ScoreIT

Events > Sabot NSW State Title Series 2020-2021 > Sabot 1-up

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
Sub
Class
From State Skipper Crew
1243 Jus'Cruisin
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Caitlin Gong
1385 Spitfire
Sabot 1-up Drummoyne SC SNSW Alex Clark
1395 Happy
Sabot 1-up Vaucluse ASC SNSW Oscar Paul
1404 Sabotage
Sabot 1-up Wangi Wangi SC NNSW Christopher Olde
1475 Bullet
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Olivia Boyd
1477 Missing in Action
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Max Nicholson
1495 Eraser
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Jack Restuccia
1519 Pacman
Sabot 1-up Narrabeen SC SNSW Alec Huxley
1531 iBoat
Sabot 1-up Drummoyne SC SNSW Eve Doolan
1538 Do or Die
Sabot 1-up Vaucluse ASC SNSW Emma Badger
1559 Fast N Furious
Sabot 1-up Drummoyne SC SNSW Liam Babb
1571 Stinger
Sabot 1-up Drummoyne SC SNSW Simon Clayton-Adam
1585 Adventure Time
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Lucas Wood
1599 Thunderstruck
Sabot 1-up Vaucluse ASC SNSW Max Nearn
2566 See Ya Mate
Sabot 1-up Narrabeen SC SNSW Sam Huxley
2594 Guess Who
Sabot 1-up Wangi Wangi SC NNSW Finn Pirret
2609 Step Aside
Sabot 1-up Wangi Wangi SC NNSW David Abbott
2619 AfterBurn
Sabot 1-up Hunters Hill SC SNSW Healy Ryan
4587 Two Easy
Sabot 1-up Gosford SC NNSW Jonathan Luther
511 Oceans 13
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Hamish Turner
5514 Infinity
Sabot 1-up Vaucluse ASC SSNSW Luella Ugarte
7000 Swordfish
Sabot 1-up Drummoyne SC SNSW Sarah Doolan
7004 Slippery Little Sucker
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Bailey Mayne
7009 Riptide
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Ethan Vaccaro
7013 It's All Good
Sabot 1-up Vaucluse ASC SNSW Hugo Minnett
7016 Poker Face
Sabot 1-up DPSS/BSS SQLD Laken Eaton
7017 Need For Speed
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Millie Cullinane
7037 Miles Away
Sabot 1-up Gosford SC NNSW Miles Greenwood
7039 Black Pearl
Sabot 1-up Wangi Wangi SC NNSW Smith Davies
7042 Danger Zone
Sabot 1-up Vaucluse ASC SNSW Isabelle Badger
7043 Kekipi
Sabot 1-up Vaucluse ASC SNSW Charlie Paul
7046 Back in Action
Sabot 1-up Vaucluse ASC SNSW Zac Golovsky
705 Splinters
Sabot 1-up Gosford SC NNSW Alexander Rott
7052 Easy Tiger
Sabot 1-up Wangi Wangi SC NNSW Leo Pirret
7056 Tiger Bite
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Eoin Cullinane
7078 Kelson's Boat
Sabot 1-up DPSS/BSS SQLD Kelson Eaton
7079 Red Herring
Sabot 1-up Queens Lake SC NNSW Aidan Nosworthy
7080 Eat My Bubbles
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Makenzie Mayne
7112 Havoc
Sabot 1-up Vaucluse ASC SNSW Georgia Silverton
7114 Speed Demon
Sabot 1-up Wangi Wangi SC NNSW Marshall Day
7115 Usual Suspect
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Tomas Armitstead
7116 MantaRay
Sabot 1-up LC12ftSSC SNSW Vanessa Hutton
7117 Blue Bottle
Sabot 1-up Drummoyne SC SNSW Joshua Green
7122 Holy Guacamole
Sabot 1-up Wangi Wangi SC NNSW Keisha Day
7129 Vitamin C
Sabot 1-up Queens Lake SC NNSW Charlie Nosworthy
7134 Atomic
Sabot 1-up Wangi Wangi SC NNSW Lewis Abbott

Total boats: 46

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
31-Oct
Race 2
31-Oct
Race 3
1-Nov
Race 4
1-Nov
Race 5
1-Nov
Race 6
13-Feb
Race 7
13-Feb
Race 8
13-Feb
Race 9
14-Feb
Race 10
14-Feb
Race 11
14-Feb
Drop Total
1 1243
Jus'Cruisin
Caitlin Gong
LC12ftSSC 6 26 2 26 24 4 1 2 8 2 21 76 46
2 1585
Adventure Time
Lucas Wood
LC12ftSSC 20 23 5 7 25 12 3 4 19 4 13 68 67
3 7004
Slippery Little Sucker
Bailey Mayne
LC12ftSSC 25 27 1 DSQ
(42.00)
1 5 6 14 17 3 22 94 69
4 7052
Easy Tiger
Leo Pirret
Wangi Wangi SC 38 2 4 20 8 20 15 24 3 5 DNF
(47.00)
109 77
5 1519
Pacman
Alec Huxley
Narrabeen SC 34 10 12 11 DNF
(41.00)
19 31 13 2 6 15 106 88
6 7056
Tiger Bite
Eoin Cullinane
LC12ftSSC 37 6 8 DSQ
(42.00)
2 6 8 27 20 23 18 106 91
7 1404
Sabotage
Christopher Olde
Wangi Wangi SC 28 DNF
(44.00)
23 33 28 1 2 1 5 25 7 105 92
8 7114
Speed Demon
Marshall Day
Wangi Wangi SC 17 5 33 8 26 7 16 15 15 22 10 81 93
9 2619
AfterBurn
Healy Ryan
Hunters Hill SC 13 16 21 14 14 8 23 10 22 19 6 66 100
10 7016
Poker Face
Laken Eaton
DPSS/BSS 27 14 13 10 9 13 37 7 24 17 17 88 100
11 7122
Holy Guacamole
Keisha Day
Wangi Wangi SC 24 3 35 22 16 33 13 6 27 12 5 95 101
12 1571
Stinger
Simon Clayton-Adam
Drummoyne SC 22 15 15 19 17 10 35 17 21 10 2 78 105
13 7037
Miles Away
Miles Greenwood
Gosford SC 16 9 29 29 3 11 27 18 25 20 3 85 105
14 1495
Eraser
Jack Restuccia
LC12ftSSC 9 7 34 6 23 14 22 19 28 16 12 85 105
15 7080
Eat My Bubbles
Makenzie Mayne
LC12ftSSC 30 8 22 16 7 16 36 9 OCS
(47.00)
28 1 113 107
16 7129
Vitamin C
Charlie Nosworthy
Queens Lake SC 31 1 37 17 20 18 24 3 12 13 24 92 108
17 2594
Guess Who
Finn Pirret
Wangi Wangi SC 15 17 17 31 21 29 34 20 9 9 9 94 117
18 7043
Kekipi
Charlie Paul
Vaucluse ASC 18 12 25 32 11 30 32 31 10 1 11 95 118
19 7046
Back in Action
Zac Golovsky
Vaucluse ASC 3 24 20 21 4 34 30 16 31 14 16 95 118
20 7039
Black Pearl
Smith Davies
Wangi Wangi SC 14 11 28 24 5 32 19 26 29 15 4 89 118
21 1531
iBoat
Eve Doolan
Drummoyne SC 12 19 14 5 18 24 33 23 13 26 23 83 127
22 1599
Thunderstruck
Max Nearn
Vaucluse ASC 23 4 32 23 13 15 25 11 14 27 25 84 128
23 7078
Kelson's Boat
Kelson Eaton
DPSS/BSS 8 21 19 15 12 35 21 30 23 18 14 88 128
24 7042
Danger Zone
Isabelle Badger
Vaucluse ASC 32 13 9 25 6 31 29 29 OCS
(47.00)
11 8 110 130
25 2609
Step Aside
David Abbott
Wangi Wangi SC 11 DNF
(44.00)
31 1 22 23 18 DNF
(40.00)
4 24 31 115 134
26 7079
Red Herring
Aidan Nosworthy
Queens Lake SC 7 DNF
(44.00)
36 18 DNS
(41.00)
25 12 5 7 30 DNF
(47.00)
132 140
27 7013
It's All Good
Hugo Minnett
Vaucluse ASC 1 DNS
(44.00)
40 DNF
(42.00)
DNF
(41.00)
3 4 DNF
(40.00)
1 35 28 127 152
28 7115
Usual Suspect
Tomas Armitstead
LC12ftSSC 29 18 7 DSQ
(42.00)
19 DNC
(47.00)
26 8 30 21 29 119 157
29 7017
Need For Speed
Millie Cullinane
LC12ftSSC DNF
(44.00)
22 6 3 10 27 28 21 DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 161
30 1477
Missing in Action
Max Nicholson
LC12ftSSC 33 DNF
(44.00)
18 9 DNF
(41.00)
22 11 28 26 29 19 118 162
31 1559
Fast N Furious
Liam Babb
Drummoyne SC 36 DNF
(44.00)
10 12 DNS
(41.00)
17 14 22 34 37 30 122 175
32 511
Oceans 13
Hamish Turner
LC12ftSSC 21 DNF
(44.00)
26 2 DNF
(41.00)
28 20 35 11 DNF
(47.00)
DNF
(47.00)
138 184
33 2566
See Ya Mate
Sam Huxley
Narrabeen SC 26 DNS
(44.00)
24 27 DNF
(41.00)
26 DNF
(40.00)
33 6 7 DNF
(47.00)
132 189
34 7000
Swordfish
Sarah Doolan
Drummoyne SC DNF
(44.00)
DNF
(44.00)
DNF
(42.00)
DSQ
(42.00)
27 2 5 32 32 31 20 130 191
35 7117
Blue Bottle
Joshua Green
Drummoyne SC 19 DNS
(44.00)
27 28 DNF
(41.00)
9 7 34 33 36 DNF
(47.00)
132 193
36 5514
Infinity
Luella Ugarte
Vaucluse ASC DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
36 17 12 16 8 27 141 210
37 7116
MantaRay
Vanessa Hutton
LC12ftSSC 5 25 3 DNF
(42.00)
15 DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 231
38 1385
Spitfire
Alex Clark
Drummoyne SC DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
37 10 25 18 34 26 141 244
39 7134
Atomic
Lewis Abbott
Wangi Wangi SC DNF
(44.00)
DNS
(44.00)
30 DSQ
(42.00)
DNF
(41.00)
21 9 DNF
(40.00)
35 32 DNF
(47.00)
135 250
40 7009
Riptide
Ethan Vaccaro
LC12ftSSC 35 DNS
(44.00)
11 4 DNS
(41.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
36 33 DNF
(47.00)
141 251
41 7112
Havoc
Georgia Silverton
Vaucluse ASC 10 20 16 30 DNF
(41.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 258
42 705
Splinters
Alexander Rott
Gosford SC 4 DNF
(44.00)
38 13 DNS
(41.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 281
43 1395
Happy
Oscar Paul
Vaucluse ASC 2 DNS
(44.00)
39 DNS
(42.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNF
(47.00)
DNF
(47.00)
DNS
(47.00)
141 315
44 1538
Do or Die
Emma Badger
Vaucluse ASC DNS
(44.00)
DNS
(44.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
38 38 DNF
(40.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 345
45 4587
Two Easy
Jonathan Luther
Gosford SC DNF
(44.00)
DNS
(44.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 370
46 1475
Bullet
Olivia Boyd
LC12ftSSC DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 376

Number of races completed: 11 | Number of drops allowed: 3
Mobile Website | Export to PDF | Exlpination of the Handicap System

Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
31-Oct
Race 2
31-Oct
Race 3
1-Nov
Race 4
1-Nov
Race 5
1-Nov
Race 6
13-Feb
Race 7
13-Feb
Race 8
13-Feb
Race 9
14-Feb
Race 10
14-Feb
Race 11
14-Feb
Drop Total
1 7037
Miles Away
Miles Greenwood
Gosford SC
NNSW
1 1 1 11 1 2 2 3 2 1 1 16 10
2 7114
Speed Demon
Marshall Day
Wangi Wangi SC
NNSW
2 2 3 1 21 1 1 4 1 5 4 30 15
3 2619
AfterBurn
Healy Ryan
Hunters Hill SC
SNSW
3 5 2 2 2 3 3 2 3 2 3 11 19
4 7122
Holy Guacamole
Keisha Day
Wangi Wangi SC
NNSW
5 4 8 7 5 15 4 5 7 3 5 30 38
5 7129
Vitamin C
Charlie Nosworthy
Queens Lake SC
NNSW
7 3 13 6 13 9 8 1 4 4 11 37 42
6 7078
Kelson's Boat
Kelson Eaton
DPSS/BSS
SQLD
4 9 4 4 3 18 7 20 9 11 8 49 48
7 7016
Poker Face
Laken Eaton
DPSS/BSS
SQLD
10 10 6 5 6 6 19 6 8 9 9 39 55
8 7080
Eat My Bubbles
Makenzie Mayne
LC12ftSSC
SNSW
12 8 9 10 4 8 14 7 OCS
(40.00)
18 2 72 60
9 1495
Eraser
Jack Restuccia
LC12ftSSC
SNSW
6 7 15 3 16 10 9 11 16 10 7 47 63
10 1571
Stinger
Simon Clayton-Adam
Drummoyne SC
SNSW
9 11 7 14 11 7 13 10 11 6.5 6 38 67.5
11 7004
Slippery Little Sucker
Bailey Mayne
LC12ftSSC
SNSW
26 25 5 DSQ
(42.00)
8 5 6 13 12 8 16 93 73
12 1599
Thunderstruck
Max Nearn
Vaucluse ASC
SNSW
11 6 14 17 12 11 11 9 6 17 18 52 80
13 1519
Pacman
Alec Huxley
Narrabeen SC
SNSW
18 12 11 13 DNF
(41.00)
12 17 12 5 6.5 12 76 83.5
14 7056
Tiger Bite
Eoin Cullinane
LC12ftSSC
SNSW
27 18 20 DSQ
(42.00)
7 4 5 15 13 20 13 89 95
15 1531
iBoat
Eve Doolan
Drummoyne SC
SNSW
13 17 10 8 14 13 18 17 10 21 17 56 102
16 7039
Black Pearl
Smith Davies
Wangi Wangi SC
NNSW
16 13 22 20 9 21 15 22 22 13 10 66 117
17 7046
Back in Action
Zac Golovsky
Vaucluse ASC
SNSW
8 22 18 19 10 29 25 16 23 16 19 77 128
18 2594
Guess Who
Finn Pirret
Wangi Wangi SC
NNSW
14 15 12 27 22 22 30 23 15 14 14 80 128
19 7052
Easy Tiger
Leo Pirret
Wangi Wangi SC
NNSW
37 16 17 22 18 19 21 25 14 15 DNF
(40.00)
102 142
20 7043
Kekipi
Charlie Paul
Vaucluse ASC
SNSW
17 14 19 30 17 26 32 30 18 12 20 92 143
21 7042
Danger Zone
Isabelle Badger
Vaucluse ASC
SNSW
20 19 16 24 15 23 28 24 OCS
(40.00)
19 15 92 151
22 1404
Sabotage
Christopher Olde
Wangi Wangi SC
NNSW
21 DNF
(44.00)
26 33 28 14 16 8 21 29 21 106 155
23 1585
Adventure Time
Lucas Wood
LC12ftSSC
SNSW
33 24 30 23 26 33 12 19 25 22 22 96 173
24 7115
Usual Suspect
Tomas Armitstead
LC12ftSSC
SNSW
24 20 21 DSQ
(42.00)
20 DNC
(47.00)
26 14 26 26 28 117 177
25 1243
Jus'Cruisin
Caitlin Gong
LC12ftSSC
SNSW
34 27 34 32 27 20 20 21 27 24 24 100 190
26 7079
Red Herring
Aidan Nosworthy
Queens Lake SC
NNSW
22 DNF
(44.00)
37 25 DNS
(41.00)
27 22 18 17 28 DNF
(40.00)
125 196
27 2609
Step Aside
David Abbott
Wangi Wangi SC
NNSW
32 DNF
(44.00)
38 9 24 31 29 DNF
(40.00)
19 27 29.5 122 200.5
28 1477
Missing in Action
Max Nicholson
LC12ftSSC
SNSW
31 DNF
(44.00)
32 21 DNF
(41.00)
24 23 28 30 30 23 117 210
29 7017
Need For Speed
Millie Cullinane
LC12ftSSC
SNSW
DNF
(44.00)
23 28 16 19 28 31 26 DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 215
30 2566
See Ya Mate
Sam Huxley
Narrabeen SC
SNSW
23 DNS
(44.00)
29 28 DNF
(41.00)
25 DNF
(40.00)
32 20 23 DNF
(40.00)
125 220
31 7134
Atomic
Lewis Abbott
Wangi Wangi SC
NNSW
DNF
(44.00)
DNS
(44.00)
24 DSQ
(42.00)
DNF
(41.00)
16 10 DNF
(40.00)
29 31 DNF
(40.00)
130 231
32 511
Oceans 13
Hamish Turner
LC12ftSSC
SNSW
30 DNF
(44.00)
33 15 DNF
(41.00)
35 27 34.5 24 DNF
(40.00)
DNF
(40.00)
125 238.5
33 7117
Blue Bottle
Joshua Green
Drummoyne SC
SNSW
29 DNS
(44.00)
36 31 DNF
(41.00)
17 24 34.5 35 36 DNF
(40.00)
125 242.5
34 1559
Fast N Furious
Liam Babb
Drummoyne SC
SNSW
36 DNF
(44.00)
35 26 DNS
(41.00)
34 33 29 34 35.5 30 121 256.5
35 7009
Riptide
Ethan Vaccaro
LC12ftSSC
SNSW
28 DNS
(44.00)
27 12 DNS
(41.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
33 32 DNF
(40.00)
141 257
36 7000
Swordfish
Sarah Doolan
Drummoyne SC
SNSW
DNF
(44.00)
DNF
(44.00)
DNF
(42.00)
DSQ
(42.00)
25 30 34 33 36 33 27 130 260
37 5514
Infinity
Luella Ugarte
Vaucluse ASC
SSNSW
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
32 36 27 28 25 25 141 267
38 7112
Havoc
Georgia Silverton
Vaucluse ASC
SNSW
19 21 23 29 DNF
(41.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 274
39 7116
MantaRay
Vanessa Hutton
LC12ftSSC
SNSW
25 26 25 DNF
(42.00)
23 DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 282
40 1385
Spitfire
Alex Clark
Drummoyne SC
SNSW
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
36 35 31 31 34 26 141 287
41 705
Splinters
Alexander Rott
Gosford SC
NNSW
15 DNF
(44.00)
31 18 DNS
(41.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 290
42 7013
It's All Good
Hugo Minnett
Vaucluse ASC
SNSW
38 DNS
(44.00)
40 DNF
(42.00)
DNF
(41.00)
37 37 DNF
(40.00)
32 36 30 127 290
43 1395
Happy
Oscar Paul
Vaucluse ASC
SNSW
35 DNS
(44.00)
39 DNS
(42.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNF
(40.00)
DNF
(40.00)
DNS
(40.00)
141 327
44 1538
Do or Die
Emma Badger
Vaucluse ASC
SNSW
DNS
(44.00)
DNS
(44.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
38 38 DNF
(40.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 345
45 4587
Two Easy
Jonathan Luther
Gosford SC
NNSW
DNF
(44.00)
DNS
(44.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 370
46 1475
Bullet
Olivia Boyd
LC12ftSSC
SNSW
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
DNC
(47.00)
141 376

Number of races completed: 11 | Number of drops allowed: 3
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sat Oct 31, 2020 13:05:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 14:02:56 00:57:56 1 1.00 1.0000 00:57:56 16 16.00
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 14:03:46 00:58:46 2 2.00 0.9859 00:57:56 17 17.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 14:04:55 00:59:55 3 3.00 0.9650 00:57:49 13 13.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 14:05:04 01:00:04 4 4.00 0.9486 00:56:59 8 8.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 14:06:18 01:01:18 5 5.00 0.9565 00:58:38 24 24.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 14:06:59 01:01:59 6 6.00 0.9241 00:57:17 9 9.00
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 14:07:42 01:02:42 7 7.00 0.9437 00:59:10 31 31.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 14:07:47 01:02:47 8 8.00 0.8802 00:55:16 3 3.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 14:08:27 01:03:27 9 9.00 0.9224 00:58:32 22 22.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 14:08:29 01:03:29 10 10.00 0.9255 00:58:45 27 27.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 14:08:36 01:03:36 11 11.00 0.9212 00:58:35 23 23.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) 14:08:43 01:03:43 12 12.00 0.9250 00:58:56 30 30.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 14:09:07 01:04:07 13 13.00 0.8993 00:57:40 12 12.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 14:09:26 01:04:26 14 14.00 0.8977 00:57:51 15 15.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) 14:09:45 01:04:45 15 15.00 0.8672 00:56:09 4 4.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 14:10:08 01:05:08 16 16.00 0.8878 00:57:50 14 14.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 14:10:39 01:05:39 17 17.00 0.8864 00:58:12 18 18.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) 14:12:00 01:07:00 18 18.00 0.8924 00:59:47 34 34.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) 14:12:13 01:07:13 19 19.00 0.8558 00:57:31 10 10.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) 14:12:59 01:07:59 20 20.00 0.8722 00:59:18 32 32.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) 14:13:21 01:08:21 21 21.00 0.8597 00:58:46 28 28.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 14:13:32 01:08:32 22 22.00 0.8279 00:56:44 7 7.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) 14:13:56 01:08:56 23 23.00 0.8509 00:58:39 26 26.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) 14:14:15 01:09:15 24 24.00 0.8508 00:58:55 29 29.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) 14:14:47 01:09:47 25 25.00 0.8109 00:56:35 5 5.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) 14:14:48 01:09:48 26 26.00 0.8400 00:58:38 25 25.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 14:15:15 01:10:15 27 27.00 0.8623 01:00:35 37 37.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) 14:16:46 01:11:46 28 28.00 0.8378 01:00:08 35 35.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) 14:16:49 01:11:49 29 29.00 0.8114 00:58:16 19 19.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) 14:17:07 01:12:07 30 30.00 0.8111 00:58:30 21 21.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) 14:17:39 01:12:39 31 31.00 0.8165 00:59:19 33 33.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 14:17:42 01:12:42 32 32.00 0.7927 00:57:38 11 11.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 14:17:51 01:12:51 33 33.00 0.8015 00:58:23 20 20.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 14:20:13 01:15:13 34 34.00 0.7537 00:56:41 6 6.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) 14:20:31 01:15:31 35 35.00 0.7313 00:55:14 2 2.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) 14:21:19 01:16:19 36 36.00 0.7883 01:00:10 36 36.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 14:22:48 01:17:48 37 37.00 0.8382 01:05:13 38 38.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) 14:32:48 01:27:48 38 38.00 0.6256 00:54:56 1 1.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) DNS 44.00 DNS 44.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sat Oct 31, 2020 15:22:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 15:57:00 00:35:00 1 1.00 1.0000 00:35:00 9 9.00
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 15:57:13 00:35:13 2 2.00 0.9859 00:34:43 5 5.00
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 15:57:19 00:35:19 3 3.00 0.9437 00:33:20 1 1.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 15:57:33 00:35:33 4 4.00 0.9565 00:34:00 3 3.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 15:59:05 00:37:05 5 5.00 0.9650 00:35:47 16 16.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 15:59:19 00:37:19 6 6.00 0.9212 00:34:23 4 4.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 15:59:42 00:37:42 7 7.00 0.9241 00:34:50 7 7.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) 15:59:47 00:37:47 8 8.00 0.9250 00:34:57 8 8.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 16:00:26 00:38:26 9 9.00 0.9486 00:36:27 21 21.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 16:00:33 00:38:33 10 10.00 0.9255 00:35:41 14 14.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 16:00:43 00:38:43 11 11.00 0.9224 00:35:43 15 15.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) 16:01:22 00:39:22 12 12.00 0.8924 00:35:08 10 10.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 16:01:36 00:39:36 13 13.00 0.8878 00:35:09 11 11.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 16:01:46 00:39:46 14 14.00 0.8864 00:35:15 12 12.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 16:02:07 00:40:07 15 15.00 0.8977 00:36:01 17 17.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 16:02:17 00:40:17 16 16.00 0.8382 00:33:46 2 2.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 16:02:21 00:40:21 17 17.00 0.8993 00:36:17 19 19.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 16:02:22 00:40:22 18 18.00 0.8623 00:34:48 6 6.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) 16:02:43 00:40:43 19 19.00 0.8722 00:35:31 13 13.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) 16:04:24 00:42:24 20 20.00 0.8508 00:36:04 18 18.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) 16:04:26 00:42:26 21 21.00 0.8558 00:36:19 20 20.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 16:04:46 00:42:46 22 22.00 0.8802 00:37:39 24 24.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 16:07:23 00:45:23 23 23.00 0.8191 00:37:10 22 22.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 16:08:46 00:46:46 24 24.00 0.8015 00:37:29 23 23.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) 16:09:43 00:47:43 25 25.00 0.8400 00:40:05 27 27.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) 16:09:55 00:47:55 26 26.00 0.8109 00:38:51 25 25.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 16:14:01 00:52:01 27 27.00 0.7537 00:39:12 26 26.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) DNF 44.00 DNF 44.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) DNS 44.00 DNS 44.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) DNS 44.00 DNS 44.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) DNS 44.00 DNS 44.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNS 44.00 DNS 44.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) DNS 44.00 DNS 44.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) DNS 44.00 DNS 44.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) DNS 44.00 DNS 44.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) DNS 44.00 DNS 44.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sun Nov 1, 2020 10:56:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 11:35:33 00:39:33 1 1.00 1.0000 00:39:33 29 29.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 11:36:11 00:40:11 2 2.00 0.9650 00:38:47 21 21.00
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 11:36:26 00:40:26 3 3.00 0.9859 00:39:52 33 33.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 11:36:45 00:40:45 4 4.00 0.9486 00:38:39 19 19.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) 11:37:21 00:41:21 5 5.00 0.8400 00:34:44 1 1.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 11:37:22 00:41:22 6 6.00 0.9255 00:38:17 13 13.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 11:37:38 00:41:38 7 7.00 0.9224 00:38:24 15 15.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 11:38:05 00:42:05 8 8.00 0.9565 00:40:15 35 35.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) 11:38:06 00:42:06 9 9.00 0.9250 00:38:57 22 22.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 11:38:40 00:42:40 10 10.00 0.8993 00:38:22 14 14.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) 11:38:50 00:42:50 11 11.00 0.8924 00:38:13 12 12.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 11:38:55 00:42:55 12 12.00 0.8977 00:38:32 17 17.00
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 11:39:10 00:43:10 13 13.00 0.9437 00:40:44 37 37.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 11:39:14 00:43:14 14 14.00 0.9212 00:39:50 32 32.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 11:39:30 00:43:30 15 15.00 0.9241 00:40:12 34 34.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) 11:39:43 00:43:43 16 16.00 0.8722 00:38:08 9 9.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 11:39:53 00:43:53 17 17.00 0.8382 00:36:47 4 4.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 11:39:58 00:43:58 18 18.00 0.8802 00:38:42 20 20.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 11:40:07 00:44:07 19 19.00 0.8864 00:39:06 25 25.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 11:40:11 00:44:11 20 20.00 0.8623 00:38:06 8 8.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) 11:40:25 00:44:25 21 21.00 0.8508 00:37:47 7 7.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 11:40:26 00:44:26 22 22.00 0.8878 00:39:27 28 28.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) 11:40:54 00:44:54 23 23.00 0.8558 00:38:26 16 16.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 11:41:20 00:45:20 24 24.00 0.8724 00:39:33 30 30.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) 11:41:21 00:45:21 25 25.00 0.8109 00:36:46 3 3.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) 11:41:22 00:45:22 26 26.00 0.8597 00:39:00 23 23.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) 11:41:33 00:45:33 27 27.00 0.8378 00:38:10 11 11.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 11:41:37 00:45:37 28 28.00 0.8191 00:37:22 6 6.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) 11:41:55 00:45:55 29 29.00 0.8509 00:39:04 24 24.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 11:41:56 00:45:56 30 30.00 0.8015 00:36:49 5 5.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) 11:43:06 00:47:06 31 31.00 0.8672 00:40:51 38 38.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) 11:43:20 00:47:20 32 32.00 0.8165 00:38:39 18 18.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) 11:44:18 00:48:18 33 33.00 0.8111 00:39:11 26 26.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 11:44:21 00:48:21 34 34.00 0.7537 00:36:26 2 2.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) 11:44:23 00:48:23 35 35.00 0.7883 00:38:08 10 10.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) 11:44:28 00:48:28 36 36.00 0.8114 00:39:20 27 27.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 11:44:48 00:48:48 37 37.00 0.8279 00:40:24 36 36.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 11:46:10 00:50:10 38 38.00 0.7927 00:39:46 31 31.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) 11:52:53 00:56:53 39 39.00 0.7313 00:41:36 39 39.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) 12:02:53 01:06:53 40 40.00 0.6256 00:41:51 40 40.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) DNF 42.00 DNF 42.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sun Nov 1, 2020 12:01:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 12:41:22 00:40:22 1 1.00 0.9859 00:39:48 8 8.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 12:43:16 00:42:16 2 2.00 0.9650 00:40:47 14 14.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 12:43:56 00:42:56 3 3.00 0.9241 00:39:40 6 6.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 12:44:03 00:43:03 4 4.00 0.9486 00:40:50 15 15.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 12:44:15 00:43:15 5 5.00 0.9255 00:40:02 10 10.00
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 12:44:35 00:43:35 6 6.00 0.9437 00:41:08 17 17.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 12:44:45 00:43:45 7 7.00 0.9565 00:41:51 22 22.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 12:44:53 00:43:53 8 8.00 0.8993 00:39:28 5 5.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 12:45:01 00:44:01 9 9.00 0.7927 00:34:54 1 1.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) 12:45:15 00:44:15 10 10.00 0.9250 00:40:56 16 16.00
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 12:45:35 00:44:35 11 11.00 1.0000 00:44:35 29 29.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) 12:45:41 00:44:41 12 12.00 0.8378 00:37:26 4 4.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) 12:45:54 00:44:54 13 13.00 0.8924 00:40:04 11 11.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 12:45:55 00:44:55 14 14.00 0.9224 00:41:26 19 19.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) 12:46:02 00:45:02 15 15.00 0.8111 00:36:32 2 2.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 12:46:30 00:45:30 16 16.00 0.8191 00:37:16 3 3.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 12:46:57 00:45:57 17 17.00 0.9212 00:42:20 23 23.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) 12:48:02 00:47:02 18 18.00 0.8672 00:40:47 13 13.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 12:48:20 00:47:20 19 19.00 0.8802 00:41:40 21 21.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 12:48:52 00:47:52 20 20.00 0.8878 00:42:30 24 24.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) 12:49:53 00:48:53 21 21.00 0.8165 00:39:55 9 9.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 12:50:30 00:49:30 22 22.00 0.8382 00:41:29 20 20.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 12:50:31 00:49:31 23 23.00 0.8015 00:39:41 7 7.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) 12:50:42 00:49:42 24 24.00 0.8722 00:43:21 25 25.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 12:50:44 00:49:44 25 25.00 0.8279 00:41:10 18 18.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) 12:52:18 00:51:18 26 26.00 0.7883 00:40:26 12 12.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 12:52:26 00:51:26 27 27.00 0.8977 00:46:10 31 31.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) 12:53:20 00:52:20 28 28.00 0.8509 00:44:32 27 27.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) 12:54:01 00:53:01 29 29.00 0.8558 00:45:22 30 30.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 12:54:06 00:53:06 30 30.00 0.8864 00:47:04 32 32.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) 12:55:54 00:54:54 31 31.00 0.8114 00:44:33 28 28.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 12:59:45 00:58:45 32 32.00 0.7537 00:44:17 26 26.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) 12:59:52 00:58:52 33 33.00 0.8597 00:50:36 33 33.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) DNF 42.00 DNF 42.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) DNF 42.00 DNF 42.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) DSQ 42.00 DSQ 42.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) DSQ 42.00 DSQ 42.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) DSQ 42.00 DSQ 42.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) DSQ 42.00 DSQ 42.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) DSQ 42.00 DSQ 42.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) DNS 42.00 DNS 42.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Sun Nov 1, 2020 13:09:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 13:29:26 00:20:26 1 1.00 0.9764 00:19:57 3 3.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 13:31:12 00:22:12 2 2.00 0.9625 00:21:22 14 14.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 13:31:26 00:22:26 3 3.00 0.9459 00:21:13 12 12.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) 13:31:29 00:22:29 4 4.00 0.9218 00:20:44 7 7.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 13:31:33 00:22:33 5 5.00 0.9480 00:21:23 16 16.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 13:31:41 00:22:41 6 6.00 0.9275 00:21:02 9 9.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 13:31:42 00:22:42 7 7.00 0.8623 00:19:34 2 2.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) 13:32:02 00:23:02 8 8.00 0.8400 00:19:21 1 1.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 13:32:07 00:23:07 9 9.00 0.8767 00:20:16 5 5.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 13:32:08 00:23:08 10 10.00 0.8734 00:20:12 4 4.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 13:32:25 00:23:25 11 11.00 0.9165 00:21:28 17 17.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 13:32:27 00:23:27 12 12.00 0.9105 00:21:21 13 13.00
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 13:32:38 00:23:38 13 13.00 0.9394 00:22:12 20 20.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 13:32:47 00:23:47 14 14.00 0.9045 00:21:31 18 18.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) 13:32:51 00:23:51 15 15.00 0.8572 00:20:27 6 6.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 13:33:44 00:24:44 16 16.00 0.9281 00:22:57 23 23.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 13:33:48 00:24:48 17 17.00 0.8548 00:21:12 11 11.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 13:33:55 00:24:55 18 18.00 0.8326 00:20:45 8 8.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 13:34:01 00:25:01 19 19.00 0.8418 00:21:04 10 10.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) 13:34:23 00:25:23 20 20.00 0.8508 00:21:36 19 19.00
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 13:34:34 00:25:34 21 21.00 0.9895 00:25:18 26 26.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 13:34:43 00:25:43 22 22.00 0.8695 00:22:22 21 21.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) 13:35:21 00:26:21 23 23.00 0.8109 00:21:22 15 15.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 13:36:22 00:27:22 24 24.00 0.8341 00:22:50 22 22.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) 13:39:22 00:30:22 25 25.00 1.0000 00:30:22 27 27.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 13:40:07 00:31:07 26 26.00 0.8050 00:25:03 25 25.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 13:40:39 00:31:39 27 27.00 0.7371 00:23:20 24 24.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) 13:50:49 00:41:49 28 28.00 0.8017 00:33:31 28 28.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) DNF 41.00 DNF 41.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) DNF 41.00 DNF 41.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) DNF 41.00 DNF 41.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) DNF 41.00 DNF 41.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) DNF 41.00 DNF 41.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) DNF 41.00 DNF 41.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) DNF 41.00 DNF 41.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) DNS 41.00 DNS 41.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) DNS 41.00 DNS 41.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) DNS 41.00 DNS 41.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) DNF 41.00 DNF 41.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) DNS 41.00 DNS 41.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website
Race No: 6
Race Start Time: Sat Feb 13, 2021 13:05:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 13:40:59 00:35:59 1 1.00 0.9514 00:34:14 7 7.00
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 13:41:26 00:36:26 2 2.00 0.9811 00:35:45 11 11.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 13:41:28 00:36:28 3 3.00 0.9541 00:34:48 8 8.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 13:43:38 00:38:38 4 4.00 0.8718 00:33:41 6 6.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) 13:44:05 00:39:05 5 5.00 0.8518 00:33:17 5 5.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 13:44:10 00:39:10 6 6.00 0.9221 00:36:07 13 13.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 13:44:14 00:39:14 7 7.00 0.9077 00:35:37 10 10.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) 13:44:44 00:39:44 8 8.00 0.9192 00:36:31 16 16.00
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 13:44:45 00:39:45 9 9.00 0.9244 00:36:45 18 18.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 13:44:53 00:39:53 10 10.00 0.9077 00:36:12 14 14.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 13:45:07 00:40:07 11 11.00 0.9027 00:36:13 15 15.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) 13:46:21 00:41:21 12 12.00 0.8940 00:36:58 19 19.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 13:47:20 00:42:20 13 13.00 0.8954 00:37:54 24 24.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) 13:47:26 00:42:26 14 14.00 0.7234 00:30:42 1 1.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 13:47:46 00:42:46 15 15.00 0.9396 00:40:11 33 33.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 13:47:56 00:42:56 16 16.00 0.8724 00:37:27 21 21.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) 13:49:54 00:44:54 17 17.00 0.7860 00:35:17 9 9.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 13:50:00 00:45:00 18 18.00 0.9389 00:42:15 35 35.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 13:50:05 00:45:05 19 19.00 0.8301 00:37:25 20 20.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 13:50:11 00:45:11 20 20.00 0.7188 00:32:29 4 4.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 13:50:18 00:45:18 21 21.00 0.8781 00:39:47 32 32.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 13:50:48 00:45:48 22 22.00 0.8545 00:39:08 29 29.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) 13:50:52 00:45:52 23 23.00 0.8571 00:39:19 31 31.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) 13:50:55 00:45:55 24 24.00 0.8196 00:37:38 22 22.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) 13:51:05 00:46:05 25 25.00 0.8243 00:37:59 26 26.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 13:51:08 00:46:08 26 26.00 0.8486 00:39:09 30 30.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 13:51:10 00:46:10 27 27.00 0.8225 00:37:58 25 25.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 13:51:14 00:46:14 28 28.00 0.8356 00:38:38 27 27.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 13:51:15 00:46:15 29 29.00 0.8754 00:40:29 34 34.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) 13:51:17 00:46:17 30 30.00 0.6729 00:31:09 2 2.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 13:51:20 00:46:20 31 31.00 0.8123 00:37:38 23 23.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) 13:51:21 00:46:21 32 32.00 1.0000 00:46:21 36 36.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 13:51:27 00:46:27 33 33.00 0.7753 00:36:01 12 12.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) 13:51:30 00:46:30 34 34.00 0.7878 00:36:38 17 17.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) 13:51:34 00:46:34 35 35.00 0.8395 00:39:06 28 28.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) 13:52:21 00:47:21 36 36.00 1.0000 00:47:21 37 37.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) 13:55:01 00:50:01 37 37.00 0.6256 00:31:17 3 3.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) 14:06:26 01:01:26 38 38.00 1.0000 01:01:26 38 38.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website
Race No: 7
Race Start Time: Sat Feb 13, 2021 14:05:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 14:41:26 00:36:26 1 1.00 0.9595 00:34:57 16 16.00
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 14:41:31 00:36:31 2 2.00 0.9822 00:35:52 27 27.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 14:41:51 00:36:51 3 3.00 0.9595 00:35:21 23 23.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 14:41:54 00:36:54 4 4.00 0.9233 00:34:04 13 13.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 14:42:50 00:37:50 5 5.00 0.8837 00:33:26 8 8.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) 14:43:13 00:38:13 6 6.00 0.8656 00:33:05 6 6.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 14:43:32 00:38:32 7 7.00 0.9157 00:35:17 21 21.00
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 14:43:38 00:38:38 8 8.00 0.9212 00:35:35 24 24.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 14:43:56 00:38:56 9 9.00 0.9068 00:35:18 22 22.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 14:44:16 00:39:16 10 10.00 0.8553 00:33:35 9 9.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 14:44:30 00:39:30 11 11.00 0.9018 00:35:37 25 25.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 14:44:50 00:39:50 12 12.00 0.7752 00:30:53 3 3.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 14:45:28 00:40:28 13 13.00 0.9093 00:36:48 35 35.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) 14:45:31 00:40:31 14 14.00 0.9169 00:37:09 36 36.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 14:45:38 00:40:38 15 15.00 0.8642 00:35:07 19 19.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) 14:45:43 00:40:43 16 16.00 0.7483 00:30:28 2 2.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) 14:46:01 00:41:01 17 17.00 0.8893 00:36:29 31 31.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 14:46:23 00:41:23 18 18.00 0.8878 00:36:44 33 33.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 14:46:25 00:41:25 19 19.00 0.9216 00:38:10 37 37.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 14:46:27 00:41:27 20 20.00 0.7317 00:30:20 1 1.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 14:46:53 00:41:53 21 21.00 0.8248 00:34:33 15 15.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 14:46:55 00:41:55 22 22.00 0.8117 00:34:01 12 12.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) 14:46:57 00:41:57 23 23.00 0.8106 00:34:00 11 11.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) 14:47:10 00:42:10 24 24.00 0.7899 00:33:18 7 7.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 14:47:13 00:42:13 25 25.00 0.8591 00:36:16 30 30.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) 14:47:34 00:42:34 26 26.00 0.8394 00:35:44 26 26.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) 14:47:49 00:42:49 27 27.00 0.8228 00:35:14 20 20.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) 14:47:55 00:42:55 28 28.00 0.8450 00:36:16 29 29.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 14:48:34 00:43:34 29 29.00 0.8051 00:35:05 18 18.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 14:48:35 00:43:35 30 30.00 0.8431 00:36:45 34 34.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 14:48:36 00:43:36 31 31.00 0.8241 00:35:56 28 28.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 14:48:45 00:43:45 32 32.00 0.8372 00:36:38 32 32.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) 14:48:50 00:43:50 33 33.00 0.7843 00:34:23 14 14.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) 14:49:31 00:44:31 34 34.00 0.7252 00:32:17 5 5.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) 14:49:42 00:44:42 35 35.00 0.7599 00:33:58 10 10.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) 14:50:10 00:45:10 36 36.00 0.7763 00:35:04 17 17.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) 14:53:10 00:48:10 37 37.00 0.6568 00:31:38 4 4.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) 15:55:02 01:50:02 38 38.00 0.6000 01:06:01 38 38.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) DNF 40.00 DNF 40.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website
Race No: 8
Race Start Time: Sat Feb 13, 2021 15:05:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 15:38:21 00:33:21 1 1.00 0.9243 00:30:50 3 3.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 15:39:15 00:34:15 2 2.00 0.9637 00:33:00 10 10.00
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 15:39:21 00:34:21 3 3.00 0.9844 00:33:49 18 18.00
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 15:39:28 00:34:28 4 4.00 0.9653 00:33:16 15 15.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 15:39:29 00:34:29 5 5.00 0.9324 00:32:09 6 6.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 15:40:33 00:35:33 6 6.00 0.9156 00:32:33 7 7.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) 15:40:37 00:35:37 7 7.00 0.9144 00:32:34 9 9.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) 15:41:04 00:36:04 8 8.00 0.7728 00:27:52 1 1.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 15:41:30 00:36:30 9 9.00 0.9047 00:33:01 11 11.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 15:41:58 00:36:58 10 10.00 0.9080 00:33:34 17 17.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 15:42:10 00:37:10 11 11.00 0.9109 00:33:51 19 19.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) 15:42:16 00:37:16 12 12.00 0.8891 00:33:08 13 13.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) 15:42:47 00:37:47 13 13.00 0.8802 00:33:15 14 14.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) 15:43:38 00:38:38 14 14.00 0.8427 00:32:33 8 8.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 15:43:40 00:38:40 15 15.00 0.8969 00:34:41 27 27.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 15:43:45 00:38:45 16 16.00 0.8597 00:33:19 16 16.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 15:43:47 00:38:47 17 17.00 0.8868 00:34:24 23 23.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 15:43:48 00:38:48 18 18.00 0.8232 00:31:56 5 5.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 15:44:09 00:39:09 19 19.00 0.7951 00:31:08 4 4.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 15:44:31 00:39:31 20 20.00 0.9199 00:36:21 30 30.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 15:44:38 00:39:38 21 21.00 0.7527 00:29:50 2 2.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 15:44:50 00:39:50 22 22.00 0.8688 00:34:36 26 26.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 15:45:19 00:40:19 23 23.00 0.8420 00:33:57 20 20.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) 15:46:19 00:41:19 24 24.00 0.8455 00:34:56 29 29.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 15:46:30 00:41:30 25 25.00 0.8312 00:34:30 24 24.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 15:46:32 00:41:32 26 26.00 0.8260 00:34:18 21 21.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) 15:46:48 00:41:48 27 27.00 0.7915 00:33:05 12 12.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) 15:47:19 00:42:19 28 28.00 0.8222 00:34:48 28 28.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) 15:48:19 00:43:19 29 29.00 0.7937 00:34:23 22 22.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 15:48:28 00:43:28 30 30.00 0.8366 00:36:22 31 31.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) 15:48:50 00:43:50 31 31.00 0.7875 00:34:31 25 25.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) 15:50:52 00:45:52 32 32.00 0.8135 00:37:19 33 33.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) 15:53:32 00:48:32 33 33.00 0.7563 00:36:42 32 32.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) 16:03:06 00:58:06 34.5 34.50 0.8047 00:46:45 34 34.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) 16:03:06 00:58:06 34.5 34.50 0.8284 00:48:08 35 35.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) DNF 40.00 DNF 40.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) DNF 40.00 DNF 40.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) DNF 40.00 DNF 40.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) DNF 40.00 DNF 40.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website
Race No: 9
Race Start Time: Sun Feb 14, 2021 11:05:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 11:34:53 00:29:53 1 1.00 0.9656 00:28:51 15 15.00
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 11:35:25 00:30:25 2 2.00 0.9827 00:29:53 25 25.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 11:35:31 00:30:31 3 3.00 0.9649 00:29:27 22 22.00
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 11:35:36 00:30:36 4 4.00 0.9338 00:28:34 12 12.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) 11:35:45 00:30:45 5 5.00 0.8899 00:27:22 2 2.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 11:36:50 00:31:50 6 6.00 0.9058 00:28:50 14 14.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 11:37:13 00:32:13 7 7.00 0.9368 00:30:11 27 27.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 11:37:24 00:32:24 8 8.00 0.9184 00:29:45 24 24.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 11:37:25 00:32:25 9 9.00 0.9104 00:29:31 23 23.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 11:37:26 00:32:26 10 10.00 0.8834 00:28:39 13 13.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 11:37:27 00:32:27 11 11.00 0.9073 00:29:27 21 21.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) 11:37:54 00:32:54 12 12.00 0.8805 00:28:58 17 17.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 11:37:59 00:32:59 13 13.00 0.8920 00:29:25 20 20.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 11:38:11 00:33:11 14 14.00 0.8278 00:27:28 3 3.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 11:38:12 00:33:12 15 15.00 0.8402 00:27:54 9 9.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 11:38:13 00:33:13 16 16.00 0.9092 00:30:12 28 28.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 11:38:33 00:33:33 17 17.00 0.8293 00:27:49 7 7.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 11:38:57 00:33:57 18 18.00 0.8279 00:28:06 10 10.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 11:39:11 00:34:11 19 19.00 0.8103 00:27:42 4 4.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) 11:39:49 00:34:49 20 20.00 0.7962 00:27:43 6 6.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) 11:39:53 00:34:53 21 21.00 0.7945 00:27:43 5 5.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 11:40:00 00:35:00 22 22.00 0.8648 00:30:16 29 29.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 11:40:47 00:35:47 23 23.00 0.8598 00:30:46 31 31.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) 11:41:01 00:36:01 24 24.00 0.7860 00:28:19 11 11.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 11:41:16 00:36:16 25 25.00 0.8022 00:29:06 19 19.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) 11:41:20 00:36:20 26 26.00 0.8461 00:30:44 30 30.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 11:41:28 00:36:28 27 27.00 0.7638 00:27:51 8 8.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) 11:41:30 00:36:30 28 28.00 0.7936 00:28:58 16 16.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 11:41:35 00:36:35 29 29.00 0.8794 00:32:10 35 35.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) 11:41:51 00:36:51 30 30.00 0.8165 00:30:05 26 26.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) 11:42:23 00:37:23 31 31.00 0.7786 00:29:06 18 18.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) 11:43:41 00:38:41 32 32.00 0.6817 00:26:22 1 1.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) 11:45:26 00:40:26 33 33.00 0.8596 00:34:45 36 36.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) 11:45:39 00:40:39 34 34.00 0.7897 00:32:06 34 34.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) 11:46:08 00:41:08 35 35.00 0.7662 00:31:31 33 33.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) 11:46:39 00:41:39 36 36.00 0.7390 00:30:47 32 32.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) OCS 40.00 OCS 47.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) DNF 40.00 DNF 47.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) OCS 40.00 OCS 47.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website
Race No: 10
Race Start Time: Sun Feb 14, 2021 12:15:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 12:45:50 00:30:50 1 1.00 0.9827 00:30:18 20 20.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 12:46:08 00:31:08 2 2.00 0.9665 00:30:05 19 19.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 12:46:12 00:31:12 3 3.00 0.9357 00:29:12 12 12.00
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 12:46:13 00:31:13 4 4.00 0.9385 00:29:18 13 13.00
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 12:46:37 00:31:37 5 5.00 0.9694 00:30:39 22 22.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 12:46:48 00:31:48 6.5 6.50 0.9088 00:28:54 10 10.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) 12:46:48 00:31:48 6.5 6.50 0.9002 00:28:38 6 6.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) 12:46:54 00:31:54 8 8.00 0.8840 00:28:12 3 3.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 12:47:20 00:32:20 9 9.00 0.9188 00:29:42 17 17.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 12:47:23 00:32:23 10 10.00 0.9082 00:29:25 16 16.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 12:47:37 00:32:37 11 11.00 0.9117 00:29:44 18 18.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 12:47:48 00:32:48 12 12.00 0.8337 00:27:21 1 1.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 12:49:00 00:34:00 13 13.00 0.8636 00:29:22 15 15.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 12:49:03 00:34:03 14 14.00 0.8468 00:28:50 9 9.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 12:49:06 00:34:06 15 15.00 0.8358 00:28:30 5 5.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 12:49:13 00:34:13 16 16.00 0.8571 00:29:20 14 14.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 12:49:26 00:34:26 17 17.00 0.9095 00:31:19 27 27.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) 12:49:33 00:34:33 18 18.00 0.9171 00:31:41 28 28.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) 12:49:37 00:34:37 19 19.00 0.8408 00:29:06 11 11.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 12:49:40 00:34:40 20 20.00 0.8937 00:30:59 23 23.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 12:50:14 00:35:14 21 21.00 0.8876 00:31:16 26 26.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 12:50:20 00:35:20 22 22.00 0.8046 00:28:26 4 4.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) 12:50:37 00:35:37 23 23.00 0.8065 00:28:43 7 7.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 12:50:50 00:35:50 24 24.00 0.7700 00:27:36 2 2.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) 12:50:55 00:35:55 25 25.00 0.7999 00:28:44 8 8.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) 12:50:59 00:35:59 26 26.00 0.8427 00:30:19 21 21.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 12:52:50 00:37:50 27 27.00 0.8195 00:31:00 24 24.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 12:53:36 00:38:36 28 28.00 0.8380 00:32:21 30 30.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) 12:53:47 00:38:47 29 29.00 0.8022 00:31:07 25 25.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) 12:54:10 00:39:10 30 30.00 0.8157 00:31:57 29 29.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 12:55:51 00:40:51 31 31.00 0.8638 00:35:17 32 32.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) 12:58:09 00:43:09 32 32.00 0.8295 00:35:48 33 33.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) 12:59:52 00:44:52 33 33.00 0.7347 00:32:58 31 31.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) 13:00:48 00:45:48 34 34.00 0.7838 00:35:54 34 34.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) 13:10:49 00:55:49 35.5 35.50 0.7819 00:43:39 37 37.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) 13:10:49 00:55:49 36 36.00 0.7606 00:42:27 36 36.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) 13:10:49 00:55:49 36 36.00 0.6999 00:39:04 35 35.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) DNF 40.00 DNF 47.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) DNF 40.00 DNF 47.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website
Race No: 11
Race Start Time: Sun Feb 14, 2021 13:10:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Sub Class Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
7037 Miles Away Sabot 1-up Miles Greenwood Gosford SC (NNSW) 13:39:35 00:29:35 1 1.00 0.9844 00:29:07 3 3.00
7080 Eat My Bubbles Sabot 1-up Makenzie Mayne LC12ftSSC (SNSW) 13:40:24 00:30:24 2 2.00 0.9144 00:27:48 1 1.00
2619 AfterBurn Sabot 1-up Healy Ryan Hunters Hill SC (SNSW) 13:40:36 00:30:36 3 3.00 0.9689 00:29:39 6 6.00
7114 Speed Demon Sabot 1-up Marshall Day Wangi Wangi SC (NNSW) 13:41:10 00:31:10 4 4.00 0.9700 00:30:14 10 10.00
7122 Holy Guacamole Sabot 1-up Keisha Day Wangi Wangi SC (NNSW) 13:41:28 00:31:28 5 5.00 0.9410 00:29:37 5 5.00
1571 Stinger Sabot 1-up Simon Clayton-Adam Drummoyne SC (SNSW) 13:41:43 00:31:43 6 6.00 0.9149 00:29:01 2 2.00
1495 Eraser Sabot 1-up Jack Restuccia LC12ftSSC (SNSW) 13:43:38 00:33:38 7 7.00 0.9126 00:30:42 12 12.00
7078 Kelson's Boat Sabot 1-up Kelson Eaton DPSS/BSS (SQLD) 13:43:39 00:33:39 8 8.00 0.9151 00:30:48 14 14.00
7016 Poker Face Sabot 1-up Laken Eaton DPSS/BSS (SQLD) 13:43:48 00:33:48 9 9.00 0.9223 00:31:10 17 17.00
7039 Black Pearl Sabot 1-up Smith Davies Wangi Wangi SC (NNSW) 13:43:52 00:33:52 10 10.00 0.8679 00:29:24 4 4.00
7129 Vitamin C Sabot 1-up Charlie Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) 13:43:53 00:33:53 11 11.00 0.9435 00:31:58 24 24.00
1519 Pacman Sabot 1-up Alec Huxley Narrabeen SC (SNSW) 13:43:59 00:33:59 12 12.00 0.9079 00:30:51 15 15.00
7056 Tiger Bite Sabot 1-up Eoin Cullinane LC12ftSSC (SNSW) 13:44:56 00:34:56 13 13.00 0.8933 00:31:12 18 18.00
2594 Guess Who Sabot 1-up Finn Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) 13:45:18 00:35:18 14 14.00 0.8527 00:30:06 9 9.00
7042 Danger Zone Sabot 1-up Isabelle Badger Vaucluse ASC (SNSW) 13:45:20 00:35:20 15 15.00 0.8463 00:29:54 8 8.00
7004 Slippery Little Sucker Sabot 1-up Bailey Mayne LC12ftSSC (SNSW) 13:45:22 00:35:22 16 16.00 0.8932 00:31:35 22 22.00
1531 iBoat Sabot 1-up Eve Doolan Drummoyne SC (SNSW) 13:45:47 00:35:47 17 17.00 0.8864 00:31:43 23 23.00
1599 Thunderstruck Sabot 1-up Max Nearn Vaucluse ASC (SNSW) 13:45:57 00:35:57 18 18.00 0.9081 00:32:39 25 25.00
7046 Back in Action Sabot 1-up Zac Golovsky Vaucluse ASC (SNSW) 13:46:03 00:36:03 19 19.00 0.8615 00:31:03 16 16.00
7043 Kekipi Sabot 1-up Charlie Paul Vaucluse ASC (SNSW) 13:46:07 00:36:07 20 20.00 0.8444 00:30:30 11 11.00
1404 Sabotage Sabot 1-up Christopher Olde Wangi Wangi SC (NNSW) 13:47:15 00:37:15 21 21.00 0.8014 00:29:51 7 7.00
1585 Adventure Time Sabot 1-up Lucas Wood LC12ftSSC (SNSW) 13:47:50 00:37:50 22 22.00 0.8114 00:30:42 13 13.00
1477 Missing in Action Sabot 1-up Max Nicholson LC12ftSSC (SNSW) 13:48:32 00:38:32 23 23.00 0.8122 00:31:18 19 19.00
1243 Jus'Cruisin Sabot 1-up Caitlin Gong LC12ftSSC (SNSW) 13:50:25 00:40:25 24 24.00 0.7791 00:31:29 21 21.00
5514 Infinity Sabot 1-up Luella Ugarte Vaucluse ASC (SSNSW) 13:51:37 00:41:37 25 25.00 0.8116 00:33:47 27 27.00
1385 Spitfire Sabot 1-up Alex Clark Drummoyne SC (SNSW) 13:52:58 00:42:58 26 26.00 0.7617 00:32:44 26 26.00
7000 Swordfish Sabot 1-up Sarah Doolan Drummoyne SC (SNSW) 13:53:13 00:43:13 27 27.00 0.7268 00:31:25 20 20.00
7115 Usual Suspect Sabot 1-up Tomas Armitstead LC12ftSSC (SNSW) 13:54:30 00:44:30 28 28.00 0.8445 00:37:35 29 29.00
2609 Step Aside Sabot 1-up David Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) 14:04:30 00:54:30 29.5 29.50 0.8189 00:44:38 31 31.00
7013 It's All Good Sabot 1-up Hugo Minnett Vaucluse ASC (SNSW) 14:04:30 00:54:30 30 30.00 0.6753 00:36:48 28 28.00
1559 Fast N Furious Sabot 1-up Liam Babb Drummoyne SC (SNSW) 14:04:30 00:54:30 30 30.00 0.7532 00:41:03 30 30.00
7052 Easy Tiger Sabot 1-up Leo Pirret Wangi Wangi SC (NNSW) DNF 40.00 DNF 47.00
2566 See Ya Mate Sabot 1-up Sam Huxley Narrabeen SC (SNSW) DNF 40.00 DNF 47.00
7009 Riptide Sabot 1-up Ethan Vaccaro LC12ftSSC (SNSW) DNF 40.00 DNF 47.00
7117 Blue Bottle Sabot 1-up Joshua Green Drummoyne SC (SNSW) DNF 40.00 DNF 47.00
1395 Happy Sabot 1-up Oscar Paul Vaucluse ASC (SNSW) DNS 40.00 DNS 47.00
7134 Atomic Sabot 1-up Lewis Abbott Wangi Wangi SC (NNSW) DNF 40.00 DNF 47.00
7079 Red Herring Sabot 1-up Aidan Nosworthy Queens Lake SC (NNSW) DNF 40.00 DNF 47.00
511 Oceans 13 Sabot 1-up Hamish Turner LC12ftSSC (SNSW) DNF 40.00 DNF 47.00
1538 Do or Die Sabot 1-up Emma Badger Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7112 Havoc Sabot 1-up Georgia Silverton Vaucluse ASC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
1475 Bullet Sabot 1-up Olivia Boyd LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7116 MantaRay Sabot 1-up Vanessa Hutton LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
705 Splinters Sabot 1-up Alexander Rott Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
7017 Need For Speed Sabot 1-up Millie Cullinane LC12ftSSC (SNSW) DNC 47.00 DNC 47.00
4587 Two Easy Sabot 1-up Jonathan Luther Gosford SC (NNSW) DNC 47.00 DNC 47.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login