ScoreIT

Events > OptiNSW TT5 > Intermediate Fleet

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
1003 Soundwave
GSC Toby Blake
1081 Chocolate
Joaquim Bellot
1110 Blue Wolf
RPAYC Joshua Paulson
1139 Cleansweep
HHSC Oscar Vasak
1158 Firebolt
HHSC Maya Hodzic
1293 Terminator
MHYC Miles. Green
1298 Funky Monkey
RSYS Flynn Winton
1334 Raptor
Hunters Hill Sam Ashton
1339 Dark Horse
RSYS Ben Tattersall
1355 Wild Porridge
RSYS Thomas Flannery
1357 Lucky 7
RSYS Raphael McLachlan
1368 Brook-Sea
Hunters Hill Zoe Allen
1376 Eat my Wake
RSYS Viraj Gupta
1378 Blaze
NSC Brendan Goh
1426 Aerodynamic
HHSC Airley Goodridge
1512 Ascham 9
WSC Lizzie Adams
1547 Pixel
MHYC Angus Griffin
1643 Lord of Thunder
WSC Hari Khurana
1674 Flash
RSYS Stirling McKay
1753 Wings on water
WSC Titouan Christodoulou-Le Gac
1772 Vitesse
WSC/DAC Isabella Lozevski
1786 DARK HORSE
MHYC Zara Marks
1830 tbc
Cranbrook Walter Heeley
1831
Cranbrook Saxon Foggo
1832*
Cranbrook Ethan Moorhead
1853 BlueMagic
WSC Younan Chen
580 Flying Kangaroo
RPAYC Rocco Springer
608 Just Right
NSC Lachlan Jansen
710 Snowy
WSC Oscar Longerna
796 Speedy Goose
HHSC James Gosling
823 Nahwal
MHYC Tom Janes
931 Squirt
MHYC Jack Gillespie

Total boats: 32

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
16-Feb
Race 2
16-Feb
Race 3
16-Feb
Race 4
16-Feb
Race 5
16-Feb
Drop Total
1 1674
Flash
Stirling McKay
RSYS
1 1 1 1 5 5 4
2 580
Flying Kangaroo
Rocco Springer
RPAYC
5 4 3 3 1 5 11
3 1853
BlueMagic
Younan Chen
WSC
7 3 6 8 3 8 19
4 1426
Aerodynamic
Airley Goodridge
HHSC
10 8 8 2 2 10 20
5 1357
Lucky 7
Raphael McLachlan
RSYS
2 14 12 5 4 14 23
6 1772
Vitesse
Isabella Lozevski
WSC/DAC
6 16 4 23 6 23 32
7 1334
Raptor
Sam Ashton
Hunters Hill
20 12 5 6 10 20 33
8 1139
Cleansweep
Oscar Vasak
HHSC
8 5 7 17 13 17 33
9 1831

Saxon Foggo
Cranbrook
3 2 16 15 17 17 36
10 1378
Blaze
Brendan Goh
NSC
13 7 2 14 15 15 36
11 608
Just Right
Lachlan Jansen
NSC
9 9 17 4 21 21 39
12 1512
Ascham 9
Lizzie Adams
WSC
4 23 14 11 19 23 48
13 1786
DARK HORSE
Zara Marks
MHYC
19 15 9 9 16 19 49
14 1158
Firebolt
Maya Hodzic
HHSC
23 11 11 19 9 23 50
15 1376
Eat my Wake
Viraj Gupta
RSYS
11 10 27 18 12 27 51
16 1368
Brook-Sea
Zoe Allen
Hunters Hill
15 6 21 20 11 21 52
17 796
Speedy Goose
James Gosling
HHSC
21 21 13 13 7 21 54
18 1003
Soundwave
Toby Blake
GSC
22 19 18 10 8 22 55
19 1339
Dark Horse
Ben Tattersall
RSYS
17 17 10 OCS
(33.00)
14 33 58
20 1832*

Ethan Moorhead
Cranbrook
12 13 19 22 20 22 64
21 1830
tbc
Walter Heeley
Cranbrook
14 25 24 7 DNC
(33.00)
33 70
22 1293
Terminator
Miles. Green
MHYC
16 24 15 21 18 24 70
23 1547
Pixel
Angus Griffin
MHYC
18 20 22 12 DNC
(33.00)
33 72
24 1643
Lord of Thunder
Hari Khurana
WSC
24 22 23 16 26 26 85
25 1081
Chocolate
Joaquim Bellot

25 18 20 28 22 28 85
26 1753
Wings on water
Titouan Christodoulou-Le Gac
WSC
30 27 25 27 23 30 102
27 931
Squirt
Jack Gillespie
MHYC
28 28 29 24 24 29 104
28 1355
Wild Porridge
Thomas Flannery
RSYS
27 26 28 26 25 28 104
29 1298
Funky Monkey
Flynn Winton
RSYS
29 29 26 25 DNC
(33.00)
33 109
30 823
Nahwal
Tom Janes
MHYC
26 30 DNC
(33.00)
DNC
(33.00)
DNC
(33.00)
33 122
31 710
Snowy
Oscar Longerna
WSC
31 DNF
(33.00)
DNC
(33.00)
DNC
(33.00)
DNC
(33.00)
33 130
32 1110
Blue Wolf
Joshua Paulson
RPAYC
DNC
(33.00)
DNC
(33.00)
DNC
(33.00)
DNC
(33.00)
DNC
(33.00)
33 132

Number of races completed: 5 | Number of drops allowed: 1
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sun Feb 16, 2020 12:33:40
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1674 Flash Stirling McKay RSYS () 12:53:47 00:20:07 1 1.00
1357 Lucky 7 Raphael McLachlan RSYS () 12:53:52 00:20:12 2 2.00
1831 Saxon Foggo Cranbrook () 12:53:55 00:20:15 3 3.00
1512 Ascham 9 Lizzie Adams WSC () 12:53:59 00:20:19 4 4.00
580 Flying Kangaroo Rocco Springer RPAYC () 12:54:02 00:20:22 5 5.00
1772 Vitesse Isabella Lozevski WSC/DAC () 12:54:05 00:20:25 6 6.00
1853 BlueMagic Younan Chen WSC () 12:54:08 00:20:28 7 7.00
1139 Cleansweep Oscar Vasak HHSC () 12:54:11 00:20:31 8 8.00
608 Just Right Lachlan Jansen NSC () 12:54:14 00:20:34 9 9.00
1426 Aerodynamic Airley Goodridge HHSC () 12:54:19 00:20:39 10 10.00
1376 Eat my Wake Viraj Gupta RSYS () 12:54:23 00:20:43 11 11.00
1832* Ethan Moorhead Cranbrook () 12:54:27 00:20:47 12 12.00
1378 Blaze Brendan Goh NSC () 12:54:31 00:20:51 13 13.00
1830 tbc Walter Heeley Cranbrook () 12:54:36 00:20:56 14 14.00
1368 Brook-Sea Zoe Allen Hunters Hill () 12:54:41 00:21:01 15 15.00
1293 Terminator Miles. Green MHYC () 12:54:46 00:21:06 16 16.00
1339 Dark Horse Ben Tattersall RSYS () 12:54:51 00:21:11 17 17.00
1547 Pixel Angus Griffin MHYC () 12:54:55 00:21:15 18 18.00
1786 DARK HORSE Zara Marks MHYC () 12:54:58 00:21:18 19 19.00
1334 Raptor Sam Ashton Hunters Hill () 12:55:03 00:21:23 20 20.00
796 Speedy Goose James Gosling HHSC () 12:55:07 00:21:27 21 21.00
1003 Soundwave Toby Blake GSC () 12:55:12 00:21:32 22 22.00
1158 Firebolt Maya Hodzic HHSC () 12:55:16 00:21:36 23 23.00
1643 Lord of Thunder Hari Khurana WSC () 12:55:35 00:21:55 24 24.00
1081 Chocolate Joaquim Bellot () 12:56:03 00:22:23 25 25.00
823 Nahwal Tom Janes MHYC () 12:56:22 00:22:42 26 26.00
1355 Wild Porridge Thomas Flannery RSYS () 12:56:53 00:23:13 27 27.00
931 Squirt Jack Gillespie MHYC () 12:57:12 00:23:32 28 28.00
1298 Funky Monkey Flynn Winton RSYS () 12:57:16 00:23:36 29 29.00
1753 Wings on water Titouan Christodoulou-Le Gac WSC () 12:59:22 00:25:42 30 30.00
710 Snowy Oscar Longerna WSC () 12:59:40 00:26:00 31 31.00
1110 Blue Wolf Joshua Paulson RPAYC () DNC 33.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sun Feb 16, 2020 13:02:30
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1674 Flash Stirling McKay RSYS () 13:02:51 00:00:21 1 1.00
1831 Saxon Foggo Cranbrook () 13:03:22 00:00:52 2 2.00
1853 BlueMagic Younan Chen WSC () 13:03:55 00:01:25 3 3.00
580 Flying Kangaroo Rocco Springer RPAYC () 13:04:10 00:01:40 4 4.00
1139 Cleansweep Oscar Vasak HHSC () 13:04:35 00:02:05 5 5.00
1368 Brook-Sea Zoe Allen Hunters Hill () 13:04:37 00:02:07 6 6.00
1378 Blaze Brendan Goh NSC () 13:04:49 00:02:19 7 7.00
1426 Aerodynamic Airley Goodridge HHSC () 13:04:56 00:02:26 8 8.00
608 Just Right Lachlan Jansen NSC () 13:04:58 00:02:28 9 9.00
1376 Eat my Wake Viraj Gupta RSYS () 13:05:01 00:02:31 10 10.00
1158 Firebolt Maya Hodzic HHSC () 13:05:04 00:02:34 11 11.00
1334 Raptor Sam Ashton Hunters Hill () 13:05:06 00:02:36 12 12.00
1832* Ethan Moorhead Cranbrook () 13:05:08 00:02:38 13 13.00
1357 Lucky 7 Raphael McLachlan RSYS () 13:05:11 00:02:41 14 14.00
1786 DARK HORSE Zara Marks MHYC () 13:05:15 00:02:45 15 15.00
1772 Vitesse Isabella Lozevski WSC/DAC () 13:05:18 00:02:48 16 16.00
1339 Dark Horse Ben Tattersall RSYS () 13:05:21 00:02:51 17 17.00
1081 Chocolate Joaquim Bellot () 13:05:24 00:02:54 18 18.00
1003 Soundwave Toby Blake GSC () 13:05:30 00:03:00 19 19.00
1547 Pixel Angus Griffin MHYC () 13:05:32 00:03:02 20 20.00
796 Speedy Goose James Gosling HHSC () 13:05:39 00:03:09 21 21.00
1643 Lord of Thunder Hari Khurana WSC () 13:05:42 00:03:12 22 22.00
1512 Ascham 9 Lizzie Adams WSC () 13:05:43 00:03:13 23 23.00
1293 Terminator Miles. Green MHYC () 13:05:54 00:03:24 24 24.00
1830 tbc Walter Heeley Cranbrook () 13:05:57 00:03:27 25 25.00
1355 Wild Porridge Thomas Flannery RSYS () 13:06:08 00:03:38 26 26.00
1753 Wings on water Titouan Christodoulou-Le Gac WSC () 13:07:19 00:04:49 27 27.00
931 Squirt Jack Gillespie MHYC () 13:07:35 00:05:05 28 28.00
1298 Funky Monkey Flynn Winton RSYS () 13:07:55 00:05:25 29 29.00
823 Nahwal Tom Janes MHYC () 13:07:59 00:05:29 30 30.00
1110 Blue Wolf Joshua Paulson RPAYC () DNC 33.00
710 Snowy Oscar Longerna WSC () DNF 33.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sun Feb 16, 2020 13:42:19
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1674 Flash Stirling McKay RSYS () 13:42:45 00:00:26 1 1.00
1378 Blaze Brendan Goh NSC () 13:42:48 00:00:29 2 2.00
580 Flying Kangaroo Rocco Springer RPAYC () 13:42:58 00:00:39 3 3.00
1772 Vitesse Isabella Lozevski WSC/DAC () 13:43:00 00:00:41 4 4.00
1334 Raptor Sam Ashton Hunters Hill () 13:43:04 00:00:45 5 5.00
1853 BlueMagic Younan Chen WSC () 13:43:23 00:01:04 6 6.00
1139 Cleansweep Oscar Vasak HHSC () 13:43:26 00:01:07 7 7.00
1426 Aerodynamic Airley Goodridge HHSC () 13:43:30 00:01:11 8 8.00
1786 DARK HORSE Zara Marks MHYC () 13:43:35 00:01:16 9 9.00
1339 Dark Horse Ben Tattersall RSYS () 13:43:47 00:01:28 10 10.00
1158 Firebolt Maya Hodzic HHSC () 13:43:50 00:01:31 11 11.00
1357 Lucky 7 Raphael McLachlan RSYS () 13:44:00 00:01:41 12 12.00
796 Speedy Goose James Gosling HHSC () 13:44:04 00:01:45 13 13.00
1512 Ascham 9 Lizzie Adams WSC () 13:44:06 00:01:47 14 14.00
1293 Terminator Miles. Green MHYC () 13:44:09 00:01:50 15 15.00
1831 Saxon Foggo Cranbrook () 13:44:13 00:01:54 16 16.00
608 Just Right Lachlan Jansen NSC () 13:44:21 00:02:02 17 17.00
1003 Soundwave Toby Blake GSC () 13:44:24 00:02:05 18 18.00
1832* Ethan Moorhead Cranbrook () 13:44:54 00:02:35 19 19.00
1081 Chocolate Joaquim Bellot () 13:45:23 00:03:04 20 20.00
1368 Brook-Sea Zoe Allen Hunters Hill () 13:45:25 00:03:06 21 21.00
1547 Pixel Angus Griffin MHYC () 13:45:29 00:03:10 22 22.00
1643 Lord of Thunder Hari Khurana WSC () 13:45:34 00:03:15 23 23.00
1830 tbc Walter Heeley Cranbrook () 13:45:36 00:03:17 24 24.00
1753 Wings on water Titouan Christodoulou-Le Gac WSC () 13:46:13 00:03:54 25 25.00
1298 Funky Monkey Flynn Winton RSYS () 13:46:49 00:04:30 26 26.00
1376 Eat my Wake Viraj Gupta RSYS () 13:47:10 00:04:51 27 27.00
1355 Wild Porridge Thomas Flannery RSYS () 13:48:29 00:06:10 28 28.00
931 Squirt Jack Gillespie MHYC () 13:48:35 00:06:16 29 29.00
1110 Blue Wolf Joshua Paulson RPAYC () DNC 33.00
710 Snowy Oscar Longerna WSC () DNC 33.00
823 Nahwal Tom Janes MHYC () DNC 33.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sun Feb 16, 2020 14:25:11
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1674 Flash Stirling McKay RSYS () 14:25:26 00:00:15 1 1.00
1426 Aerodynamic Airley Goodridge HHSC () 14:25:29 00:00:18 2 2.00
580 Flying Kangaroo Rocco Springer RPAYC () 14:25:32 00:00:21 3 3.00
608 Just Right Lachlan Jansen NSC () 14:25:37 00:00:26 4 4.00
1357 Lucky 7 Raphael McLachlan RSYS () 14:26:15 00:01:04 5 5.00
1334 Raptor Sam Ashton Hunters Hill () 14:26:21 00:01:10 6 6.00
1830 tbc Walter Heeley Cranbrook () 14:26:23 00:01:12 7 7.00
1853 BlueMagic Younan Chen WSC () 14:26:27 00:01:16 8 8.00
1786 DARK HORSE Zara Marks MHYC () 14:26:30 00:01:19 9 9.00
1003 Soundwave Toby Blake GSC () 14:26:39 00:01:28 10 10.00
1512 Ascham 9 Lizzie Adams WSC () 14:26:41 00:01:30 11 11.00
1547 Pixel Angus Griffin MHYC () 14:26:44 00:01:33 12 12.00
796 Speedy Goose James Gosling HHSC () 14:26:46 00:01:35 13 13.00
1378 Blaze Brendan Goh NSC () 14:26:51 00:01:40 14 14.00
1831 Saxon Foggo Cranbrook () 14:26:54 00:01:43 15 15.00
1643 Lord of Thunder Hari Khurana WSC () 14:27:05 00:01:54 16 16.00
1139 Cleansweep Oscar Vasak HHSC () 14:27:42 00:02:31 17 17.00
1376 Eat my Wake Viraj Gupta RSYS () 14:27:52 00:02:41 18 18.00
1158 Firebolt Maya Hodzic HHSC () 14:27:54 00:02:43 19 19.00
1368 Brook-Sea Zoe Allen Hunters Hill () 14:27:59 00:02:48 20 20.00
1293 Terminator Miles. Green MHYC () 14:28:02 00:02:51 21 21.00
1832* Ethan Moorhead Cranbrook () 14:28:09 00:02:58 22 22.00
1772 Vitesse Isabella Lozevski WSC/DAC () 14:28:22 00:03:11 23 23.00
931 Squirt Jack Gillespie MHYC () 14:29:32 00:04:21 24 24.00
1298 Funky Monkey Flynn Winton RSYS () 14:30:23 00:05:12 25 25.00
1355 Wild Porridge Thomas Flannery RSYS () 14:30:27 00:05:16 26 26.00
1753 Wings on water Titouan Christodoulou-Le Gac WSC () 14:33:09 00:07:58 27 27.00
1081 Chocolate Joaquim Bellot () 14:34:05 00:08:54 28 28.00
1110 Blue Wolf Joshua Paulson RPAYC () DNC 33.00
710 Snowy Oscar Longerna WSC () DNC 33.00
823 Nahwal Tom Janes MHYC () DNC 33.00
1339 Dark Horse Ben Tattersall RSYS () OCS 33.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Sun Feb 16, 2020 15:07:01
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
580 Flying Kangaroo Rocco Springer RPAYC () 15:07:13 00:00:12 1 1.00
1426 Aerodynamic Airley Goodridge HHSC () 15:07:19 00:00:18 2 2.00
1853 BlueMagic Younan Chen WSC () 15:07:27 00:00:26 3 3.00
1357 Lucky 7 Raphael McLachlan RSYS () 15:07:30 00:00:29 4 4.00
1674 Flash Stirling McKay RSYS () 15:07:33 00:00:32 5 5.00
1772 Vitesse Isabella Lozevski WSC/DAC () 15:07:36 00:00:35 6 6.00
796 Speedy Goose James Gosling HHSC () 15:07:39 00:00:38 7 7.00
1003 Soundwave Toby Blake GSC () 15:07:42 00:00:41 8 8.00
1158 Firebolt Maya Hodzic HHSC () 15:07:45 00:00:44 9 9.00
1334 Raptor Sam Ashton Hunters Hill () 15:07:54 00:00:53 10 10.00
1368 Brook-Sea Zoe Allen Hunters Hill () 15:08:22 00:01:21 11 11.00
1376 Eat my Wake Viraj Gupta RSYS () 15:08:25 00:01:24 12 12.00
1139 Cleansweep Oscar Vasak HHSC () 15:08:28 00:01:27 13 13.00
1339 Dark Horse Ben Tattersall RSYS () 15:08:30 00:01:29 14 14.00
1378 Blaze Brendan Goh NSC () 15:08:33 00:01:32 15 15.00
1786 DARK HORSE Zara Marks MHYC () 15:08:36 00:01:35 16 16.00
1831 Saxon Foggo Cranbrook () 15:08:40 00:01:39 17 17.00
1293 Terminator Miles. Green MHYC () 15:08:45 00:01:44 18 18.00
1512 Ascham 9 Lizzie Adams WSC () 15:08:48 00:01:47 19 19.00
1832* Ethan Moorhead Cranbrook () 15:09:07 00:02:06 20 20.00
608 Just Right Lachlan Jansen NSC () 15:09:12 00:02:11 21 21.00
1081 Chocolate Joaquim Bellot () 15:11:36 00:04:35 22 22.00
1753 Wings on water Titouan Christodoulou-Le Gac WSC () 15:11:41 00:04:40 23 23.00
931 Squirt Jack Gillespie MHYC () 15:14:11 00:07:10 24 24.00
1355 Wild Porridge Thomas Flannery RSYS () 15:14:40 00:07:39 25 25.00
1643 Lord of Thunder Hari Khurana WSC () 15:15:39 00:08:38 26 26.00
1110 Blue Wolf Joshua Paulson RPAYC () DNC 33.00
1298 Funky Monkey Flynn Winton RSYS () DNC 33.00
1547 Pixel Angus Griffin MHYC () DNC 33.00
1830 tbc Walter Heeley Cranbrook () DNC 33.00
710 Snowy Oscar Longerna WSC () DNC 33.00
823 Nahwal Tom Janes MHYC () DNC 33.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login