ScoreIT

Events > 2018 BINKS Marine Frostbite Regatta > Intermediate

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
1042 Wild Child
Sandringham Yacht Club Will Fearn
1212 Scrappy Power
Bsyc Darcy Higgins
1217 High Voltage
BSYC Jed Witty
1249 Skulduggery
Largs Bay Sailing Club William Clough
1250 Green Dragon
Adelaide Sailing Club Matt Bigham
1315 Rogue Won
BSYC Mitch Webb
1351 Ryder of the storm
BSYC Ryder Kelly
1375 No Rush
Largs Bay Sailing club Lani Pearson
1445 Here comes trouble
BSYC Dante Schnaars
1446 Oceania
BSYC Grady Sayers
1485 Upbeat
GAC Cleo Hart
1523 Thunder
LBSC Fraser Baker
1576 Wingardium Leviosa
GAC Zoe Robinson
1616 Sofia
BSYC Sofia Anna Harris-Sanchez
1634 Sensational O
Sandringham YC Oskar Meinke
1754 Hot Shots 2
LBSC Zane Chaplin
1762 No Off Switch
BSYC Kaitlyn Roe
1780 Sea Ya
SYC/PDSC Leonardo Hughes
1792 Vamos
LBSC Sailor Cowen
1794 Boaty McBoatface
LBSC Will Gaylard
583 No Gusts No Glory
Goolwa Aquatic Club Kelly Steele
605 Enrique
BSYC Enrique Rhys Harris-Sanchez
805 Archimedes
Adelaide Elizabeth Parkinson

Total boats: 23

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
9-Jun
Race 2
9-Jun
Race 3
9-Jun
Race 4
9-Jun
Race 5
9-Jun
Race 6
10-Jun
Race 7
10-Jun
Race 8
10-Jun
Race 9
10-Jun
Race 10
10-Jun
Race 11
10-Jun
Race 12
10-Jun
Drop Total
1 1523
Thunder
Fraser Baker
LBSC
2 6 1 3 2 1 3 2 1 DNF
(24.00)
4 2 30 21
2 1754
Hot Shots 2
Zane Chaplin
LBSC
4 8 4 1 1 5 5 4 12 1 2 3 20 30
3 583
No Gusts No Glory
Kelly Steele
Goolwa Aquatic Club
6 2 3 6 3 7 4 5 8 3 6 5 15 43
4 1792
Vamos
Sailor Cowen
LBSC
5 4 5 8 4 2 7 1 2 8 10 6 18 44
5 1634
Sensational O
Oskar Meinke
Sandringham YC
1 1 13 9 11 15 2 3 3 9 5 7 28 51
6 1576
Wingardium Leviosa
Zoe Robinson
GAC
7 3 2 10 6 OCS
(24.00)
10 10 OCS
(24.00)
2 3 4 48 57
7 1780
Sea Ya
Leonardo Hughes
SYC/PDSC
16 16 12 2 10 6 13 6 4 5 1 1 32 60
8 1794
Boaty McBoatface
Will Gaylard
LBSC
8 15 9 13.5 8 11 1 8 9 6 12 15 30 85.5
9 1250
Green Dragon
Matt Bigham
Adelaide Sailing Club
3 10 7 7 15 9 15 15 13 7 9 8 30 88
10 1042
Wild Child
Will Fearn
Sandringham Yacht Club
15 7 OCS
(24.00)
20 22 8 9 9 16 4 7 9 46 104
11 1212
Scrappy Power
Darcy Higgins
Bsyc
12 5 11 16 13 14 14 14 6 10 11 12 30 108
12 1762
No Off Switch
Kaitlyn Roe
BSYC
9 12 14 17 9 4 11 7 5 DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
48 112
13 1249
Skulduggery
William Clough
Largs Bay Sailing Club
11 13 8 5 5 12 6 19 10 DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
48 113
14 1485
Upbeat
Cleo Hart
GAC
13 17 6 4 12 16 12 13 7 DNF
(24.00)
DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
48 124
15 1446
Oceania
Grady Sayers
BSYC
18 11 17 13.5 16 10 16 12 11 12 DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
48 136.5
16 805
Archimedes
Elizabeth Parkinson
Adelaide
19 19 10 11 19 18 19 11 15 DNF
(24.00)
8 10 43 140
17 1375
No Rush
Lani Pearson
Largs Bay Sailing club
17 14 15 12 7 3 17 16 DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
48 149
18 1616
Sofia
Sofia Anna Harris-Sanchez
BSYC
21 22 18 18.5 18 17 20 17 14 11 13 11 43 157.5
19 1445
Here comes trouble
Dante Schnaars
BSYC
10 9 OCS
(24.00)
22 21 13 8 21 DNS
(24.00)
15 DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
48 167
20 1217
High Voltage
Jed Witty
BSYC
14 18 19 15 14 21 21 20 DNF
(24.00)
16 14 16 45 167
21 605
Enrique
Enrique Rhys Harris-Sanchez
BSYC
20 21 20 23 23 20 22 18 17 14 15 13 46 180
22 1351
Ryder of the storm
Ryder Kelly
BSYC
DNF
(24.00)
20 16 18.5 17 22 18 DNF
(24.00)
DNS
(24.00)
13 16 DNF
(24.00)
48 188.5
23 1315
Rogue Won
Mitch Webb
BSYC
DNF
(24.00)
23 DNF
(24.00)
21 20 19 23 DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
DNS
(24.00)
DNF
(24.00)
14 48 216

Number of races completed: 12 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sat Jun 9, 2018 10:07:37
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 11:23:01 01:15:24 1 1.00
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 11:47:53 01:40:16 2 2.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 11:48:07 01:40:30 3 3.00
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 11:48:13 01:40:36 4 4.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 11:48:30 01:40:53 5 5.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 11:48:45 01:41:08 6 6.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () 11:49:01 01:41:24 7 7.00
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 11:49:05 01:41:28 8 8.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () 11:50:58 01:43:21 9 9.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () 11:51:13 01:43:36 10 10.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () 11:51:21 01:43:44 11 11.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 11:51:26 01:43:49 12 12.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () 11:51:31 01:43:54 13 13.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 11:51:36 01:43:59 14 14.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 11:51:43 01:44:06 15 15.00
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 11:51:46 01:44:09 16 16.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () 11:51:50 01:44:13 17 17.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () 11:51:53 01:44:16 18 18.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 11:51:55 01:44:18 19 19.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 11:51:58 01:44:21 20 20.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 11:52:07 01:44:30 21 21.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () DNF 24.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () DNF 24.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sat Jun 9, 2018 12:17:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 12:02:09 00:0-14:0-891 1 1.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 12:17:32 00:00:32 2 2.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () 12:17:38 00:00:38 3 3.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 12:17:41 00:00:41 4 4.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 12:17:44 00:00:44 5 5.00
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 12:17:50 00:00:50 6 6.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 12:17:54 00:00:54 7 7.00
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 12:17:58 00:00:58 8 8.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () 12:18:02 00:01:02 9 9.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 12:18:08 00:01:08 10 10.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () 12:18:10 00:01:10 11 11.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () 12:18:13 00:01:13 12 12.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () 12:18:16 00:01:16 13 13.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () 12:18:23 00:01:23 14 14.00
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 12:18:27 00:01:27 15 15.00
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 12:18:32 00:01:32 16 16.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () 12:18:34 00:01:34 17 17.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 12:18:38 00:01:38 18 18.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 12:18:41 00:01:41 19 19.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () 12:18:44 00:01:44 20 20.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 12:18:47 00:01:47 21 21.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 12:18:49 00:01:49 22 22.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () 12:18:51 00:01:51 23 23.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sat Jun 9, 2018 13:15:35
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 12:43:07 00:0-32:0-1948 1 1.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () 13:15:47 00:00:12 2 2.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 13:15:50 00:00:15 3 3.00
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 13:15:52 00:00:17 4 4.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 13:15:54 00:00:19 5 5.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () 13:15:58 00:00:23 6 6.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 13:16:01 00:00:26 7 7.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () 13:16:03 00:00:28 8 8.00
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 13:16:22 00:00:47 9 9.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 13:16:25 00:00:50 10 10.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 13:16:38 00:01:03 11 11.00
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 13:16:42 00:01:07 12 12.00
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 13:16:50 00:01:15 13 13.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () 13:16:54 00:01:19 14 14.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () 13:16:56 00:01:21 15 15.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () 13:16:58 00:01:23 16 16.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () 13:17:01 00:01:26 17 17.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 13:17:02 00:01:27 18 18.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 13:17:05 00:01:30 19 19.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 13:17:08 00:01:33 20 20.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () OCS 24.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () OCS 24.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () DNF 24.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sat Jun 9, 2018 15:37:26
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 14:26:43 0-1:0-70:0-4243 1 1.00
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 15:38:13 00:00:47 2 2.00
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 15:38:17 00:00:51 3 3.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () 15:38:24 00:00:58 4 4.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () 15:38:30 00:01:04 5 5.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 15:38:34 00:01:08 6 6.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 15:38:39 00:01:13 7 7.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 15:38:45 00:01:19 8 8.00
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 15:38:53 00:01:27 9 9.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () 15:39:02 00:01:36 10 10.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 15:39:04 00:01:38 11 11.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () 15:39:05 00:01:39 12 12.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () 15:39:06 00:01:40 13.5 13.50
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 15:39:06 00:01:40 13.5 13.50
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 15:39:07 00:01:41 15 15.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 15:39:11 00:01:45 16 16.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () 15:39:18 00:01:52 17 17.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 15:39:24 00:01:58 18.5 18.50
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () 15:39:24 00:01:58 18.5 18.50
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 15:39:40 00:02:14 20 20.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () 15:46:50 00:09:24 21 21.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () 15:46:53 00:09:27 22 22.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 15:46:56 00:09:30 23 23.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Sat Jun 9, 2018 15:42:28
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 15:15:33 00:0-26:0-1615 1 1.00
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 15:43:02 00:00:34 2 2.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 15:43:07 00:00:39 3 3.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 15:43:10 00:00:42 4 4.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () 15:43:17 00:00:49 5 5.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () 15:43:21 00:00:53 6 6.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () 15:43:25 00:00:57 7 7.00
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 15:43:30 00:01:02 8 8.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () 15:43:38 00:01:10 9 9.00
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 15:43:42 00:01:14 10 10.00
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 15:43:49 00:01:21 11 11.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () 15:44:16 00:01:48 12 12.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 15:44:18 00:01:50 13 13.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 15:44:20 00:01:52 14 14.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 15:44:31 00:02:03 15 15.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () 15:44:35 00:02:07 16 16.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () 15:44:41 00:02:13 17 17.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 15:44:54 00:02:26 18 18.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 15:44:56 00:02:28 19 19.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () 15:44:59 00:02:31 20 20.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () 15:45:02 00:02:34 21 21.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 15:45:03 00:02:35 22 22.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 15:45:05 00:02:37 23 23.00

Mobile Website
Race No: 6
Race Start Time: Sun Jun 10, 2018 11:03:49
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 10:14:12 00:0-49:0-2977 1 1.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 11:04:07 00:00:18 2 2.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () 11:04:56 00:01:07 3 3.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () 11:05:02 00:01:13 4 4.00
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 11:05:06 00:01:17 5 5.00
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 11:05:11 00:01:22 6 6.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 11:05:16 00:01:27 7 7.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 11:05:22 00:01:33 8 8.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 11:05:37 00:01:48 9 9.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () 11:05:41 00:01:52 10 10.00
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 11:05:44 00:01:55 11 11.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () 11:05:49 00:02:00 12 12.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () 11:05:52 00:02:03 13 13.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 11:05:56 00:02:07 14 14.00
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 11:06:02 00:02:13 15 15.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () 11:06:06 00:02:17 16 16.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 11:06:10 00:02:21 17 17.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 11:06:12 00:02:23 18 18.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () 11:06:17 00:02:28 19 19.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 11:06:18 00:02:29 20 20.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 11:06:21 00:02:32 21 21.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () 11:06:28 00:02:39 22 22.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () OCS 24.00

Mobile Website
Race No: 7
Race Start Time: Sun Jun 10, 2018 11:12:51
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 10:53:26 00:0-19:0-1165 1 1.00
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 11:13:21 00:00:30 2 2.00
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 11:13:30 00:00:39 3 3.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 11:13:34 00:00:43 4 4.00
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 11:13:38 00:00:47 5 5.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () 11:13:47 00:00:56 6 6.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 11:13:51 00:01:00 7 7.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () 11:13:56 00:01:05 8 8.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 11:14:01 00:01:10 9 9.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () 11:14:09 00:01:18 10 10.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () 11:14:14 00:01:23 11 11.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () 11:14:19 00:01:28 12 12.00
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 11:14:22 00:01:31 13 13.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 11:14:25 00:01:34 14 14.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 11:14:29 00:01:38 15 15.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () 11:14:34 00:01:43 16 16.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () 11:14:38 00:01:47 17 17.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () 11:14:40 00:01:49 18 18.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 11:14:44 00:01:53 19 19.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 11:14:47 00:01:56 20 20.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 11:14:51 00:02:00 21 21.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 11:14:54 00:02:03 22 22.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () 11:16:03 00:03:12 23 23.00

Mobile Website
Race No: 8
Race Start Time: Sun Jun 10, 2018 11:49:49
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 11:31:24 00:0-18:0-1105 1 1.00
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 11:50:13 00:00:24 2 2.00
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 11:50:17 00:00:28 3 3.00
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 11:50:19 00:00:30 4 4.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 11:50:21 00:00:32 5 5.00
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 11:50:23 00:00:34 6 6.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () 11:50:26 00:00:37 7 7.00
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 11:50:30 00:00:41 8 8.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 11:50:35 00:00:46 9 9.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () 11:50:39 00:00:50 10 10.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 11:50:42 00:00:53 11 11.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () 11:50:45 00:00:56 12 12.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () 11:50:47 00:00:58 13 13.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 11:50:50 00:01:01 14 14.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 11:50:54 00:01:05 15 15.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () 11:50:56 00:01:07 16 16.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 11:50:59 00:01:10 17 17.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 11:51:03 00:01:14 18 18.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () 11:51:06 00:01:17 19 19.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 11:51:08 00:01:19 20 20.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () 11:51:10 00:01:21 21 21.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () DNS 24.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () DNF 24.00

Mobile Website
Race No: 9
Race Start Time: Sun Jun 10, 2018 12:16:10
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 12:04:04 00:0-12:0-726 1 1.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 12:16:30 00:00:20 2 2.00
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 12:16:34 00:00:24 3 3.00
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 12:16:37 00:00:27 4 4.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () 12:16:47 00:00:37 5 5.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 12:16:54 00:00:44 6 6.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () 12:17:02 00:00:52 7 7.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 12:17:22 00:01:12 8 8.00
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 12:17:39 00:01:29 9 9.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () 12:17:51 00:01:41 10 10.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () 12:17:56 00:01:46 11 11.00
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 12:17:57 00:01:47 12 12.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 12:17:59 00:01:49 13 13.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 12:18:02 00:01:52 14 14.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 12:18:05 00:01:55 15 15.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 12:18:09 00:01:59 16 16.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 12:18:14 00:02:04 17 17.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () DNS 24.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () DNS 24.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () DNS 24.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () DNS 24.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () DNF 24.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () OCS 24.00

Mobile Website
Race No: 10
Race Start Time: Sun Jun 10, 2018 14:08:12
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 13:37:01 00:0-31:0-1871 1 1.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () 14:08:49 00:00:37 2 2.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 14:08:56 00:00:44 3 3.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 14:09:01 00:00:49 4 4.00
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 14:09:05 00:00:53 5 5.00
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 14:09:11 00:00:59 6 6.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 14:09:16 00:01:04 7 7.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 14:09:21 00:01:09 8 8.00
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 14:09:27 00:01:15 9 9.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 14:09:32 00:01:20 10 10.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 14:10:02 00:01:50 11 11.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () 14:10:06 00:01:54 12 12.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () 14:10:09 00:01:57 13 13.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 14:10:12 00:02:00 14 14.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () 14:10:31 00:02:19 15 15.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 14:10:33 00:02:21 16 16.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () DNS 24.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () DNS 24.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () DNF 24.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () DNF 24.00
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () DNF 24.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () DNS 24.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () DNS 24.00

Mobile Website
Race No: 11
Race Start Time: Sun Jun 10, 2018 14:23:31
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 14:13:16 00:0-10:0-615 1 1.00
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 14:24:02 00:00:31 2 2.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () 14:24:10 00:00:39 3 3.00
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 14:24:14 00:00:43 4 4.00
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 14:24:22 00:00:51 5 5.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 14:24:28 00:00:57 6 6.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 14:24:39 00:01:08 7 7.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 14:24:43 00:01:12 8 8.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 14:24:49 00:01:18 9 9.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 14:24:56 00:01:25 10 10.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 14:25:02 00:01:31 11 11.00
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 14:25:08 00:01:37 12 12.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 14:25:29 00:01:58 13 13.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 14:26:03 00:02:32 14 14.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 14:26:05 00:02:34 15 15.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () 14:26:08 00:02:37 16 16.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () DNF 24.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () DNS 24.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () DNS 24.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () DNS 24.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () DNS 24.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () DNS 24.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () DNS 24.00

Mobile Website
Race No: 12
Race Start Time: Sun Jun 10, 2018 15:08:11
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1780 Sea Ya Leonardo Hughes SYC/PDSC () 14:44:30 00:0-23:0-1421 1 1.00
1523 Thunder Fraser Baker LBSC () 15:08:42 00:00:31 2 2.00
1754 Hot Shots 2 Zane Chaplin LBSC () 15:08:45 00:00:34 3 3.00
1576 Wingardium Leviosa Zoe Robinson GAC () 15:08:51 00:00:40 4 4.00
583 No Gusts No Glory Kelly Steele Goolwa Aquatic Club () 15:08:52 00:00:41 5 5.00
1792 Vamos Sailor Cowen LBSC () 15:08:55 00:00:44 6 6.00
1634 Sensational O Oskar Meinke Sandringham YC () 15:08:58 00:00:47 7 7.00
1250 Green Dragon Matt Bigham Adelaide Sailing Club () 15:09:04 00:00:53 8 8.00
1042 Wild Child Will Fearn Sandringham Yacht Club () 15:09:08 00:00:57 9 9.00
805 Archimedes Elizabeth Parkinson Adelaide () 15:09:11 00:01:00 10 10.00
1616 Sofia Sofia Anna Harris-Sanchez BSYC () 15:09:15 00:01:04 11 11.00
1212 Scrappy Power Darcy Higgins Bsyc () 15:09:20 00:01:09 12 12.00
605 Enrique Enrique Rhys Harris-Sanchez BSYC () 15:09:30 00:01:19 13 13.00
1315 Rogue Won Mitch Webb BSYC () 15:09:44 00:01:33 14 14.00
1794 Boaty McBoatface Will Gaylard LBSC () 15:09:50 00:01:39 15 15.00
1217 High Voltage Jed Witty BSYC () 15:09:54 00:01:43 16 16.00
1485 Upbeat Cleo Hart GAC () DNS 24.00
1446 Oceania Grady Sayers BSYC () DNS 24.00
1445 Here comes trouble Dante Schnaars BSYC () DNS 24.00
1375 No Rush Lani Pearson Largs Bay Sailing club () DNS 24.00
1249 Skulduggery William Clough Largs Bay Sailing Club () DNS 24.00
1351 Ryder of the storm Ryder Kelly BSYC () DNF 24.00
1762 No Off Switch Kaitlyn Roe BSYC () DNS 24.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login