ScoreIT

Events > Cherubs 2021 Non-Nationals Easter Weekend > Cherub

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
3062 The Lairy Canary
Drummoyne Sailing Club NSW Will Imlay Henry St Hill
3098 Hooray for Boobies
VA12SC NSW Pierre Jubien Ombeline Even
3100 Everything Zen
LC12ftSSC NSW Nick von Behr Jack Moran
3104 Dirty Jobs
LC12ftSSC NSW Kai Johnston Noah Gerdes
3119 Rack M Up
Drummoyne Sailing Club NSW Alba Boer Cueva Robert Watson
3125 Ralph
LC12ftSSC NSW Henry Wheeler Harry Manurung
3133 Fisticuffs
LC12ftSSC NSW Heidi Pfeiffer Mitch Kornman
3137 Cunning Ham
LC12ftSSC NSW Gael Glassock Meggie Suthers
3143 French Tickler
LC12ftSSC NSW Immy Este Caitlin Mulquiney
3149 Quick Spoon
Drummoyne Sailing Club NSW William Beck Peter Mcleod
3154 Nice Rig
Drummoyne Sailing Club NSW Monique McEnearny Daniel Russo
3157 The Uncertainty Principle
LC12ftSSC NSW Isla Whitehead Sarah Imlay
3160 Getcha Cans Out
Drummoyne Sailing Club NSW Tom McEnearney Reece Johnston
3161 Monster
LC12ftSSC NSW Ben Suthers Eb Breslin
3166 Nice Aft
LC12ftSSC NSW Eve Peel Hugo Darin
3168 Robbie
Drummoyne Sailing Club NSW Nellie Imlay Conor Hay
3174 Extreme
Abbotsford NSW Catriona Glassock Cooper Cotterill
3177 Short Tired and Emotional
Drummoyne Sailing Club NSW Lily Peel Cathy Pagett
3178 Icky Thump
LC12ftSSC NSW Kathryn Wotherspoon Emma May
3187 Squealer
LC12ftSSC NSW Jessica Swadling James Glassock
3191 Phoenix
LC12ftSSC NSW Timothy Harrington Nicholas Mulquiney

Total boats: 21

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
2-Apr
Race 2
2-Apr
Race 3
3-Apr
Race 4
4-Apr
Race 5
4-Apr
Drop Total
1 3143
French Tickler
Immy Este
Caitlin Mulquiney
LC12ftSSC 8 8 3 2 1 0 22
2 3174
Extreme
Catriona Glassock
Cooper Cotterill
Abbotsford 11 3 13 4 2 0 33
3 3187
Squealer
Jessica Swadling
James Glassock
LC12ftSSC 4 14 1 8 7 0 34
4 3160
Getcha Cans Out
Tom McEnearney
Reece Johnston
Drummoyne Sailing Club 5 4 15 7 3 0 34
5 3178
Icky Thump
Kathryn Wotherspoon
Emma May
LC12ftSSC 1 6 16 3 10 0 36
6 3149
Quick Spoon
William Beck
Peter Mcleod
Drummoyne Sailing Club 7 10 2 13 6 0 38
7 3157
The Uncertainty Principle
Isla Whitehead
Sarah Imlay
LC12ftSSC 2 13 DNF
(20.00)
1 9 0 45
8 3137
Cunning Ham
Gael Glassock
Meggie Suthers
LC12ftSSC DNF
(15.00)
11 8 6 5 0 45
9 3062
The Lairy Canary
Will Imlay
Henry St Hill
Drummoyne Sailing Club 10 5 9 10 11 0 45
10 3177
Short Tired and Emotional
Lily Peel
Cathy Pagett
Drummoyne Sailing Club 6 7 10 11 12 0 46
11 3166
Nice Aft
Eve Peel
Hugo Darin
LC12ftSSC 3 12 12 9 13 0 49
12 3168
Robbie
Nellie Imlay
Conor Hay
Drummoyne Sailing Club DNF
(15.00)
9 11 12 8 0 55
13 3100
Everything Zen
Nick von Behr
Jack Moran
LC12ftSSC DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
6 5 4 0 59
14 3161
Monster
Ben Suthers
Eb Breslin
LC12ftSSC 9 1 14 DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 68
15 3104
Dirty Jobs
Kai Johnston
Noah Gerdes
LC12ftSSC 12 2 DNF
(20.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 78
16 3191
Phoenix
Timothy Harrington
Nicholas Mulquiney
LC12ftSSC DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
4 DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 92
17 3133
Fisticuffs
Heidi Pfeiffer
Mitch Kornman
LC12ftSSC DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
5 DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 93
18 3119
Rack M Up
Alba Boer Cueva
Robert Watson
Drummoyne Sailing Club DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
7 DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 95
19 3125
Ralph
Henry Wheeler
Harry Manurung
LC12ftSSC DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNF
(20.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 108
20 3154
Nice Rig
Monique McEnearny
Daniel Russo
Drummoyne Sailing Club DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 110
21 3098
Hooray for Boobies
Pierre Jubien
Ombeline Even
VA12SC DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 110

Number of races completed: 5 | Number of drops allowed: 0
Mobile Website | Export to PDF | Exlpination of the Handicap System

Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
2-Apr
Race 2
2-Apr
Race 3
3-Apr
Race 4
4-Apr
Race 5
4-Apr
Drop Total
1 3187
Squealer
Jessica Swadling
James Glassock
LC12ftSSC
NSW
1 4 1 1 3 0 10
2 3149
Quick Spoon
William Beck
Peter Mcleod
Drummoyne Sailing Club
NSW
2 1 2 5 1 0 11
3 3177
Short Tired and Emotional
Lily Peel
Cathy Pagett
Drummoyne Sailing Club
NSW
3 3 3 2 4 0 15
4 3160
Getcha Cans Out
Tom McEnearney
Reece Johnston
Drummoyne Sailing Club
NSW
5 2 6 3 2 0 18
5 3178
Icky Thump
Kathryn Wotherspoon
Emma May
LC12ftSSC
NSW
4 5 10 4 5 0 28
6 3166
Nice Aft
Eve Peel
Hugo Darin
LC12ftSSC
NSW
6 7 5 6 8 0 32
7 3062
The Lairy Canary
Will Imlay
Henry St Hill
Drummoyne Sailing Club
NSW
8 8 9 7 9 0 41
8 3168
Robbie
Nellie Imlay
Conor Hay
Drummoyne Sailing Club
NSW
DNF
(15.00)
9 7 8 7 0 46
9 3137
Cunning Ham
Gael Glassock
Meggie Suthers
LC12ftSSC
NSW
DNF
(15.00)
11 11 9 6 0 52
10 3157
The Uncertainty Principle
Isla Whitehead
Sarah Imlay
LC12ftSSC
NSW
9 12 DNF
(20.00)
10 11 0 62
11 3174
Extreme
Catriona Glassock
Cooper Cotterill
Abbotsford
NSW
11 13 15 12 12 0 63
12 3143
French Tickler
Immy Este
Caitlin Mulquiney
LC12ftSSC
NSW
12 14 16 13 13 0 68
13 3161
Monster
Ben Suthers
Eb Breslin
LC12ftSSC
NSW
7 6 12 DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 69
14 3100
Everything Zen
Nick von Behr
Jack Moran
LC12ftSSC
NSW
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
14 11 10 0 79
15 3104
Dirty Jobs
Kai Johnston
Noah Gerdes
LC12ftSSC
NSW
10 10 DNF
(20.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 84
16 3191
Phoenix
Timothy Harrington
Nicholas Mulquiney
LC12ftSSC
NSW
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
4 DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 92
17 3119
Rack M Up
Alba Boer Cueva
Robert Watson
Drummoyne Sailing Club
NSW
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
8 DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 96
18 3133
Fisticuffs
Heidi Pfeiffer
Mitch Kornman
LC12ftSSC
NSW
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
13 DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 101
19 3125
Ralph
Henry Wheeler
Harry Manurung
LC12ftSSC
NSW
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNF
(20.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 108
20 3154
Nice Rig
Monique McEnearny
Daniel Russo
Drummoyne Sailing Club
NSW
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 110
21 3098
Hooray for Boobies
Pierre Jubien
Ombeline Even
VA12SC
NSW
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
DNC
(22.00)
0 110

Number of races completed: 5 | Number of drops allowed: 0
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Fri Apr 2, 2021 14:28:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3187 Squealer Jessica Swadling & James Glassock LC12ftSSC (NSW) 15:23:46 00:55:46 1 1.00 0.9872 00:55:03 4 4.00
3149 Quick Spoon William Beck & Peter Mcleod Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:24:29 00:56:29 2 2.00 0.9940 00:56:09 7 7.00
3177 Short Tired and Emotional Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:25:48 00:57:48 3 3.00 0.9712 00:56:08 6 6.00
3178 Icky Thump Kathryn Wotherspoon & Emma May LC12ftSSC (NSW) 15:26:28 00:58:28 4 4.00 0.9312 00:54:27 1 1.00
3160 Getcha Cans Out Tom McEnearney & Reece Johnston Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:27:06 00:59:06 5 5.00 0.9451 00:55:51 5 5.00
3166 Nice Aft Eve Peel & Hugo Darin LC12ftSSC (NSW) 15:27:12 00:59:12 6 6.00 0.9253 00:54:47 3 3.00
3161 Monster Ben Suthers & Eb Breslin LC12ftSSC (NSW) 15:31:10 01:03:10 7 7.00 0.8963 00:56:37 9 9.00
3062 The Lairy Canary Will Imlay & Henry St Hill Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:31:38 01:03:38 8 8.00 0.8955 00:56:59 10 10.00
3157 The Uncertainty Principle Isla Whitehead & Sarah Imlay LC12ftSSC (NSW) 15:32:18 01:04:18 9 9.00 0.8508 00:54:42 2 2.00
3104 Dirty Jobs Kai Johnston & Noah Gerdes LC12ftSSC (NSW) 15:37:06 01:09:06 10 10.00 0.8521 00:58:53 12 12.00
3174 Extreme Catriona Glassock & Cooper Cotterill Abbotsford (NSW) 15:41:11 01:13:11 11 11.00 0.7822 00:57:15 11 11.00
3143 French Tickler Immy Este & Caitlin Mulquiney LC12ftSSC (NSW) 15:42:28 01:14:28 12 12.00 0.7589 00:56:31 8 8.00
3168 Robbie Nellie Imlay & Conor Hay Drummoyne Sailing Club (NSW) DNF 15.00 DNF 15.00
3137 Cunning Ham Gael Glassock & Meggie Suthers LC12ftSSC (NSW) DNF 15.00 DNF 15.00
3100 Everything Zen Nick von Behr & Jack Moran LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3154 Nice Rig Monique McEnearny & Daniel Russo Drummoyne Sailing Club (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3133 Fisticuffs Heidi Pfeiffer & Mitch Kornman LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3098 Hooray for Boobies Pierre Jubien & Ombeline Even VA12SC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3119 Rack M Up Alba Boer Cueva & Robert Watson Drummoyne Sailing Club (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3191 Phoenix Timothy Harrington & Nicholas Mulquiney LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3125 Ralph Henry Wheeler & Harry Manurung LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Fri Apr 2, 2021 15:50:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3149 Quick Spoon William Beck & Peter Mcleod Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:43:33 00:53:33 1 1.00 0.9940 00:53:14 10 10.00
3160 Getcha Cans Out Tom McEnearney & Reece Johnston Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:44:04 00:54:04 2 2.00 0.9451 00:51:06 4 4.00
3177 Short Tired and Emotional Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:44:26 00:54:26 3 3.00 0.9712 00:52:52 7 7.00
3187 Squealer Jessica Swadling & James Glassock LC12ftSSC (NSW) 16:45:41 00:55:41 4 4.00 0.9872 00:54:58 14 14.00
3178 Icky Thump Kathryn Wotherspoon & Emma May LC12ftSSC (NSW) 16:46:09 00:56:09 5 5.00 0.9312 00:52:17 6 6.00
3161 Monster Ben Suthers & Eb Breslin LC12ftSSC (NSW) 16:46:20 00:56:20 6 6.00 0.8963 00:50:29 1 1.00
3166 Nice Aft Eve Peel & Hugo Darin LC12ftSSC (NSW) 16:48:04 00:58:04 7 7.00 0.9253 00:53:44 12 12.00
3062 The Lairy Canary Will Imlay & Henry St Hill Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:48:12 00:58:12 8 8.00 0.8955 00:52:07 5 5.00
3168 Robbie Nellie Imlay & Conor Hay Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:48:50 00:58:50 9 9.00 0.9026 00:53:06 9 9.00
3104 Dirty Jobs Kai Johnston & Noah Gerdes LC12ftSSC (NSW) 16:49:41 00:59:41 10 10.00 0.8521 00:50:51 2 2.00
3137 Cunning Ham Gael Glassock & Meggie Suthers LC12ftSSC (NSW) 16:50:57 01:00:57 11 11.00 0.8777 00:53:30 11 11.00
3157 The Uncertainty Principle Isla Whitehead & Sarah Imlay LC12ftSSC (NSW) 16:54:11 01:04:11 12 12.00 0.8508 00:54:36 13 13.00
3174 Extreme Catriona Glassock & Cooper Cotterill Abbotsford (NSW) 16:55:12 01:05:12 13 13.00 0.7822 00:51:00 3 3.00
3143 French Tickler Immy Este & Caitlin Mulquiney LC12ftSSC (NSW) 16:59:40 01:09:40 14 14.00 0.7589 00:52:52 8 8.00
3100 Everything Zen Nick von Behr & Jack Moran LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3154 Nice Rig Monique McEnearny & Daniel Russo Drummoyne Sailing Club (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3098 Hooray for Boobies Pierre Jubien & Ombeline Even VA12SC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3191 Phoenix Timothy Harrington & Nicholas Mulquiney LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3119 Rack M Up Alba Boer Cueva & Robert Watson Drummoyne Sailing Club (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3133 Fisticuffs Heidi Pfeiffer & Mitch Kornman LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3125 Ralph Henry Wheeler & Harry Manurung LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sat Apr 3, 2021 14:09:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3187 Squealer Jessica Swadling & James Glassock LC12ftSSC (NSW) 15:31:33 01:22:33 1 1.00 0.9872 01:21:30 1 1.00
3149 Quick Spoon William Beck & Peter Mcleod Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:32:00 01:23:00 2 2.00 0.9940 01:22:30 2 2.00
3177 Short Tired and Emotional Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:34:33 01:25:33 3 3.00 0.9712 01:23:05 10 10.00
3191 Phoenix Timothy Harrington & Nicholas Mulquiney LC12ftSSC (NSW) 15:39:26 01:30:26 4 4.00 0.9128 01:22:33 4 4.00
3166 Nice Aft Eve Peel & Hugo Darin LC12ftSSC (NSW) 15:39:32 01:30:32 5 5.00 0.9253 01:23:46 12 12.00
3160 Getcha Cans Out Tom McEnearney & Reece Johnston Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:40:36 01:31:36 6 6.00 0.9451 01:26:34 15 15.00
3168 Robbie Nellie Imlay & Conor Hay Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:41:14 01:32:14 7 7.00 0.9026 01:23:15 11 11.00
3119 Rack M Up Alba Boer Cueva & Robert Watson Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:41:19 01:32:19 8 8.00 0.8942 01:22:33 7 7.00
3062 The Lairy Canary Will Imlay & Henry St Hill Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:41:45 01:32:45 9 9.00 0.8955 01:23:03 9 9.00
3178 Icky Thump Kathryn Wotherspoon & Emma May LC12ftSSC (NSW) 15:42:10 01:33:10 10 10.00 0.9312 01:26:45 16 16.00
3137 Cunning Ham Gael Glassock & Meggie Suthers LC12ftSSC (NSW) 15:43:09 01:34:09 11 11.00 0.8777 01:22:38 8 8.00
3161 Monster Ben Suthers & Eb Breslin LC12ftSSC (NSW) 15:45:30 01:36:30 12 12.00 0.8963 01:26:30 14 14.00
3133 Fisticuffs Heidi Pfeiffer & Mitch Kornman LC12ftSSC (NSW) 15:46:55 01:37:55 13 13.00 0.8431 01:22:33 5 5.00
3100 Everything Zen Nick von Behr & Jack Moran LC12ftSSC (NSW) 15:49:41 01:40:41 14 14.00 0.8199 01:22:33 6 6.00
3174 Extreme Catriona Glassock & Cooper Cotterill Abbotsford (NSW) 15:57:10 01:48:10 15 15.00 0.7822 01:24:36 13 13.00
3143 French Tickler Immy Este & Caitlin Mulquiney LC12ftSSC (NSW) 15:57:44 01:48:44 16 16.00 0.7589 01:22:31 3 3.00
3104 Dirty Jobs Kai Johnston & Noah Gerdes LC12ftSSC (NSW) DNF 20.00 DNF 20.00
3157 The Uncertainty Principle Isla Whitehead & Sarah Imlay LC12ftSSC (NSW) DNF 20.00 DNF 20.00
3125 Ralph Henry Wheeler & Harry Manurung LC12ftSSC (NSW) DNF 20.00 DNF 20.00
3098 Hooray for Boobies Pierre Jubien & Ombeline Even VA12SC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3154 Nice Rig Monique McEnearny & Daniel Russo Drummoyne Sailing Club (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sun Apr 4, 2021 14:05:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3187 Squealer Jessica Swadling & James Glassock LC12ftSSC (NSW) 15:01:45 00:56:45 1 1.00 0.9872 00:56:01 8 8.00
3177 Short Tired and Emotional Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:03:14 00:58:14 2 2.00 0.9712 00:56:33 11 11.00
3160 Getcha Cans Out Tom McEnearney & Reece Johnston Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:03:54 00:58:54 3 3.00 0.9451 00:55:40 7 7.00
3178 Icky Thump Kathryn Wotherspoon & Emma May LC12ftSSC (NSW) 15:04:05 00:59:05 4 4.00 0.9312 00:55:01 3 3.00
3149 Quick Spoon William Beck & Peter Mcleod Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:04:34 00:59:34 5 5.00 0.9940 00:59:13 13 13.00
3166 Nice Aft Eve Peel & Hugo Darin LC12ftSSC (NSW) 15:05:35 01:00:35 6 6.00 0.9253 00:56:03 9 9.00
3062 The Lairy Canary Will Imlay & Henry St Hill Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:08:02 01:03:02 7 7.00 0.8955 00:56:27 10 10.00
3168 Robbie Nellie Imlay & Conor Hay Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:08:11 01:03:11 8 8.00 0.9026 00:57:02 12 12.00
3137 Cunning Ham Gael Glassock & Meggie Suthers LC12ftSSC (NSW) 15:08:23 01:03:23 9 9.00 0.8777 00:55:38 6 6.00
3157 The Uncertainty Principle Isla Whitehead & Sarah Imlay LC12ftSSC (NSW) 15:08:40 01:03:40 10 10.00 0.8508 00:54:10 1 1.00
3100 Everything Zen Nick von Behr & Jack Moran LC12ftSSC (NSW) 15:12:06 01:07:06 11 11.00 0.8199 00:55:01 5 5.00
3174 Extreme Catriona Glassock & Cooper Cotterill Abbotsford (NSW) 15:15:20 01:10:20 12 12.00 0.7822 00:55:01 4 4.00
3143 French Tickler Immy Este & Caitlin Mulquiney LC12ftSSC (NSW) 15:17:07 01:12:07 13 13.00 0.7589 00:54:44 2 2.00
3125 Ralph Henry Wheeler & Harry Manurung LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3191 Phoenix Timothy Harrington & Nicholas Mulquiney LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3161 Monster Ben Suthers & Eb Breslin LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3154 Nice Rig Monique McEnearny & Daniel Russo Drummoyne Sailing Club (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3133 Fisticuffs Heidi Pfeiffer & Mitch Kornman LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3119 Rack M Up Alba Boer Cueva & Robert Watson Drummoyne Sailing Club (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3104 Dirty Jobs Kai Johnston & Noah Gerdes LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3098 Hooray for Boobies Pierre Jubien & Ombeline Even VA12SC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Sun Apr 4, 2021 14:24:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3149 Quick Spoon William Beck & Peter Mcleod Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:25:59 01:01:59 1 1.00 0.9837 01:00:58 6 6.00
3160 Getcha Cans Out Tom McEnearney & Reece Johnston Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:26:00 01:02:00 2 2.00 0.9497 00:58:53 3 3.00
3187 Squealer Jessica Swadling & James Glassock LC12ftSSC (NSW) 15:27:18 01:03:18 3 3.00 0.9904 01:02:42 7 7.00
3177 Short Tired and Emotional Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:30:42 01:06:42 4 4.00 0.9720 01:04:50 12 12.00
3178 Icky Thump Kathryn Wotherspoon & Emma May LC12ftSSC (NSW) 15:31:20 01:07:20 5 5.00 0.9385 01:03:12 10 10.00
3137 Cunning Ham Gael Glassock & Meggie Suthers LC12ftSSC (NSW) 15:32:57 01:08:57 6 6.00 0.8836 01:00:55 5 5.00
3168 Robbie Nellie Imlay & Conor Hay Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:33:54 01:09:54 7 7.00 0.9011 01:02:59 8 8.00
3166 Nice Aft Eve Peel & Hugo Darin LC12ftSSC (NSW) 15:34:56 01:10:56 8 8.00 0.9282 01:05:50 13 13.00
3062 The Lairy Canary Will Imlay & Henry St Hill Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:35:08 01:11:08 9 9.00 0.8967 01:03:47 11 11.00
3100 Everything Zen Nick von Behr & Jack Moran LC12ftSSC (NSW) 15:36:15 01:12:15 10 10.00 0.8329 01:00:11 4 4.00
3157 The Uncertainty Principle Isla Whitehead & Sarah Imlay LC12ftSSC (NSW) 15:36:52 01:12:52 11 11.00 0.8643 01:02:59 9 9.00
3174 Extreme Catriona Glassock & Cooper Cotterill Abbotsford (NSW) 15:37:41 01:13:41 12 12.00 0.7884 00:58:06 2 2.00
3143 French Tickler Immy Este & Caitlin Mulquiney LC12ftSSC (NSW) 15:39:37 01:15:37 13 13.00 0.7659 00:57:55 1 1.00
3133 Fisticuffs Heidi Pfeiffer & Mitch Kornman LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3191 Phoenix Timothy Harrington & Nicholas Mulquiney LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3161 Monster Ben Suthers & Eb Breslin LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3154 Nice Rig Monique McEnearny & Daniel Russo Drummoyne Sailing Club (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3125 Ralph Henry Wheeler & Harry Manurung LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3119 Rack M Up Alba Boer Cueva & Robert Watson Drummoyne Sailing Club (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3104 Dirty Jobs Kai Johnston & Noah Gerdes LC12ftSSC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00
3098 Hooray for Boobies Pierre Jubien & Ombeline Even VA12SC (NSW) DNC 22.00 DNC 22.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login