 Rubyx Cube Open Fleet Ruby Pike BSYC (SA) 21 21.00
1106 Optimus Prime Intermediate Fleet Izaak Hart GAC (SA) DNS 25.00
1604 Blossom Open Fleet Olivia Williams RPAYC (NSW) DNS 25.00
1726 Rowdy Intermediate Fleet Amelia Penter BSYC (SA) DNS 25.00

Mobile Website
Race No: 10
Race Start Time: Sun Jun 11, 2017 14:13:42
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Scr
Plc
Scr
Pts
1708 ZIG ZAG Open Fleet Ben Hinks ASC (SA) 1 1.00
1570 Blitz Open Fleet Maxwell Brown GAC (SA) 2 2.00
602 Sponge Boat Open Fleet Edward Reid Sandy Bay Sailing Club (TAS) 3 3.00
1631 Sea Ya Later Open Fleet Bridget Conrad GSC/SLMASC (NSW) 4 4.00
1130 Puddle jumper Open Fleet Philip Cripsey RBYC (VIC) 5 5.00
1681 The Force Awakens Open Fleet William McKenzie Mornington YC (VIC) 6 6.00
1212 Scrappy Power Open Fleet Austin Higgins BSYC (SA) 7 7.00
1111 Assassin Open Fleet Matty Goss SYC (VIC) 8 8.00
1382 Attitude Adjustment Open Fleet Byron Robertson BSYC (SA) 9 9.00
1522 Rush Open Fleet Carter Baker LBSC (SA) 10 10.00
1555 Jack Hammer Open Fleet Jack Higgins BSYC (SA) 11 11.00
1182 The Albatross Open Fleet Mason Mahoney RGYC (VIC) 12 12.00
1616 Rubyx Cube Open Fleet Ruby Pike BSYC (SA) 13 13.00
1354 Gustly Albert () 14 14.00
611 Pearl Open Fleet Sophie McKenzie Mornington YC (VIC) 15 15.00
1287 Dream catcher II Open Fleet Anna Cripsey RBYC (VIC) 16 16.00
1209 Complete Oblivian Open Fleet Ian Irwin Goolwa Acquatic Club (SA) 17 17.00
1055 Sculli Open Fleet Finlay Bunt Largs Bay Sailing Club (SA) 18 18.00
1632 Squid Open Fleet Connor O'Brien ASC (SA) 19 19.00
1723 Dauntless Open Fleet Kate Baisden RQYS (QLD) 20 20.00
1762 Totally Knots Open Fleet Lachlan Roe BSYC (SA) 21 21.00
1106 Optimus Prime Intermediate Fleet Izaak Hart GAC (SA) DNS 25.00
1604 Blossom Open Fleet Olivia Williams RPAYC (NSW) DNS 25.00
1726 Rowdy Intermediate Fleet Amelia Penter BSYC (SA) DNS 25.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login