ScoreIT

Events > 2020 MUSTO International Optimist State and Open Championships > GREEN

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
1017 Aqua Dragon
BSYC Cathrine Mansell
1196 Shape Shifter
LBSC Luke Schulz
1205 Goldfish
BSYC Sophia Homes
1250 Howzat
BSYC Sophie Prior
1374 More power
GAC Alex Wilson
1410 Naughty Buoy
BSYC Elise Campbell
1419 Carp Power
BSYC Jenna Turich
1441 AUS1441
BSYC Marco Turich
1442 Ripple
ASC Cleo Paterson
1450 Princess Scrappy Power
BSYC Jessica Higgins
1465 Creeper Bolonaze
BSYC Joseph Robinson
1522 Zub Attack
BSYC Henry Zub
1523 Myles ahead..
BSYC Myles Phillips
1555 HAMMERED
BSYC Jessica Punke
1562 Storm
BSYC William Rae
1632 Pink Penguin
LBSC Matilda Schulz
1746 GBOT George
BSYC George Piro
1754 Hot Shots 2
LBSC Harriet Downie
1840 King Bob
ASC Lachlan Young
747 RocketRAT
ASC Rhys Thomas

Total boats: 20

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
12-Dec
Race 2
12-Dec
Race 3
13-Dec
Race 4
13-Dec
Race 5
13-Dec
Drop Total
1 1410
Naughty Buoy
Elise Campbell
BSYC
5 1 5 2 1 0 14
2 1017
Aqua Dragon
Cathrine Mansell
BSYC
4 2 2 4 2 0 14
3 1374
More power
Alex Wilson
GAC
1 5 4 3 7 0 20
4 1205
Goldfish
Sophia Homes
BSYC
7 3 3 5 4 0 22
5 1250
Howzat
Sophie Prior
BSYC
2 4 10 7 5 0 28
6 1562
Storm
William Rae
BSYC
3 9 1 14 3 0 30
7 1450
Princess Scrappy Power
Jessica Higgins
BSYC
12 11 6 1 6 0 36
8 1840
King Bob
Lachlan Young
ASC
8 7 7 6 8 0 36
9 1441
AUS1441
Marco Turich
BSYC
6 8 8 8 9 0 39
10 747
RocketRAT
Rhys Thomas
ASC
11 6 9 11 11 0 48
11 1442
Ripple
Cleo Paterson
ASC
10 10 17 15 13 0 65
12 1523
Myles ahead..
Myles Phillips
BSYC
9 DNS
(21.00)
11 12 16 0 69
13 1522
Zub Attack
Henry Zub
BSYC
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
12 9 15 0 78
14 1632
Pink Penguin
Matilda Schulz
LBSC
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
13 13 12 0 80
15 1754
Hot Shots 2
Harriet Downie
LBSC
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
14 16 10 0 82
16 1196
Shape Shifter
Luke Schulz
LBSC
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
16 10 14 0 82
17 1465
Creeper Bolonaze
Joseph Robinson
BSYC
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
15 DNF
(21.00)
DNS
(21.00)
0 99
18 1746
GBOT George
George Piro
BSYC
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
0 105
19 1419
Carp Power
Jenna Turich
BSYC
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
0 105
20 1555
HAMMERED
Jessica Punke
BSYC
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
DNS
(21.00)
0 105

Number of races completed: 5 | Number of drops allowed: 0
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sat Dec 12, 2020 15:34:16
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1374 More power Alex Wilson GAC () 15:34:25 00:00:09 1 1.00
1250 Howzat Sophie Prior BSYC () 15:34:34 00:00:18 2 2.00
1562 Storm William Rae BSYC () 15:34:39 00:00:23 3 3.00
1017 Aqua Dragon Cathrine Mansell BSYC () 15:34:45 00:00:29 4 4.00
1410 Naughty Buoy Elise Campbell BSYC () 15:34:50 00:00:34 5 5.00
1441 AUS1441 Marco Turich BSYC () 15:34:54 00:00:38 6 6.00
1205 Goldfish Sophia Homes BSYC () 15:34:58 00:00:42 7 7.00
1840 King Bob Lachlan Young ASC () 15:35:04 00:00:48 8 8.00
1523 Myles ahead.. Myles Phillips BSYC () 15:35:08 00:00:52 9 9.00
1442 Ripple Cleo Paterson ASC () 15:35:12 00:00:56 10 10.00
747 RocketRAT Rhys Thomas ASC () 15:35:17 00:01:01 11 11.00
1450 Princess Scrappy Power Jessica Higgins BSYC () 15:35:20 00:01:04 12 12.00
1196 Shape Shifter Luke Schulz LBSC () DNS 21.00
1419 Carp Power Jenna Turich BSYC () DNS 21.00
1465 Creeper Bolonaze Joseph Robinson BSYC () DNS 21.00
1522 Zub Attack Henry Zub BSYC () DNS 21.00
1555 HAMMERED Jessica Punke BSYC () DNS 21.00
1632 Pink Penguin Matilda Schulz LBSC () DNS 21.00
1746 GBOT George George Piro BSYC () DNS 21.00
1754 Hot Shots 2 Harriet Downie LBSC () DNS 21.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sat Dec 12, 2020 15:36:11
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1410 Naughty Buoy Elise Campbell BSYC () 15:36:26 00:00:15 1 1.00
1017 Aqua Dragon Cathrine Mansell BSYC () 15:36:32 00:00:21 2 2.00
1205 Goldfish Sophia Homes BSYC () 15:36:38 00:00:27 3 3.00
1250 Howzat Sophie Prior BSYC () 15:36:42 00:00:31 4 4.00
1374 More power Alex Wilson GAC () 15:36:49 00:00:38 5 5.00
747 RocketRAT Rhys Thomas ASC () 15:36:53 00:00:42 6 6.00
1840 King Bob Lachlan Young ASC () 15:36:57 00:00:46 7 7.00
1441 AUS1441 Marco Turich BSYC () 15:37:01 00:00:50 8 8.00
1562 Storm William Rae BSYC () 15:37:05 00:00:54 9 9.00
1442 Ripple Cleo Paterson ASC () 15:37:10 00:00:59 10 10.00
1450 Princess Scrappy Power Jessica Higgins BSYC () 15:37:14 00:01:03 11 11.00
1196 Shape Shifter Luke Schulz LBSC () DNS 21.00
1419 Carp Power Jenna Turich BSYC () DNS 21.00
1465 Creeper Bolonaze Joseph Robinson BSYC () DNS 21.00
1522 Zub Attack Henry Zub BSYC () DNS 21.00
1523 Myles ahead.. Myles Phillips BSYC () DNS 21.00
1555 HAMMERED Jessica Punke BSYC () DNS 21.00
1632 Pink Penguin Matilda Schulz LBSC () DNS 21.00
1746 GBOT George George Piro BSYC () DNS 21.00
1754 Hot Shots 2 Harriet Downie LBSC () DNS 21.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sun Dec 13, 2020 14:26:39
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1562 Storm William Rae BSYC () 14:26:47 00:00:08 1 1.00
1017 Aqua Dragon Cathrine Mansell BSYC () 14:26:52 00:00:13 2 2.00
1205 Goldfish Sophia Homes BSYC () 14:26:58 00:00:19 3 3.00
1374 More power Alex Wilson GAC () 14:27:02 00:00:23 4 4.00
1410 Naughty Buoy Elise Campbell BSYC () 14:27:04 00:00:25 5 5.00
1450 Princess Scrappy Power Jessica Higgins BSYC () 14:27:07 00:00:28 6 6.00
1840 King Bob Lachlan Young ASC () 14:27:10 00:00:31 7 7.00
1441 AUS1441 Marco Turich BSYC () 14:27:12 00:00:33 8 8.00
747 RocketRAT Rhys Thomas ASC () 14:27:16 00:00:37 9 9.00
1250 Howzat Sophie Prior BSYC () 14:27:19 00:00:40 10 10.00
1523 Myles ahead.. Myles Phillips BSYC () 14:27:25 00:00:46 11 11.00
1522 Zub Attack Henry Zub BSYC () 14:27:27 00:00:48 12 12.00
1632 Pink Penguin Matilda Schulz LBSC () 14:27:30 00:00:51 13 13.00
1754 Hot Shots 2 Harriet Downie LBSC () 14:27:35 00:00:56 14 14.00
1465 Creeper Bolonaze Joseph Robinson BSYC () 14:27:37 00:00:58 15 15.00
1196 Shape Shifter Luke Schulz LBSC () 14:27:44 00:01:05 16 16.00
1442 Ripple Cleo Paterson ASC () 14:28:18 00:01:39 17 17.00
1419 Carp Power Jenna Turich BSYC () DNS 21.00
1555 HAMMERED Jessica Punke BSYC () DNS 21.00
1746 GBOT George George Piro BSYC () DNS 21.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sun Dec 13, 2020 14:29:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1450 Princess Scrappy Power Jessica Higgins BSYC () 14:29:14 00:00:14 1 1.00
1410 Naughty Buoy Elise Campbell BSYC () 14:29:15 00:00:15 2 2.00
1374 More power Alex Wilson GAC () 14:29:19 00:00:19 3 3.00
1017 Aqua Dragon Cathrine Mansell BSYC () 14:29:22 00:00:22 4 4.00
1205 Goldfish Sophia Homes BSYC () 14:29:25 00:00:25 5 5.00
1840 King Bob Lachlan Young ASC () 14:29:28 00:00:28 6 6.00
1250 Howzat Sophie Prior BSYC () 14:29:33 00:00:33 7 7.00
1441 AUS1441 Marco Turich BSYC () 14:29:34 00:00:34 8 8.00
1522 Zub Attack Henry Zub BSYC () 14:29:44 00:00:44 9 9.00
1196 Shape Shifter Luke Schulz LBSC () 14:29:48 00:00:48 10 10.00
747 RocketRAT Rhys Thomas ASC () 14:29:50 00:00:50 11 11.00
1523 Myles ahead.. Myles Phillips BSYC () 14:29:53 00:00:53 12 12.00
1632 Pink Penguin Matilda Schulz LBSC () 14:29:58 00:00:58 13 13.00
1562 Storm William Rae BSYC () 14:30:02 00:01:02 14 14.00
1442 Ripple Cleo Paterson ASC () 14:30:05 00:01:05 15 15.00
1754 Hot Shots 2 Harriet Downie LBSC () 14:30:16 00:01:16 16 16.00
1419 Carp Power Jenna Turich BSYC () DNS 21.00
1555 HAMMERED Jessica Punke BSYC () DNS 21.00
1746 GBOT George George Piro BSYC () DNS 21.00
1465 Creeper Bolonaze Joseph Robinson BSYC () DNF 21.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Sun Dec 13, 2020 14:34:29
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
1410 Naughty Buoy Elise Campbell BSYC () 14:35:24 00:00:55 1 1.00
1017 Aqua Dragon Cathrine Mansell BSYC () 14:35:28 00:00:59 2 2.00
1562 Storm William Rae BSYC () 14:35:33 00:01:04 3 3.00
1205 Goldfish Sophia Homes BSYC () 14:35:35 00:01:06 4 4.00
1250 Howzat Sophie Prior BSYC () 14:35:40 00:01:11 5 5.00
1450 Princess Scrappy Power Jessica Higgins BSYC () 14:36:04 00:01:35 6 6.00
1374 More power Alex Wilson GAC () 14:36:09 00:01:40 7 7.00
1840 King Bob Lachlan Young ASC () 14:36:15 00:01:46 8 8.00
1441 AUS1441 Marco Turich BSYC () 14:36:19 00:01:50 9 9.00
1754 Hot Shots 2 Harriet Downie LBSC () 14:36:24 00:01:55 10 10.00
747 RocketRAT Rhys Thomas ASC () 14:36:27 00:01:58 11 11.00
1632 Pink Penguin Matilda Schulz LBSC () 14:36:30 00:02:01 12 12.00
1442 Ripple Cleo Paterson ASC () 14:36:33 00:02:04 13 13.00
1196 Shape Shifter Luke Schulz LBSC () 14:36:36 00:02:07 14 14.00
1522 Zub Attack Henry Zub BSYC () 14:36:39 00:02:10 15 15.00
1523 Myles ahead.. Myles Phillips BSYC () 14:36:48 00:02:19 16 16.00
1419 Carp Power Jenna Turich BSYC () DNS 21.00
1465 Creeper Bolonaze Joseph Robinson BSYC () DNS 21.00
1555 HAMMERED Jessica Punke BSYC () DNS 21.00
1746 GBOT George George Piro BSYC () DNS 21.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login