ScoreIT

Events > NSW Heron Junior States Titles 2020/2021 > Junior/Junior

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
10100 Choppsy's Seahorse
Heron CRSC NSW Caitlin Takacs Freddy Chan
10118 Pirates of the Narrabee'n 2
Heron NLSC NSW Sam Huxley Toby Hailstone
10142 Imlay
Heron NLSC NSW Niklas Kappelmann Jonas Kappelmann
10163 Murra NGurra
Heron NLSC NSW Akito Koike Dominic Pudney
10220 Light Fury
Heron CRSC NSW Scarlett Sturwohld Jake Sturwohld
10255 Unleashed
Heron NLSC NSW Alec Huxley Marley House
10270 Hard To Get
Heron CRSC NSW Luke Franklin Tegan Franklin
10278 Silver Feather
Heron NLSC NSW Jack Powning Ethan Feng
10295 Red Santa
Heron YMCA Canberra Sailing Club ACT Zoe Sant James Straffon
9422 Bluey
Heron CRSC NSW Ella Donovan Sienna Rawnsley
9637 Phar Lap
Heron NLSC NSW Kalin John Archie Sacre
9782 Frangipani
Heron NLSC NSW Juliette Cabuil Isaac Pudney
9955 Excellerayson
Heron NLSC NSW Alexander Yates Claire Cabuil

Total boats: 13

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
27-Mar
Race 2
27-Mar
Race 3
28-Mar
Race 4
28-Mar
Race 5
28-Mar
Race 6
28-Mar
Race 7
28-Mar
Drop Total
1 9422
Bluey
Heron
Ella Donovan
Sienna Rawnsley
CRSC 12 1 7 1 1 1 1 19 5
2 10220
Light Fury
Heron
Scarlett Sturwohld
Jake Sturwohld
CRSC 1 10 13 6 2 2 2 23 13
3 10118
Pirates of the Narrabee'n 2
Heron
Sam Huxley
Toby Hailstone
NLSC 2 2 12 3 3 5 9 21 15
4 10278
Silver Feather
Heron
Jack Powning
Ethan Feng
NLSC 3 5 11 4 4 7 4 18 20
5 9782
Frangipani
Heron
Juliette Cabuil
Isaac Pudney
NLSC 5 6 8 7 6 3 3 15 23
6 9955
Excellerayson
Heron
Alexander Yates
Claire Cabuil
NLSC 4 4 10 5 5 9 6 19 24
7 10100
Choppsy's Seahorse
Heron
Caitlin Takacs
Freddy Chan
CRSC 7 3 9 13 7 6 7 22 30
8 10270
Hard To Get
Heron
Luke Franklin
Tegan Franklin
CRSC 6 9 6 8 8 4 8 17 32
9 10295
Red Santa
Heron
Zoe Sant
James Straffon
YMCA Canberra Sailing Club 8 7 5 9 DNF
(14.00)
10 5 24 34
10 9637
Phar Lap
Heron
Kalin John
Archie Sacre
NLSC 11 12 1 11 9 8 11 23 40
11 10255
Unleashed
Heron
Alec Huxley
Marley House
NLSC 9 8 4 10 10 12 10 22 41
12 10142
Imlay
Heron
Niklas Kappelmann
Jonas Kappelmann
NLSC DNC
(14.00)
DNC
(14.00)
2 2 DNC
(14.00)
DNC
(14.00)
DNC
(14.00)
28 46
13 10163
Murra NGurra
Heron
Akito Koike
Dominic Pudney
NLSC 10 11 3 12 11 11 12 24 46

Number of races completed: 7 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF | Exlpination of the Handicap System

Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
27-Mar
Race 2
27-Mar
Race 3
28-Mar
Race 4
28-Mar
Race 5
28-Mar
Race 6
28-Mar
Race 7
28-Mar
Drop Total
1 9637
Phar Lap
Heron
Kalin John
Archie Sacre
NLSC
NSW
2 2 1 1 1 1 1 4 5
2 10163
Murra NGurra
Heron
Akito Koike
Dominic Pudney
NLSC
NSW
1 1 2 2 2 4 6 10 8
3 10255
Unleashed
Heron
Alec Huxley
Marley House
NLSC
NSW
3 4 3 3 3 5 4 9 16
4 10295
Red Santa
Heron
Zoe Sant
James Straffon
YMCA Canberra Sailing Club
ACT
4 3 4 4 DNF
(14.00)
6 2 20 17
5 9782
Frangipani
Heron
Juliette Cabuil
Isaac Pudney
NLSC
NSW
6 6 7 7 7 2 3 14 24
6 10270
Hard To Get
Heron
Luke Franklin
Tegan Franklin
CRSC
NSW
5 7 5 9 6 3 5 16 24
7 9955
Excellerayson
Heron
Alexander Yates
Claire Cabuil
NLSC
NSW
7 8 9 5 4 12 8 21 32
8 10100
Choppsy's Seahorse
Heron
Caitlin Takacs
Freddy Chan
CRSC
NSW
8 5 8 13 10 7 9 23 37
9 10278
Silver Feather
Heron
Jack Powning
Ethan Feng
NLSC
NSW
10 9 10 8 5 10 7 20 39
10 10118
Pirates of the Narrabee'n 2
Heron
Sam Huxley
Toby Hailstone
NLSC
NSW
11 10 12 11 8 8 12 24 48
11 10220
Light Fury
Heron
Scarlett Sturwohld
Jake Sturwohld
CRSC
NSW
9 12 13 12 9 9 11 25 50
12 9422
Bluey
Heron
Ella Donovan
Sienna Rawnsley
CRSC
NSW
12 11 11 10 11 11 10 23 53
13 10142
Imlay
Heron
Niklas Kappelmann
Jonas Kappelmann
NLSC
NSW
DNC
(14.00)
DNC
(14.00)
6 6 DNC
(14.00)
DNC
(14.00)
DNC
(14.00)
28 54

Number of races completed: 7 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sat Mar 27, 2021 14:35:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
10163 Murra NGurra Heron Akito Koike & Dominic Pudney NLSC (NSW) 15:06:35 00:31:35 1 1.00 0.9813 00:31:00 10 10.00
9637 Phar Lap Heron Kalin John & Archie Sacre NLSC (NSW) 15:06:51 00:31:51 2 2.00 0.9849 00:31:22 11 11.00
10255 Unleashed Heron Alec Huxley & Marley House NLSC (NSW) 15:07:35 00:32:35 3 3.00 0.9313 00:30:21 9 9.00
10295 Red Santa Heron Zoe Sant & James Straffon YMCA Canberra Sailing Club (ACT) 15:07:40 00:32:40 4 4.00 0.9238 00:30:11 8 8.00
10270 Hard To Get Heron Luke Franklin & Tegan Franklin CRSC (NSW) 15:08:27 00:33:27 5 5.00 0.8803 00:29:27 6 6.00
9782 Frangipani Heron Juliette Cabuil & Isaac Pudney NLSC (NSW) 15:08:29 00:33:29 6 6.00 0.8672 00:29:02 5 5.00
9955 Excellerayson Heron Alexander Yates & Claire Cabuil NLSC (NSW) 15:09:44 00:34:44 7 7.00 0.8338 00:28:58 4 4.00
10100 Choppsy's Seahorse Heron Caitlin Takacs & Freddy Chan CRSC (NSW) 15:09:56 00:34:56 8 8.00 0.8517 00:29:45 7 7.00
10220 Light Fury Heron Scarlett Sturwohld & Jake Sturwohld CRSC (NSW) 15:10:07 00:35:07 9 9.00 0.7548 00:26:30 1 1.00
10278 Silver Feather Heron Jack Powning & Ethan Feng NLSC (NSW) 15:10:21 00:35:21 10 10.00 0.8113 00:28:41 3 3.00
10118 Pirates of the Narrabee'n 2 Heron Sam Huxley & Toby Hailstone NLSC (NSW) 15:11:26 00:36:26 11 11.00 0.7851 00:28:36 2 2.00
9422 Bluey Heron Ella Donovan & Sienna Rawnsley CRSC (NSW) 15:21:35 00:46:35 12 12.00 0.7184 00:33:28 12 12.00
10142 Imlay Heron Niklas Kappelmann & Jonas Kappelmann NLSC (NSW) DNC 14.00 DNC 14.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sat Mar 27, 2021 15:30:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
10163 Murra NGurra Heron Akito Koike & Dominic Pudney NLSC (NSW) 15:59:15 00:29:15 1 1.00 0.9813 00:28:42 11 11.00
9637 Phar Lap Heron Kalin John & Archie Sacre NLSC (NSW) 16:00:22 00:30:22 2 2.00 0.9849 00:29:54 12 12.00
10295 Red Santa Heron Zoe Sant & James Straffon YMCA Canberra Sailing Club (ACT) 16:00:24 00:30:24 3 3.00 0.9238 00:28:05 7 7.00
10255 Unleashed Heron Alec Huxley & Marley House NLSC (NSW) 16:00:25 00:30:25 4 4.00 0.9313 00:28:20 8 8.00
10100 Choppsy's Seahorse Heron Caitlin Takacs & Freddy Chan CRSC (NSW) 16:01:44 00:31:44 5 5.00 0.8517 00:27:02 3 3.00
9782 Frangipani Heron Juliette Cabuil & Isaac Pudney NLSC (NSW) 16:02:11 00:32:11 6 6.00 0.8672 00:27:55 6 6.00
10270 Hard To Get Heron Luke Franklin & Tegan Franklin CRSC (NSW) 16:02:15 00:32:15 7 7.00 0.8803 00:28:23 9 9.00
9955 Excellerayson Heron Alexander Yates & Claire Cabuil NLSC (NSW) 16:02:33 00:32:33 8 8.00 0.8338 00:27:08 4 4.00
10278 Silver Feather Heron Jack Powning & Ethan Feng NLSC (NSW) 16:03:27 00:33:27 9 9.00 0.8113 00:27:08 5 5.00
10118 Pirates of the Narrabee'n 2 Heron Sam Huxley & Toby Hailstone NLSC (NSW) 16:04:12 00:34:12 10 10.00 0.7851 00:26:51 2 2.00
9422 Bluey Heron Ella Donovan & Sienna Rawnsley CRSC (NSW) 16:05:05 00:35:05 11 11.00 0.7184 00:25:12 1 1.00
10220 Light Fury Heron Scarlett Sturwohld & Jake Sturwohld CRSC (NSW) 16:07:48 00:37:48 12 12.00 0.7548 00:28:32 10 10.00
10142 Imlay Heron Niklas Kappelmann & Jonas Kappelmann NLSC (NSW) DNC 14.00 DNC 14.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sun Mar 28, 2021 10:05:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
9637 Phar Lap Heron Kalin John & Archie Sacre NLSC (NSW) 10:40:08 00:35:08 1 1.00 0.9849 00:34:36 1 1.00
10163 Murra NGurra Heron Akito Koike & Dominic Pudney NLSC (NSW) 10:42:13 00:37:13 2 2.00 0.9813 00:36:31 3 3.00
10255 Unleashed Heron Alec Huxley & Marley House NLSC (NSW) 10:45:43 00:40:43 3 3.00 0.9313 00:37:55 4 4.00
10295 Red Santa Heron Zoe Sant & James Straffon YMCA Canberra Sailing Club (ACT) 10:46:42 00:41:42 4 4.00 0.9238 00:38:31 5 5.00
10270 Hard To Get Heron Luke Franklin & Tegan Franklin CRSC (NSW) 10:49:29 00:44:29 5 5.00 0.8803 00:39:10 6 6.00
10142 Imlay Heron Niklas Kappelmann & Jonas Kappelmann NLSC (NSW) 10:50:15 00:45:15 6 6.00 0.7764 00:35:08 2 2.00
9782 Frangipani Heron Juliette Cabuil & Isaac Pudney NLSC (NSW) 10:51:53 00:46:53 7 7.00 0.8672 00:40:39 8 8.00
10100 Choppsy's Seahorse Heron Caitlin Takacs & Freddy Chan CRSC (NSW) 10:53:11 00:48:11 8 8.00 0.8517 00:41:02 9 9.00
9955 Excellerayson Heron Alexander Yates & Claire Cabuil NLSC (NSW) 10:55:40 00:50:40 9 9.00 0.8338 00:42:15 10 10.00
10278 Silver Feather Heron Jack Powning & Ethan Feng NLSC (NSW) 10:57:45 00:52:45 10 10.00 0.8113 00:42:48 11 11.00
9422 Bluey Heron Ella Donovan & Sienna Rawnsley CRSC (NSW) 10:59:36 00:54:36 11 11.00 0.7184 00:39:13 7 7.00
10118 Pirates of the Narrabee'n 2 Heron Sam Huxley & Toby Hailstone NLSC (NSW) 11:00:29 00:55:29 12 12.00 0.7851 00:43:34 12 12.00
10220 Light Fury Heron Scarlett Sturwohld & Jake Sturwohld CRSC (NSW) 11:04:26 00:59:26 13 13.00 0.7548 00:44:52 13 13.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sun Mar 28, 2021 12:45:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
9637 Phar Lap Heron Kalin John & Archie Sacre NLSC (NSW) 13:12:46 00:27:46 1 1.00 0.9849 00:27:21 11 11.00
10163 Murra NGurra Heron Akito Koike & Dominic Pudney NLSC (NSW) 13:12:55 00:27:55 2 2.00 0.9813 00:27:24 12 12.00
10255 Unleashed Heron Alec Huxley & Marley House NLSC (NSW) 13:13:45 00:28:45 3 3.00 0.9313 00:26:46 10 10.00
10295 Red Santa Heron Zoe Sant & James Straffon YMCA Canberra Sailing Club (ACT) 13:13:55 00:28:55 4 4.00 0.9238 00:26:43 9 9.00
9955 Excellerayson Heron Alexander Yates & Claire Cabuil NLSC (NSW) 13:14:08 00:29:08 5 5.00 0.8338 00:24:17 5 5.00
10142 Imlay Heron Niklas Kappelmann & Jonas Kappelmann NLSC (NSW) 13:14:20 00:29:20 6 6.00 0.7764 00:22:46 2 2.00
9782 Frangipani Heron Juliette Cabuil & Isaac Pudney NLSC (NSW) 13:14:27 00:29:27 7 7.00 0.8672 00:25:32 7 7.00
10278 Silver Feather Heron Jack Powning & Ethan Feng NLSC (NSW) 13:14:41 00:29:41 8 8.00 0.8113 00:24:05 4 4.00
10270 Hard To Get Heron Luke Franklin & Tegan Franklin CRSC (NSW) 13:14:46 00:29:46 9 9.00 0.8803 00:26:12 8 8.00
9422 Bluey Heron Ella Donovan & Sienna Rawnsley CRSC (NSW) 13:15:16 00:30:16 10 10.00 0.7184 00:21:45 1 1.00
10118 Pirates of the Narrabee'n 2 Heron Sam Huxley & Toby Hailstone NLSC (NSW) 13:15:22 00:30:22 11 11.00 0.7851 00:23:50 3 3.00
10220 Light Fury Heron Scarlett Sturwohld & Jake Sturwohld CRSC (NSW) 13:17:38 00:32:38 12 12.00 0.7548 00:24:38 6 6.00
10100 Choppsy's Seahorse Heron Caitlin Takacs & Freddy Chan CRSC (NSW) 13:17:57 00:32:57 13 13.00 0.8517 00:28:04 13 13.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Sun Mar 28, 2021 13:30:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
9637 Phar Lap Heron Kalin John & Archie Sacre NLSC (NSW) 13:57:55 00:27:55 1 1.00 0.9887 00:27:36 9 9.00
10163 Murra NGurra Heron Akito Koike & Dominic Pudney NLSC (NSW) 13:58:31 00:28:31 2 2.00 0.9847 00:28:05 11 11.00
10255 Unleashed Heron Alec Huxley & Marley House NLSC (NSW) 13:59:25 00:29:25 3 3.00 0.9399 00:27:39 10 10.00
9955 Excellerayson Heron Alexander Yates & Claire Cabuil NLSC (NSW) 13:59:52 00:29:52 4 4.00 0.8636 00:25:48 5 5.00
10278 Silver Feather Heron Jack Powning & Ethan Feng NLSC (NSW) 14:00:20 00:30:20 5 5.00 0.8423 00:25:33 4 4.00
10270 Hard To Get Heron Luke Franklin & Tegan Franklin CRSC (NSW) 14:00:34 00:30:34 6 6.00 0.8935 00:27:19 8 8.00
9782 Frangipani Heron Juliette Cabuil & Isaac Pudney NLSC (NSW) 14:00:38 00:30:38 7 7.00 0.8861 00:27:09 6 6.00
10118 Pirates of the Narrabee'n 2 Heron Sam Huxley & Toby Hailstone NLSC (NSW) 14:01:00 00:31:00 8 8.00 0.8175 00:25:21 3 3.00
10220 Light Fury Heron Scarlett Sturwohld & Jake Sturwohld CRSC (NSW) 14:01:55 00:31:55 9 9.00 0.7788 00:24:51 2 2.00
10100 Choppsy's Seahorse Heron Caitlin Takacs & Freddy Chan CRSC (NSW) 14:02:06 00:32:06 10 10.00 0.8494 00:27:16 7 7.00
9422 Bluey Heron Ella Donovan & Sienna Rawnsley CRSC (NSW) 14:02:21 00:32:21 11 11.00 0.7682 00:24:51 1 1.00
10295 Red Santa Heron Zoe Sant & James Straffon YMCA Canberra Sailing Club (ACT) DNF 14.00 DNF 14.00
10142 Imlay Heron Niklas Kappelmann & Jonas Kappelmann NLSC (NSW) DNC 14.00 DNC 14.00

Mobile Website
Race No: 6
Race Start Time: Sun Mar 28, 2021 14:15:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
9637 Phar Lap Heron Kalin John & Archie Sacre NLSC (NSW) 14:45:25 00:30:25 1 1.00 0.9910 00:30:09 8 8.00
9782 Frangipani Heron Juliette Cabuil & Isaac Pudney NLSC (NSW) 14:45:40 00:30:40 2 2.00 0.8911 00:27:20 3 3.00
10270 Hard To Get Heron Luke Franklin & Tegan Franklin CRSC (NSW) 14:46:19 00:31:19 3 3.00 0.8974 00:28:06 4 4.00
10163 Murra NGurra Heron Akito Koike & Dominic Pudney NLSC (NSW) 14:46:26 00:31:26 4 4.00 0.9835 00:30:55 11 11.00
10255 Unleashed Heron Alec Huxley & Marley House NLSC (NSW) 14:47:55 00:32:55 5 5.00 0.9417 00:31:00 12 12.00
10295 Red Santa Heron Zoe Sant & James Straffon YMCA Canberra Sailing Club (ACT) 14:48:01 00:33:01 6 6.00 0.9329 00:30:48 10 10.00
10100 Choppsy's Seahorse Heron Caitlin Takacs & Freddy Chan CRSC (NSW) 14:48:36 00:33:36 7 7.00 0.8535 00:28:41 6 6.00
10118 Pirates of the Narrabee'n 2 Heron Sam Huxley & Toby Hailstone NLSC (NSW) 14:48:52 00:33:52 8 8.00 0.8341 00:28:15 5 5.00
10220 Light Fury Heron Scarlett Sturwohld & Jake Sturwohld CRSC (NSW) 14:48:54 00:33:54 9 9.00 0.7980 00:27:03 2 2.00
10278 Silver Feather Heron Jack Powning & Ethan Feng NLSC (NSW) 14:48:55 00:33:55 10 10.00 0.8579 00:29:06 7 7.00
9422 Bluey Heron Ella Donovan & Sienna Rawnsley CRSC (NSW) 14:49:20 00:34:20 11 11.00 0.7871 00:27:01 1 1.00
9955 Excellerayson Heron Alexander Yates & Claire Cabuil NLSC (NSW) 14:49:55 00:34:55 12 12.00 0.8778 00:30:39 9 9.00
10142 Imlay Heron Niklas Kappelmann & Jonas Kappelmann NLSC (NSW) DNC 14.00 DNC 14.00

Mobile Website
Race No: 7
Race Start Time: Sun Mar 28, 2021 15:00:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
9637 Phar Lap Heron Kalin John & Archie Sacre NLSC (NSW) 15:30:36 00:30:36 1 1.00 0.9925 00:30:22 11 11.00
10295 Red Santa Heron Zoe Sant & James Straffon YMCA Canberra Sailing Club (ACT) 15:31:01 00:31:01 2 2.00 0.9306 00:28:52 5 5.00
9782 Frangipani Heron Juliette Cabuil & Isaac Pudney NLSC (NSW) 15:31:12 00:31:12 3 3.00 0.9079 00:28:20 3 3.00
10255 Unleashed Heron Alec Huxley & Marley House NLSC (NSW) 15:31:45 00:31:45 4 4.00 0.9388 00:29:48 10 10.00
10270 Hard To Get Heron Luke Franklin & Tegan Franklin CRSC (NSW) 15:32:21 00:32:21 5 5.00 0.9097 00:29:26 8 8.00
10163 Murra NGurra Heron Akito Koike & Dominic Pudney NLSC (NSW) 15:32:33 00:32:33 6 6.00 0.9809 00:31:56 12 12.00
10278 Silver Feather Heron Jack Powning & Ethan Feng NLSC (NSW) 15:33:11 00:33:11 7 7.00 0.8644 00:28:41 4 4.00
9955 Excellerayson Heron Alexander Yates & Claire Cabuil NLSC (NSW) 15:33:14 00:33:14 8 8.00 0.8767 00:29:08 6 6.00
10100 Choppsy's Seahorse Heron Caitlin Takacs & Freddy Chan CRSC (NSW) 15:33:59 00:33:59 9 9.00 0.8621 00:29:18 7 7.00
9422 Bluey Heron Ella Donovan & Sienna Rawnsley CRSC (NSW) 15:34:05 00:34:05 10 10.00 0.8036 00:27:23 1 1.00
10220 Light Fury Heron Scarlett Sturwohld & Jake Sturwohld CRSC (NSW) 15:34:34 00:34:34 11 11.00 0.8145 00:28:09 2 2.00
10118 Pirates of the Narrabee'n 2 Heron Sam Huxley & Toby Hailstone NLSC (NSW) 15:35:02 00:35:02 12 12.00 0.8447 00:29:36 9 9.00
10142 Imlay Heron Niklas Kappelmann & Jonas Kappelmann NLSC (NSW) DNC 14.00 DNC 14.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login