ScoreIT

Events > Rule Technology 55th National Cherub Championships 2017-18 > Cherub

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
2942 Jolly Roger
Cherub Perth Dinghy SC WA Ethan Slaven Miranda Slaven
3062 Lairy Canary
Cherub Drummoyne SC NSW Nellie Imlay Josh Purnell
3077 TNT
Cherub Perth Dinghy SC WA Jaquline Harding Brendon Wright
3084 Back in Black
Cherub Darwin SC NT Paul Champion Lisa Champion
3090 South Park
Cherub Drummoyne SC NSW Michael Cahill Grace Law
3108 Queen of Hearts
Cherub Koombana Bay SC WA Noelene Snelling Bruce Walker
3112 Pandamonium
Cherub Perth Dinghy SC WA Bradley Luketina Andrew Briggs
3116 Hooters
Cherub Belmont 16ft SC NSW Morgan York Ashley Knighton
3119 Rack M Up
Cherub Belmont 16ft SC NSW Jennifer Pagett Ryan Clifton-Smith
3123 Juicy
Cherub Koombana Bay SC WA Richard Howell Linda Howell
3130 Fine Mess
Cherub Perth Dinghy SC WA Cam Rule Teesh Cook
3131 Spread'ers
Cherub Belmont 16ft SC NSW Adam Cooke Thomas McNally
3135 Serenity Now
Cherub Perth Dinghy SC WA Virginia Horn Jacques Audet
3137 Cunning Ham
Cherub Lane Cove 12ft Sailing Skiff C NSW Catriona Glassock James Glassock
3139 Red Back
Cherub Koombana Bay SC WA Corey McEvoy Blair Stuart
3140 Stomping Ground
Cherub Perth Dinghy SC WA Luke Thomas Amy Cooke
3143 French Tickler
Cherub Belmont 16ft SC NSW Beynon Telford Matthew Hall
3144 Wally
Cherub Belmont 16ft SC NSW Jarrod Turner Morgan Frew
3145 Alchemy
Cherub Lane Cove 12ft Sailing Skiff C NSW Fiona Lunsmann Rolf Lunsmann
3146 Brave Sir Robin
Cherub Perth Dinghy SC WA Emilia Horn Hamish Wiltshire
3147 Camel Toe
Cherub Belmont 16's NSW Aaron Kirkby Kurt Sullivan
3152 Enough Rope
Cherub Drummoyne SC NSW Nicole Barnes Oliver Jones
3158 Causing Haavik
Cherub Belmont 16ft SC NSW Brett Lancaster Ryan Lancaster
3159 Liquor in Public
Cherub Drummoyne SC NSW Charlotte Henley-Smith Djarrah Audet
3166 Nice Aft
Cherub Drummoyne SC NSW Emma Harrison James Pagett
3167 Kiss
Cherub Lane Cove 12ft Sailing Skiff C NSW Claire Lunsmann Henry St Hill
3171 Son of Wally
Cherub Belmont 16ft SC NSW Trevor Fay Nigel Blatchford
3173 Smurf Crease
Cherub Perth Dinghy SC WA Todd McVee Steve Fryer
3176 Action
Cherub Drummoyne SC NSW Alison Chapman Andrew Stephenson
3177 Short Tired and Emotional
Cherub Drummoyne SC NSW Lily Peel Cathy Pagett
3179 Between the Sheets
Cherub Drummoyne SC NSW James Bloomfield Brendan Jenkins
3181 Schmicky Shmootin
Cherub Belmont 16ft SC NSW Kristopher Fay James Walters

Total boats: 32

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
29-Dec
Race 2
30-Dec
Race 3
30-Dec
Race 4
31-Dec
Race 5
2-Jan
Race 6
3-Jan
Race 7
3-Jan
Race 8
4-Jan
Drop Total
1 3077
TNT
Cherub
Jaquline Harding
Brendon Wright
Perth Dinghy SC 4 32 2 1 1 2 8 4 40 14
2 3176
Action
Cherub
Alison Chapman
Andrew Stephenson
Drummoyne SC 1 29 12 2 17 24 12 15 53 59
3 3181
Schmicky Shmootin
Cherub
Kristopher Fay
James Walters
Belmont 16ft SC 18 20 11 11 14 3 2 18 38 59
4 3177
Short Tired and Emotional
Cherub
Lily Peel
Cathy Pagett
Drummoyne SC 9 13 20 14 6 7 13 11 34 59
5 3108
Queen of Hearts
Cherub
Noelene Snelling
Bruce Walker
Koombana Bay SC 17 8 26 7 5 23 DNF
(33.00)
1 59 61
6 3119
Rack M Up
Cherub
Jennifer Pagett
Ryan Clifton-Smith
Belmont 16ft SC 16 10 25 15 8 5 24 9 49 63
7 3135
Serenity Now
Cherub
Virginia Horn
Jacques Audet
Perth Dinghy SC 19 6 27 9 11 14 17 8 46 65
8 3179
Between the Sheets
Cherub
James Bloomfield
Brendan Jenkins
Drummoyne SC 8 27 10 20 18 4 23 6 50 66
9 3143
French Tickler
Cherub
Beynon Telford
Matthew Hall
Belmont 16ft SC 22 28 5 13 29 1 1 27 57 69
10 3112
Pandamonium
Cherub
Bradley Luketina
Andrew Briggs
Perth Dinghy SC 15 19 13 30 12 8 7 14 49 69
11 3131
Spread'ers
Cherub
Adam Cooke
Thomas McNally
Belmont 16ft SC 10 30 4 31 24 9 4 19 61 70
12 3062
Lairy Canary
Cherub
Nellie Imlay
Josh Purnell
Drummoyne SC 11 15 17 10 13 6 27 17 44 72
13 3090
South Park
Cherub
Michael Cahill
Grace Law
Drummoyne SC 2 4 29 16 19 27 26 7 56 74
14 3159
Liquor in Public
Cherub
Charlotte Henley-Smith
Djarrah Audet
Drummoyne SC 27 3 21 24 2 31 20 5 58 75
15 3146
Brave Sir Robin
Cherub
Emilia Horn
Hamish Wiltshire
Perth Dinghy SC 14 18 14 8 9 26 21 12 47 75
16 3137
Cunning Ham
Cherub
Catriona Glassock
James Glassock
Lane Cove 12ft Sailing Skiff C 5 2 30 6 7 29 30 28 60 77
17 3158
Causing Haavik
Cherub
Brett Lancaster
Ryan Lancaster
Belmont 16ft SC 3 24 22 3 28 12 15 30 58 79
18 3167
Kiss
Cherub
Claire Lunsmann
Henry St Hill
Lane Cove 12ft Sailing Skiff C 21 26 6 5 20 19 11 29 55 82
19 3171
Son of Wally
Cherub
Trevor Fay
Nigel Blatchford
Belmont 16ft SC 26 25 3 4 31 15 10 32 63 83
20 2942
Jolly Roger
Cherub
Ethan Slaven
Miranda Slaven
Perth Dinghy SC 30 1 23 23 3 22 29 13 59 85
21 3140
Stomping Ground
Cherub
Luke Thomas
Amy Cooke
Perth Dinghy SC 23 21 9 25 21 17 16 3 48 87
22 3166
Nice Aft
Cherub
Emma Harrison
James Pagett
Drummoyne SC 13 17 15 22 4 16 22 22 44 87
23 3147
Camel Toe
Cherub
Aaron Kirkby
Kurt Sullivan
Belmont 16's 20 31 1 26 26 13 5 24 57 89
24 3145
Alchemy
Cherub
Fiona Lunsmann
Rolf Lunsmann
Lane Cove 12ft Sailing Skiff C 24 23 7 17 16 11 18 21 47 90
25 3130
Fine Mess
Cherub
Cam Rule
Teesh Cook
Perth Dinghy SC 12 14 16 19 23 10 19 31 54 90
26 3116
Hooters
Cherub
Morgan York
Ashley Knighton
Belmont 16ft SC 28 11 8 28 30 18 3 23 58 91
27 3173
Smurf Crease
Cherub
Todd McVee
Steve Fryer
Perth Dinghy SC DNC
(33.00)
12 19 12 25 21 9 20 58 93
28 3152
Enough Rope
Cherub
Nicole Barnes
Oliver Jones
Drummoyne SC 7 22 18 18 15 28 14 25 53 94
29 3144
Wally
Cherub
Jarrod Turner
Morgan Frew
Belmont 16ft SC 25 7 24 21 22 20 6 26 51 100
30 3123
Juicy
Cherub
Richard Howell
Linda Howell
Koombana Bay SC 6 5 28 27 27 30 28 16 58 109
31 3139
Red Back
Cherub
Corey McEvoy
Blair Stuart
Koombana Bay SC 31 9 DNF
(33.00)
29 10 DNF
(33.00)
31 2 66 112
32 3084
Back in Black
Cherub
Paul Champion
Lisa Champion
Darwin SC 29 16 DNF
(33.00)
DNF
(33.00)
32 25 25 10 66 137

Number of races completed: 8 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF | Exlpination of the Handicap System

Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
29-Dec
Race 2
30-Dec
Race 3
30-Dec
Race 4
31-Dec
Race 5
2-Jan
Race 6
3-Jan
Race 7
3-Jan
Race 8
4-Jan
Drop Total
1 3171
Son of Wally
Cherub
Trevor Fay
Nigel Blatchford
Belmont 16ft SC
NSW
4 1 1 1 12 2 2 3 16 10
2 3176
Action
Cherub
Alison Chapman
Andrew Stephenson
Drummoyne SC
NSW
1 12 6 2 1 9 5 1 21 16
3 3181
Schmicky Shmootin
Cherub
Kristopher Fay
James Walters
Belmont 16ft SC
NSW
5 8 8 6 4 1 1 2 16 19
4 3152
Enough Rope
Cherub
Nicole Barnes
Oliver Jones
Drummoyne SC
NSW
2 4 5 5 2 21 9 5 30 23
5 3158
Causing Haavik
Cherub
Brett Lancaster
Ryan Lancaster
Belmont 16ft SC
NSW
3 6 12 3 6 4 8 6 20 28
6 3167
Kiss
Cherub
Claire Lunsmann
Henry St Hill
Lane Cove 12ft Sailing Skiff C
NSW
7 10 4 4 5 6 7 7 17 33
7 3116
Hooters
Cherub
Morgan York
Ashley Knighton
Belmont 16ft SC
NSW
11 3 3 13 23 11 4 9 36 41
8 3144
Wally
Cherub
Jarrod Turner
Morgan Frew
Belmont 16ft SC
NSW
8 2 13 8 8 13 6 10 26 42
9 3166
Nice Aft
Cherub
Emma Harrison
James Pagett
Drummoyne SC
NSW
6 7 11 14 3 8 17 11 31 46
10 3143
French Tickler
Cherub
Beynon Telford
Matthew Hall
Belmont 16ft SC
NSW
12 16 7 10 25 3 3 15 41 50
11 3173
Smurf Crease
Cherub
Todd McVee
Steve Fryer
Perth Dinghy SC
WA
DNC
(33.00)
5 9 7 17 15 10 8 50 54
12 3179
Between the Sheets
Cherub
James Bloomfield
Brendan Jenkins
Drummoyne SC
NSW
9 18 14 18 16 5 20 4 38 66
13 3119
Rack M Up
Cherub
Jennifer Pagett
Ryan Clifton-Smith
Belmont 16ft SC
NSW
15 11 21 17 7 7 23 13 44 70
14 3135
Serenity Now
Cherub
Virginia Horn
Jacques Audet
Perth Dinghy SC
WA
18 9 24 9 10 17 18 12 42 75
15 3147
Camel Toe
Cherub
Aaron Kirkby
Kurt Sullivan
Belmont 16's
NSW
10 24 2 21 20 16 11 20 45 79
16 3145
Alchemy
Cherub
Fiona Lunsmann
Rolf Lunsmann
Lane Cove 12ft Sailing Skiff C
NSW
16 14 10 16 13.5 12 16 19 35 81.5
17 3062
Lairy Canary
Cherub
Nellie Imlay
Josh Purnell
Drummoyne SC
NSW
14 15 19 12 15 10 24 21 45 85
18 3077
TNT
Cherub
Jaquline Harding
Brendon Wright
Perth Dinghy SC
WA
26 32 23 15 13.5 14 15 14 58 94.5
19 3177
Short Tired and Emotional
Cherub
Lily Peel
Cathy Pagett
Drummoyne SC
NSW
19 20 22 19 9 18 14 16 42 95
20 3130
Fine Mess
Cherub
Cam Rule
Teesh Cook
Perth Dinghy SC
WA
13 13 16 20 19 19 19 25 45 99
21 3112
Pandamonium
Cherub
Bradley Luketina
Andrew Briggs
Perth Dinghy SC
WA
17 17 17 23 18 20 13 17 43 99
22 3146
Brave Sir Robin
Cherub
Emilia Horn
Hamish Wiltshire
Perth Dinghy SC
WA
21 23 20 11 11 24 22 22 47 107
23 3131
Spread'ers
Cherub
Adam Cooke
Thomas McNally
Belmont 16ft SC
NSW
20 28 15 27 27 22 12 24 55 120
24 3140
Stomping Ground
Cherub
Luke Thomas
Amy Cooke
Perth Dinghy SC
WA
23 26 18 24 26 23 21 18 52 127
25 3090
South Park
Cherub
Michael Cahill
Grace Law
Drummoyne SC
NSW
22 19 29 25 29 26 26 26 58 144
26 3137
Cunning Ham
Cherub
Catriona Glassock
James Glassock
Lane Cove 12ft Sailing Skiff C
NSW
24 21 30 22 22 28 29 32 62 146
27 3159
Liquor in Public
Cherub
Charlotte Henley-Smith
Djarrah Audet
Drummoyne SC
NSW
29 27 25 30 21 31 25 27 61 154
28 2942
Jolly Roger
Cherub
Ethan Slaven
Miranda Slaven
Perth Dinghy SC
WA
30 25 26 29 24 25 28 29 59 157
29 3108
Queen of Hearts
Cherub
Noelene Snelling
Bruce Walker
Koombana Bay SC
WA
27 30 28 26 28 27 DNF
(33.00)
23 63 159
30 3123
Juicy
Cherub
Richard Howell
Linda Howell
Koombana Bay SC
WA
25 22 27 28 31 30 30 31 62 162
31 3084
Back in Black
Cherub
Paul Champion
Lisa Champion
Darwin SC
NT
28 29 DNF
(33.00)
DNF
(33.00)
32 29 27 30 66 175
32 3139
Red Back
Cherub
Corey McEvoy
Blair Stuart
Koombana Bay SC
WA
31 31 DNF
(33.00)
31 30 DNF
(33.00)
31 28 66 182

Number of races completed: 8 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Fri Dec 29, 2017 14:00:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3176 Action Cherub Alison Chapman & Andrew Stephenson Drummoyne SC (NSW) 15:03:25 01:03:25 1 1.00 0.9394 00:59:34 1 1.00
3152 Enough Rope Cherub Nicole Barnes & Oliver Jones Drummoyne SC (NSW) 15:03:40 01:03:40 2 2.00 0.9581 01:01:00 7 7.00
3158 Causing Haavik Cherub Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16ft SC (NSW) 15:04:13 01:04:13 3 3.00 0.9362 01:00:07 3 3.00
3171 Son of Wally Cherub Trevor Fay & Nigel Blatchford Belmont 16ft SC (NSW) 15:04:35 01:04:35 4 4.00 0.9940 01:04:12 26 26.00
3181 Schmicky Shmootin Cherub Kristopher Fay & James Walters Belmont 16ft SC (NSW) 15:07:15 01:07:15 5 5.00 0.9286 01:02:27 18 18.00
3166 Nice Aft Cherub Emma Harrison & James Pagett Drummoyne SC (NSW) 15:07:31 01:07:31 6 6.00 0.9203 01:02:08 13 13.00
3167 Kiss Cherub Claire Lunsmann & Henry St Hill Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 15:07:37 01:07:37 7 7.00 0.9303 01:02:54 21 21.00
3144 Wally Cherub Jarrod Turner & Morgan Frew Belmont 16ft SC (NSW) 15:07:46 01:07:46 8 8.00 0.9338 01:03:17 25 25.00
3179 Between the Sheets Cherub James Bloomfield & Brendan Jenkins Drummoyne SC (NSW) 15:08:25 01:08:25 9 9.00 0.8956 01:01:16 8 8.00
3147 Camel Toe Cherub Aaron Kirkby & Kurt Sullivan Belmont 16's (NSW) 15:09:05 01:09:05 10 10.00 0.9076 01:02:42 20 20.00
3116 Hooters Cherub Morgan York & Ashley Knighton Belmont 16ft SC (NSW) 15:09:08 01:09:08 11 11.00 0.9429 01:05:11 28 28.00
3143 French Tickler Cherub Beynon Telford & Matthew Hall Belmont 16ft SC (NSW) 15:09:49 01:09:49 12 12.00 0.9020 01:02:58 22 22.00
3130 Fine Mess Cherub Cam Rule & Teesh Cook Perth Dinghy SC (WA) 15:09:56 01:09:56 13 13.00 0.8864 01:01:59 12 12.00
3062 Lairy Canary Cherub Nellie Imlay & Josh Purnell Drummoyne SC (NSW) 15:10:30 01:10:30 14 14.00 0.8787 01:01:57 11 11.00
3119 Rack M Up Cherub Jennifer Pagett & Ryan Clifton-Smith Belmont 16ft SC (NSW) 15:10:44 01:10:44 15 15.00 0.8793 01:02:12 16 16.00
3145 Alchemy Cherub Fiona Lunsmann & Rolf Lunsmann Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 15:10:45 01:10:45 16 16.00 0.8941 01:03:15 24 24.00
3112 Pandamonium Cherub Bradley Luketina & Andrew Briggs Perth Dinghy SC (WA) 15:11:05 01:11:05 17 17.00 0.8750 01:02:12 15 15.00
3135 Serenity Now Cherub Virginia Horn & Jacques Audet Perth Dinghy SC (WA) 15:11:18 01:11:18 18 18.00 0.8762 01:02:28 19 19.00
3177 Short Tired and Emotional Cherub Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne SC (NSW) 15:11:35 01:11:35 19 19.00 0.8628 01:01:46 9 9.00
3131 Spread'ers Cherub Adam Cooke & Thomas McNally Belmont 16ft SC (NSW) 15:11:57 01:11:57 20 20.00 0.8607 01:01:56 10 10.00
3146 Brave Sir Robin Cherub Emilia Horn & Hamish Wiltshire Perth Dinghy SC (WA) 15:12:17 01:12:17 21 21.00 0.8605 01:02:12 14 14.00
3090 South Park Cherub Michael Cahill & Grace Law Drummoyne SC (NSW) 15:12:50 01:12:50 22 22.00 0.8213 00:59:49 2 2.00
3140 Stomping Ground Cherub Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy SC (WA) 15:13:50 01:13:50 23 23.00 0.8540 01:03:03 23 23.00
3137 Cunning Ham Cherub Catriona Glassock & James Glassock Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 15:14:37 01:14:37 24 24.00 0.8070 01:00:13 5 5.00
3123 Juicy Cherub Richard Howell & Linda Howell Koombana Bay SC (WA) 15:14:45 01:14:45 25 25.00 0.8148 01:00:54 6 6.00
3077 TNT Cherub Jaquline Harding & Brendon Wright Perth Dinghy SC (WA) 15:15:23 01:15:23 26 26.00 0.7986 01:00:12 4 4.00
3108 Queen of Hearts Cherub Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay SC (WA) 15:20:26 01:20:26 27 27.00 0.7754 01:02:22 17 17.00
3084 Back in Black Cherub Paul Champion & Lisa Champion Darwin SC (NT) 15:21:07 01:21:07 28 28.00 0.8036 01:05:11 29 29.00
3159 Liquor in Public Cherub Charlotte Henley-Smith & Djarrah Audet Drummoyne SC (NSW) 15:21:44 01:21:44 29 29.00 0.7972 01:05:09 27 27.00
2942 Jolly Roger Cherub Ethan Slaven & Miranda Slaven Perth Dinghy SC (WA) 15:22:14 01:22:14 30 30.00 0.7966 01:05:30 30 30.00
3139 Red Back Cherub Corey McEvoy & Blair Stuart Koombana Bay SC (WA) 15:25:32 01:25:32 31 31.00 0.7825 01:06:56 31 31.00
3173 Smurf Crease Cherub Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy SC (WA) DNC 33.00 DNC 33.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sat Dec 30, 2017 14:00:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3171 Son of Wally Cherub Trevor Fay & Nigel Blatchford Belmont 16ft SC (NSW) 14:48:23 00:48:23 1 1.00 0.9940 00:48:06 25 25.00
3144 Wally Cherub Jarrod Turner & Morgan Frew Belmont 16ft SC (NSW) 14:48:44 00:48:44 2 2.00 0.9338 00:45:30 7 7.00
3116 Hooters Cherub Morgan York & Ashley Knighton Belmont 16ft SC (NSW) 14:49:09 00:49:09 3 3.00 0.9429 00:46:21 11 11.00
3152 Enough Rope Cherub Nicole Barnes & Oliver Jones Drummoyne SC (NSW) 14:49:52 00:49:52 4 4.00 0.9581 00:47:47 22 22.00
3173 Smurf Crease Cherub Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy SC (WA) 14:50:00 00:50:00 5 5.00 0.9286 00:46:26 12 12.00
3158 Causing Haavik Cherub Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16ft SC (NSW) 14:51:13 00:51:13 6 6.00 0.9362 00:47:57 24 24.00
3166 Nice Aft Cherub Emma Harrison & James Pagett Drummoyne SC (NSW) 14:51:19 00:51:19 7 7.00 0.9203 00:47:14 17 17.00
3181 Schmicky Shmootin Cherub Kristopher Fay & James Walters Belmont 16ft SC (NSW) 14:51:22 00:51:22 8 8.00 0.9286 00:47:42 20 20.00
3135 Serenity Now Cherub Virginia Horn & Jacques Audet Perth Dinghy SC (WA) 14:51:37 00:51:37 9 9.00 0.8762 00:45:14 6 6.00
3167 Kiss Cherub Claire Lunsmann & Henry St Hill Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 14:52:01 00:52:01 10 10.00 0.9303 00:48:23 26 26.00
3119 Rack M Up Cherub Jennifer Pagett & Ryan Clifton-Smith Belmont 16ft SC (NSW) 14:52:21 00:52:21 11 11.00 0.8793 00:46:02 10 10.00
3176 Action Cherub Alison Chapman & Andrew Stephenson Drummoyne SC (NSW) 14:52:58 00:52:58 12 12.00 0.9394 00:49:45 29 29.00
3130 Fine Mess Cherub Cam Rule & Teesh Cook Perth Dinghy SC (WA) 14:53:07 00:53:07 13 13.00 0.8864 00:47:05 14 14.00
3145 Alchemy Cherub Fiona Lunsmann & Rolf Lunsmann Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 14:53:28 00:53:28 14 14.00 0.8941 00:47:48 23 23.00
3062 Lairy Canary Cherub Nellie Imlay & Josh Purnell Drummoyne SC (NSW) 14:53:36 00:53:36 15 15.00 0.8787 00:47:06 15 15.00
3143 French Tickler Cherub Beynon Telford & Matthew Hall Belmont 16ft SC (NSW) 14:54:03 00:54:03 16 16.00 0.9020 00:48:45 28 28.00
3112 Pandamonium Cherub Bradley Luketina & Andrew Briggs Perth Dinghy SC (WA) 14:54:16 00:54:16 17 17.00 0.8750 00:47:29 19 19.00
3179 Between the Sheets Cherub James Bloomfield & Brendan Jenkins Drummoyne SC (NSW) 14:54:20 00:54:20 18 18.00 0.8956 00:48:40 27 27.00
3090 South Park Cherub Michael Cahill & Grace Law Drummoyne SC (NSW) 14:54:28 00:54:28 19 19.00 0.8213 00:44:44 4 4.00
3177 Short Tired and Emotional Cherub Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne SC (NSW) 14:54:29 00:54:29 20 20.00 0.8628 00:47:00 13 13.00
3137 Cunning Ham Cherub Catriona Glassock & James Glassock Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 14:54:52 00:54:52 21 21.00 0.8070 00:44:17 2 2.00
3123 Juicy Cherub Richard Howell & Linda Howell Koombana Bay SC (WA) 14:54:55 00:54:55 22 22.00 0.8148 00:44:45 5 5.00
3146 Brave Sir Robin Cherub Emilia Horn & Hamish Wiltshire Perth Dinghy SC (WA) 14:55:00 00:55:00 23 23.00 0.8605 00:47:20 18 18.00
3147 Camel Toe Cherub Aaron Kirkby & Kurt Sullivan Belmont 16's (NSW) 14:55:17 00:55:17 24 24.00 0.9076 00:50:11 31 31.00
2942 Jolly Roger Cherub Ethan Slaven & Miranda Slaven Perth Dinghy SC (WA) 14:55:24 00:55:24 25 25.00 0.7966 00:44:08 1 1.00
3140 Stomping Ground Cherub Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy SC (WA) 14:55:55 00:55:55 26 26.00 0.8540 00:47:45 21 21.00
3159 Liquor in Public Cherub Charlotte Henley-Smith & Djarrah Audet Drummoyne SC (NSW) 14:56:01 00:56:01 27 27.00 0.7972 00:44:39 3 3.00
3131 Spread'ers Cherub Adam Cooke & Thomas McNally Belmont 16ft SC (NSW) 14:57:53 00:57:53 28 28.00 0.8607 00:49:49 30 30.00
3084 Back in Black Cherub Paul Champion & Lisa Champion Darwin SC (NT) 14:58:37 00:58:37 29 29.00 0.8036 00:47:06 16 16.00
3108 Queen of Hearts Cherub Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay SC (WA) 14:58:44 00:58:44 30 30.00 0.7754 00:45:33 8 8.00
3139 Red Back Cherub Corey McEvoy & Blair Stuart Koombana Bay SC (WA) 14:58:45 00:58:45 31 31.00 0.7825 00:45:58 9 9.00
3077 TNT Cherub Jaquline Harding & Brendon Wright Perth Dinghy SC (WA) 15:05:07 01:05:07 32 32.00 0.7986 00:52:00 32 32.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sat Dec 30, 2017 15:45:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3171 Son of Wally Cherub Trevor Fay & Nigel Blatchford Belmont 16ft SC (NSW) 16:18:49 00:33:49 1 1.00 0.9910 00:33:31 3 3.00
3147 Camel Toe Cherub Aaron Kirkby & Kurt Sullivan Belmont 16's (NSW) 16:21:23 00:36:23 2 2.00 0.8966 00:32:37 1 1.00
3116 Hooters Cherub Morgan York & Ashley Knighton Belmont 16ft SC (NSW) 16:21:29 00:36:29 3 3.00 0.9509 00:34:42 8 8.00
3167 Kiss Cherub Claire Lunsmann & Henry St Hill Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 16:21:39 00:36:39 4 4.00 0.9341 00:34:14 6 6.00
3152 Enough Rope Cherub Nicole Barnes & Oliver Jones Drummoyne SC (NSW) 16:22:15 00:37:15 5 5.00 0.9832 00:36:37 18 18.00
3176 Action Cherub Alison Chapman & Andrew Stephenson Drummoyne SC (NSW) 16:22:23 00:37:23 6 6.00 0.9568 00:35:46 12 12.00
3143 French Tickler Cherub Beynon Telford & Matthew Hall Belmont 16ft SC (NSW) 16:22:28 00:37:28 7 7.00 0.9018 00:33:47 5 5.00
3181 Schmicky Shmootin Cherub Kristopher Fay & James Walters Belmont 16ft SC (NSW) 16:22:32 00:37:32 8 8.00 0.9425 00:35:23 11 11.00
3173 Smurf Crease Cherub Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy SC (WA) 16:23:01 00:38:01 9 9.00 0.9677 00:36:47 19 19.00
3145 Alchemy Cherub Fiona Lunsmann & Rolf Lunsmann Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 16:23:23 00:38:23 10 10.00 0.9006 00:34:34 7 7.00
3166 Nice Aft Cherub Emma Harrison & James Pagett Drummoyne SC (NSW) 16:23:29 00:38:29 11 11.00 0.9411 00:36:13 15 15.00
3158 Causing Haavik Cherub Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16ft SC (NSW) 16:23:35 00:38:35 12 12.00 0.9661 00:37:17 22 22.00
3144 Wally Cherub Jarrod Turner & Morgan Frew Belmont 16ft SC (NSW) 16:23:45 00:38:45 13 13.00 0.9643 00:37:22 24 24.00
3179 Between the Sheets Cherub James Bloomfield & Brendan Jenkins Drummoyne SC (NSW) 16:23:54 00:38:54 14 14.00 0.9087 00:35:21 10 10.00
3131 Spread'ers Cherub Adam Cooke & Thomas McNally Belmont 16ft SC (NSW) 16:24:06 00:39:06 15 15.00 0.8587 00:33:35 4 4.00
3130 Fine Mess Cherub Cam Rule & Teesh Cook Perth Dinghy SC (WA) 16:25:11 00:40:11 16 16.00 0.9089 00:36:31 16 16.00
3112 Pandamonium Cherub Bradley Luketina & Andrew Briggs Perth Dinghy SC (WA) 16:25:12 00:40:12 17 17.00 0.8919 00:35:51 13 13.00
3140 Stomping Ground Cherub Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy SC (WA) 16:25:22 00:40:22 18 18.00 0.8621 00:34:48 9 9.00
3062 Lairy Canary Cherub Nellie Imlay & Josh Purnell Drummoyne SC (NSW) 16:25:33 00:40:33 19 19.00 0.9011 00:36:32 17 17.00
3146 Brave Sir Robin Cherub Emilia Horn & Hamish Wiltshire Perth Dinghy SC (WA) 16:26:01 00:41:01 20 20.00 0.8785 00:36:02 14 14.00
3119 Rack M Up Cherub Jennifer Pagett & Ryan Clifton-Smith Belmont 16ft SC (NSW) 16:26:23 00:41:23 21 21.00 0.9104 00:37:41 25 25.00
3177 Short Tired and Emotional Cherub Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne SC (NSW) 16:26:31 00:41:31 22 22.00 0.8870 00:36:50 20 20.00
3077 TNT Cherub Jaquline Harding & Brendon Wright Perth Dinghy SC (WA) 16:26:40 00:41:40 23 23.00 0.7922 00:33:01 2 2.00
3135 Serenity Now Cherub Virginia Horn & Jacques Audet Perth Dinghy SC (WA) 16:27:11 00:42:11 24 24.00 0.9134 00:38:32 27 27.00
3159 Liquor in Public Cherub Charlotte Henley-Smith & Djarrah Audet Drummoyne SC (NSW) 16:29:58 00:44:58 25 25.00 0.8198 00:36:52 21 21.00
2942 Jolly Roger Cherub Ethan Slaven & Miranda Slaven Perth Dinghy SC (WA) 16:30:22 00:45:22 26 26.00 0.8223 00:37:18 23 23.00
3123 Juicy Cherub Richard Howell & Linda Howell Koombana Bay SC (WA) 16:32:18 00:47:18 27 27.00 0.8647 00:40:54 28 28.00
3108 Queen of Hearts Cherub Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay SC (WA) 16:32:22 00:47:22 28 28.00 0.8061 00:38:11 26 26.00
3090 South Park Cherub Michael Cahill & Grace Law Drummoyne SC (NSW) 16:32:59 00:47:59 29 29.00 0.8795 00:42:12 29 29.00
3137 Cunning Ham Cherub Catriona Glassock & James Glassock Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 16:34:03 00:49:03 30 30.00 0.8659 00:42:28 30 30.00
3084 Back in Black Cherub Paul Champion & Lisa Champion Darwin SC (NT) DNF 33.00 DNF 33.00
3139 Red Back Cherub Corey McEvoy & Blair Stuart Koombana Bay SC (WA) DNF 33.00 DNF 33.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sun Dec 31, 2017 13:59:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3171 Son of Wally Cherub Trevor Fay & Nigel Blatchford Belmont 16ft SC (NSW) 15:23:09 01:24:09 1 1.00 0.9940 01:23:39 4 4.00
3176 Action Cherub Alison Chapman & Andrew Stephenson Drummoyne SC (NSW) 15:24:55 01:25:55 2 2.00 0.9394 01:20:43 2 2.00
3158 Causing Haavik Cherub Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16ft SC (NSW) 15:25:42 01:26:42 3 3.00 0.9362 01:21:10 3 3.00
3167 Kiss Cherub Claire Lunsmann & Henry St Hill Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 15:29:20 01:30:20 4 4.00 0.9303 01:24:02 5 5.00
3152 Enough Rope Cherub Nicole Barnes & Oliver Jones Drummoyne SC (NSW) 15:33:58 01:34:58 5 5.00 0.9581 01:30:59 18 18.00
3181 Schmicky Shmootin Cherub Kristopher Fay & James Walters Belmont 16ft SC (NSW) 15:34:08 01:35:08 6 6.00 0.9286 01:28:20 11 11.00
3173 Smurf Crease Cherub Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy SC (WA) 15:34:28 01:35:28 7 7.00 0.9286 01:28:39 12 12.00
3144 Wally Cherub Jarrod Turner & Morgan Frew Belmont 16ft SC (NSW) 15:37:44 01:38:44 8 8.00 0.9338 01:32:12 21 21.00
3135 Serenity Now Cherub Virginia Horn & Jacques Audet Perth Dinghy SC (WA) 15:38:00 01:39:00 9 9.00 0.8762 01:26:45 9 9.00
3143 French Tickler Cherub Beynon Telford & Matthew Hall Belmont 16ft SC (NSW) 15:38:07 01:39:07 10 10.00 0.9020 01:29:24 13 13.00
3146 Brave Sir Robin Cherub Emilia Horn & Hamish Wiltshire Perth Dinghy SC (WA) 15:39:00 01:40:00 11 11.00 0.8605 01:26:03 8 8.00
3062 Lairy Canary Cherub Nellie Imlay & Josh Purnell Drummoyne SC (NSW) 15:39:06 01:40:06 12 12.00 0.8787 01:27:57 10 10.00
3116 Hooters Cherub Morgan York & Ashley Knighton Belmont 16ft SC (NSW) 15:39:07 01:40:07 13 13.00 0.9429 01:34:24 28 28.00
3166 Nice Aft Cherub Emma Harrison & James Pagett Drummoyne SC (NSW) 15:39:35 01:40:35 14 14.00 0.9203 01:32:34 22 22.00
3077 TNT Cherub Jaquline Harding & Brendon Wright Perth Dinghy SC (WA) 15:39:59 01:40:59 15 15.00 0.7986 01:20:39 1 1.00
3145 Alchemy Cherub Fiona Lunsmann & Rolf Lunsmann Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 15:40:13 01:41:13 16 16.00 0.8941 01:30:30 17 17.00
3119 Rack M Up Cherub Jennifer Pagett & Ryan Clifton-Smith Belmont 16ft SC (NSW) 15:41:13 01:42:13 17 17.00 0.8793 01:29:53 15 15.00
3179 Between the Sheets Cherub James Bloomfield & Brendan Jenkins Drummoyne SC (NSW) 15:41:43 01:42:43 18 18.00 0.8956 01:32:00 20 20.00
3177 Short Tired and Emotional Cherub Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne SC (NSW) 15:42:39 01:43:39 19 19.00 0.8628 01:29:26 14 14.00
3130 Fine Mess Cherub Cam Rule & Teesh Cook Perth Dinghy SC (WA) 15:42:42 01:43:42 20 20.00 0.8864 01:31:55 19 19.00
3147 Camel Toe Cherub Aaron Kirkby & Kurt Sullivan Belmont 16's (NSW) 15:42:51 01:43:51 21 21.00 0.9076 01:34:15 26 26.00
3137 Cunning Ham Cherub Catriona Glassock & James Glassock Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 15:44:17 01:45:17 22 22.00 0.8070 01:24:58 6 6.00
3112 Pandamonium Cherub Bradley Luketina & Andrew Briggs Perth Dinghy SC (WA) 15:47:59 01:48:59 23 23.00 0.8750 01:35:22 30 30.00
3140 Stomping Ground Cherub Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy SC (WA) 15:48:36 01:49:36 24 24.00 0.8540 01:33:36 25 25.00
3090 South Park Cherub Michael Cahill & Grace Law Drummoyne SC (NSW) 15:49:06 01:50:06 25 25.00 0.8213 01:30:26 16 16.00
3108 Queen of Hearts Cherub Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay SC (WA) 15:49:52 01:50:52 26 26.00 0.7754 01:25:58 7 7.00
3131 Spread'ers Cherub Adam Cooke & Thomas McNally Belmont 16ft SC (NSW) 15:50:32 01:51:32 27 27.00 0.8607 01:36:00 31 31.00
3123 Juicy Cherub Richard Howell & Linda Howell Koombana Bay SC (WA) 15:54:48 01:55:48 28 28.00 0.8148 01:34:21 27 27.00
2942 Jolly Roger Cherub Ethan Slaven & Miranda Slaven Perth Dinghy SC (WA) 15:55:14 01:56:14 29 29.00 0.7966 01:32:35 23 23.00
3159 Liquor in Public Cherub Charlotte Henley-Smith & Djarrah Audet Drummoyne SC (NSW) 15:55:15 01:56:15 30 30.00 0.7972 01:32:40 24 24.00
3139 Red Back Cherub Corey McEvoy & Blair Stuart Koombana Bay SC (WA) 15:59:52 02:00:52 31 31.00 0.7825 01:34:35 29 29.00
3084 Back in Black Cherub Paul Champion & Lisa Champion Darwin SC (NT) DNF 33.00 DNF 33.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Tue Jan 2, 2018 14:00:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3176 Action Cherub Alison Chapman & Andrew Stephenson Drummoyne SC (NSW) 15:48:30 01:48:30 1 1.00 0.9494 01:43:01 17 17.00
3152 Enough Rope Cherub Nicole Barnes & Oliver Jones Drummoyne SC (NSW) 15:49:27 01:49:27 2 2.00 0.9401 01:42:54 15 15.00
3166 Nice Aft Cherub Emma Harrison & James Pagett Drummoyne SC (NSW) 15:50:00 01:50:00 3 3.00 0.8994 01:38:56 4 4.00
3181 Schmicky Shmootin Cherub Kristopher Fay & James Walters Belmont 16ft SC (NSW) 15:51:57 01:51:57 4 4.00 0.9176 01:42:44 14 14.00
3167 Kiss Cherub Claire Lunsmann & Henry St Hill Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 15:52:12 01:52:12 5 5.00 0.9306 01:44:25 20 20.00
3158 Causing Haavik Cherub Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16ft SC (NSW) 15:55:11 01:55:11 6 6.00 0.9448 01:48:50 28 28.00
3119 Rack M Up Cherub Jennifer Pagett & Ryan Clifton-Smith Belmont 16ft SC (NSW) 15:55:32 01:55:32 7 7.00 0.8653 01:39:58 8 8.00
3144 Wally Cherub Jarrod Turner & Morgan Frew Belmont 16ft SC (NSW) 15:56:25 01:56:25 8 8.00 0.9134 01:46:20 22 22.00
3177 Short Tired and Emotional Cherub Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne SC (NSW) 15:56:52 01:56:52 9 9.00 0.8501 01:39:21 6 6.00
3135 Serenity Now Cherub Virginia Horn & Jacques Audet Perth Dinghy SC (WA) 15:56:53 01:56:53 10 10.00 0.8696 01:41:39 11 11.00
3146 Brave Sir Robin Cherub Emilia Horn & Hamish Wiltshire Perth Dinghy SC (WA) 15:56:56 01:56:56 11 11.00 0.8558 01:40:04 9 9.00
3171 Son of Wally Cherub Trevor Fay & Nigel Blatchford Belmont 16ft SC (NSW) 15:57:14 01:57:14 12 12.00 0.9955 01:56:42 31 31.00
3145 Alchemy Cherub Fiona Lunsmann & Rolf Lunsmann Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 15:57:16 01:57:16 13.5 13.50 0.8784 01:43:00 16 16.00
3077 TNT Cherub Jaquline Harding & Brendon Wright Perth Dinghy SC (WA) 15:57:16 01:57:16 13.5 13.50 0.8073 01:34:40 1 1.00
3062 Lairy Canary Cherub Nellie Imlay & Josh Purnell Drummoyne SC (NSW) 15:57:37 01:57:37 15 15.00 0.8692 01:42:14 13 13.00
3179 Between the Sheets Cherub James Bloomfield & Brendan Jenkins Drummoyne SC (NSW) 15:57:51 01:57:51 16 16.00 0.8765 01:43:18 18 18.00
3173 Smurf Crease Cherub Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy SC (WA) 15:58:24 01:58:24 17 17.00 0.9129 01:48:05 25 25.00
3112 Pandamonium Cherub Bradley Luketina & Andrew Briggs Perth Dinghy SC (WA) 16:00:07 02:00:07 18 18.00 0.8493 01:42:01 12 12.00
3130 Fine Mess Cherub Cam Rule & Teesh Cook Perth Dinghy SC (WA) 16:02:49 02:02:49 19 19.00 0.8677 01:46:34 23 23.00
3147 Camel Toe Cherub Aaron Kirkby & Kurt Sullivan Belmont 16's (NSW) 16:02:56 02:02:56 20 20.00 0.8833 01:48:35 26 26.00
3159 Liquor in Public Cherub Charlotte Henley-Smith & Djarrah Audet Drummoyne SC (NSW) 16:03:45 02:03:45 21 21.00 0.7789 01:36:23 2 2.00
3137 Cunning Ham Cherub Catriona Glassock & James Glassock Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 16:03:57 02:03:57 22 22.00 0.8051 01:39:48 7 7.00
3116 Hooters Cherub Morgan York & Ashley Knighton Belmont 16ft SC (NSW) 16:04:54 02:04:54 23 23.00 0.9173 01:54:34 30 30.00
2942 Jolly Roger Cherub Ethan Slaven & Miranda Slaven Perth Dinghy SC (WA) 16:05:08 02:05:08 24 24.00 0.7785 01:37:25 3 3.00
3143 French Tickler Cherub Beynon Telford & Matthew Hall Belmont 16ft SC (NSW) 16:05:28 02:05:28 25 25.00 0.8888 01:51:31 29 29.00
3140 Stomping Ground Cherub Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy SC (WA) 16:05:55 02:05:55 26 26.00 0.8324 01:44:49 21 21.00
3131 Spread'ers Cherub Adam Cooke & Thomas McNally Belmont 16ft SC (NSW) 16:08:16 02:08:16 27 27.00 0.8342 01:47:00 24 24.00
3108 Queen of Hearts Cherub Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay SC (WA) 16:08:45 02:08:45 28 28.00 0.7713 01:39:18 5 5.00
3090 South Park Cherub Michael Cahill & Grace Law Drummoyne SC (NSW) 16:09:00 02:09:00 29 29.00 0.8070 01:44:06 19 19.00
3139 Red Back Cherub Corey McEvoy & Blair Stuart Koombana Bay SC (WA) 16:13:28 02:13:28 30 30.00 0.7537 01:40:36 10 10.00
3123 Juicy Cherub Richard Howell & Linda Howell Koombana Bay SC (WA) 16:16:59 02:16:59 31 31.00 0.7928 01:48:36 27 27.00
3084 Back in Black Cherub Paul Champion & Lisa Champion Darwin SC (NT) 16:25:29 02:25:29 32 32.00 0.8036 01:56:55 32 32.00

Mobile Website
Race No: 6
Race Start Time: Wed Jan 3, 2018 14:00:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3181 Schmicky Shmootin Cherub Kristopher Fay & James Walters Belmont 16ft SC (NSW) 14:44:58 00:44:58 1 1.00 0.9279 00:41:43 3 3.00
3171 Son of Wally Cherub Trevor Fay & Nigel Blatchford Belmont 16ft SC (NSW) 14:45:45 00:45:45 2 2.00 0.9815 00:44:54 15 15.00
3143 French Tickler Cherub Beynon Telford & Matthew Hall Belmont 16ft SC (NSW) 14:46:45 00:46:45 3 3.00 0.8840 00:41:20 1 1.00
3158 Causing Haavik Cherub Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16ft SC (NSW) 14:46:50 00:46:50 4 4.00 0.9443 00:44:13 12 12.00
3179 Between the Sheets Cherub James Bloomfield & Brendan Jenkins Drummoyne SC (NSW) 14:47:37 00:47:37 5 5.00 0.8853 00:42:09 4 4.00
3167 Kiss Cherub Claire Lunsmann & Henry St Hill Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 14:48:24 00:48:24 6 6.00 0.9379 00:45:24 19 19.00
3119 Rack M Up Cherub Jennifer Pagett & Ryan Clifton-Smith Belmont 16ft SC (NSW) 14:48:30 00:48:30 7 7.00 0.8801 00:42:41 5 5.00
3166 Nice Aft Cherub Emma Harrison & James Pagett Drummoyne SC (NSW) 14:49:04 00:49:04 8 8.00 0.9168 00:44:59 16 16.00
3176 Action Cherub Alison Chapman & Andrew Stephenson Drummoyne SC (NSW) 14:49:24 00:49:24 9 9.00 0.9595 00:47:24 24 24.00
3062 Lairy Canary Cherub Nellie Imlay & Josh Purnell Drummoyne SC (NSW) 14:49:25 00:49:25 10 10.00 0.8799 00:43:29 6 6.00
3116 Hooters Cherub Morgan York & Ashley Knighton Belmont 16ft SC (NSW) 14:49:44 00:49:44 11 11.00 0.9076 00:45:08 18 18.00
3145 Alchemy Cherub Fiona Lunsmann & Rolf Lunsmann Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 14:49:45 00:49:45 12 12.00 0.8878 00:44:10 11 11.00
3144 Wally Cherub Jarrod Turner & Morgan Frew Belmont 16ft SC (NSW) 14:49:48 00:49:48 13 13.00 0.9171 00:45:40 20 20.00
3077 TNT Cherub Jaquline Harding & Brendon Wright Perth Dinghy SC (WA) 14:49:58 00:49:58 14 14.00 0.8309 00:41:31 2 2.00
3173 Smurf Crease Cherub Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy SC (WA) 14:50:05 00:50:05 15 15.00 0.9138 00:45:46 21 21.00
3147 Camel Toe Cherub Aaron Kirkby & Kurt Sullivan Belmont 16's (NSW) 14:50:06 00:50:06 16 16.00 0.8831 00:44:15 13 13.00
3135 Serenity Now Cherub Virginia Horn & Jacques Audet Perth Dinghy SC (WA) 14:50:31 00:50:31 17 17.00 0.8814 00:44:32 14 14.00
3177 Short Tired and Emotional Cherub Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne SC (NSW) 14:50:39 00:50:39 18 18.00 0.8657 00:43:51 7 7.00
3130 Fine Mess Cherub Cam Rule & Teesh Cook Perth Dinghy SC (WA) 14:50:42 00:50:42 19 19.00 0.8708 00:44:09 10 10.00
3112 Pandamonium Cherub Bradley Luketina & Andrew Briggs Perth Dinghy SC (WA) 14:51:02 00:51:02 20 20.00 0.8601 00:43:54 8 8.00
3152 Enough Rope Cherub Nicole Barnes & Oliver Jones Drummoyne SC (NSW) 14:51:30 00:51:30 21 21.00 0.9503 00:48:56 28 28.00
3131 Spread'ers Cherub Adam Cooke & Thomas McNally Belmont 16ft SC (NSW) 14:52:47 00:52:47 22 22.00 0.8365 00:44:09 9 9.00
3140 Stomping Ground Cherub Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy SC (WA) 14:53:43 00:53:43 23 23.00 0.8383 00:45:02 17 17.00
3146 Brave Sir Robin Cherub Emilia Horn & Hamish Wiltshire Perth Dinghy SC (WA) 14:55:09 00:55:09 24 24.00 0.8702 00:47:59 26 26.00
2942 Jolly Roger Cherub Ethan Slaven & Miranda Slaven Perth Dinghy SC (WA) 14:58:03 00:58:03 25 25.00 0.7962 00:46:13 22 22.00
3090 South Park Cherub Michael Cahill & Grace Law Drummoyne SC (NSW) 14:59:21 00:59:21 26 26.00 0.8138 00:48:18 27 27.00
3108 Queen of Hearts Cherub Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay SC (WA) 14:59:29 00:59:29 27 27.00 0.7856 00:46:44 23 23.00
3137 Cunning Ham Cherub Catriona Glassock & James Glassock Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 15:00:16 01:00:16 28 28.00 0.8192 00:49:22 29 29.00
3084 Back in Black Cherub Paul Champion & Lisa Champion Darwin SC (NT) 15:00:36 01:00:36 29 29.00 0.7843 00:47:32 25 25.00
3123 Juicy Cherub Richard Howell & Linda Howell Koombana Bay SC (WA) 15:03:32 01:03:32 30 30.00 0.7926 00:50:21 30 30.00
3159 Liquor in Public Cherub Charlotte Henley-Smith & Djarrah Audet Drummoyne SC (NSW) 15:10:34 01:10:34 31 31.00 0.7985 00:56:21 31 31.00
3139 Red Back Cherub Corey McEvoy & Blair Stuart Koombana Bay SC (WA) DNF 33.00 DNF 33.00

Mobile Website
Race No: 7
Race Start Time: Wed Jan 3, 2018 15:38:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3181 Schmicky Shmootin Cherub Kristopher Fay & James Walters Belmont 16ft SC (NSW) 16:19:38 00:41:38 1 1.00 0.9399 00:39:08 2 2.00
3171 Son of Wally Cherub Trevor Fay & Nigel Blatchford Belmont 16ft SC (NSW) 16:19:57 00:41:57 2 2.00 0.9817 00:41:11 10 10.00
3143 French Tickler Cherub Beynon Telford & Matthew Hall Belmont 16ft SC (NSW) 16:21:08 00:43:08 3 3.00 0.8970 00:38:41 1 1.00
3116 Hooters Cherub Morgan York & Ashley Knighton Belmont 16ft SC (NSW) 16:21:27 00:43:27 4 4.00 0.9070 00:39:25 3 3.00
3176 Action Cherub Alison Chapman & Andrew Stephenson Drummoyne SC (NSW) 16:21:54 00:43:54 5 5.00 0.9513 00:41:46 12 12.00
3144 Wally Cherub Jarrod Turner & Morgan Frew Belmont 16ft SC (NSW) 16:22:08 00:44:08 6 6.00 0.9148 00:40:22 6 6.00
3167 Kiss Cherub Claire Lunsmann & Henry St Hill Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 16:22:20 00:44:20 7 7.00 0.9364 00:41:31 11 11.00
3158 Causing Haavik Cherub Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16ft SC (NSW) 16:22:38 00:44:38 8 8.00 0.9469 00:42:16 15 15.00
3152 Enough Rope Cherub Nicole Barnes & Oliver Jones Drummoyne SC (NSW) 16:22:43 00:44:43 9 9.00 0.9375 00:41:55 14 14.00
3173 Smurf Crease Cherub Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy SC (WA) 16:23:03 00:45:03 10 10.00 0.9106 00:41:01 9 9.00
3147 Camel Toe Cherub Aaron Kirkby & Kurt Sullivan Belmont 16's (NSW) 16:23:15 00:45:15 11 11.00 0.8855 00:40:04 5 5.00
3131 Spread'ers Cherub Adam Cooke & Thomas McNally Belmont 16ft SC (NSW) 16:25:20 00:47:20 12 12.00 0.8391 00:39:43 4 4.00
3112 Pandamonium Cherub Bradley Luketina & Andrew Briggs Perth Dinghy SC (WA) 16:25:21 00:47:21 13 13.00 0.8636 00:40:53 7 7.00
3177 Short Tired and Emotional Cherub Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne SC (NSW) 16:26:05 00:48:05 14 14.00 0.8694 00:41:48 13 13.00
3077 TNT Cherub Jaquline Harding & Brendon Wright Perth Dinghy SC (WA) 16:26:42 00:48:42 15 15.00 0.8424 00:41:01 8 8.00
3145 Alchemy Cherub Fiona Lunsmann & Rolf Lunsmann Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 16:26:59 00:48:59 16 16.00 0.8905 00:43:37 18 18.00
3166 Nice Aft Cherub Emma Harrison & James Pagett Drummoyne SC (NSW) 16:27:04 00:49:04 17 17.00 0.9167 00:44:59 22 22.00
3135 Serenity Now Cherub Virginia Horn & Jacques Audet Perth Dinghy SC (WA) 16:27:23 00:49:23 18 18.00 0.8828 00:43:36 17 17.00
3130 Fine Mess Cherub Cam Rule & Teesh Cook Perth Dinghy SC (WA) 16:28:03 00:50:03 19 19.00 0.8735 00:43:43 19 19.00
3179 Between the Sheets Cherub James Bloomfield & Brendan Jenkins Drummoyne SC (NSW) 16:28:41 00:50:41 20 20.00 0.8952 00:45:22 23 23.00
3140 Stomping Ground Cherub Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy SC (WA) 16:28:51 00:50:51 21 21.00 0.8381 00:42:37 16 16.00
3146 Brave Sir Robin Cherub Emilia Horn & Hamish Wiltshire Perth Dinghy SC (WA) 16:29:42 00:51:42 22 22.00 0.8611 00:44:31 21 21.00
3119 Rack M Up Cherub Jennifer Pagett & Ryan Clifton-Smith Belmont 16ft SC (NSW) 16:30:02 00:52:02 23 23.00 0.8879 00:46:12 24 24.00
3062 Lairy Canary Cherub Nellie Imlay & Josh Purnell Drummoyne SC (NSW) 16:31:30 00:53:30 24 24.00 0.8849 00:47:21 27 27.00
3159 Liquor in Public Cherub Charlotte Henley-Smith & Djarrah Audet Drummoyne SC (NSW) 16:35:36 00:57:36 25 25.00 0.7716 00:44:27 20 20.00
3090 South Park Cherub Michael Cahill & Grace Law Drummoyne SC (NSW) 16:36:41 00:58:41 26 26.00 0.8045 00:47:13 26 26.00
3084 Back in Black Cherub Paul Champion & Lisa Champion Darwin SC (NT) 16:38:21 01:00:21 27 27.00 0.7738 00:46:42 25 25.00
2942 Jolly Roger Cherub Ethan Slaven & Miranda Slaven Perth Dinghy SC (WA) 16:39:07 01:01:07 28 28.00 0.7926 00:48:26 29 29.00
3137 Cunning Ham Cherub Catriona Glassock & James Glassock Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 16:39:29 01:01:29 29 29.00 0.8070 00:49:37 30 30.00
3123 Juicy Cherub Richard Howell & Linda Howell Koombana Bay SC (WA) 16:40:12 01:02:12 30 30.00 0.7785 00:48:25 28 28.00
3139 Red Back Cherub Corey McEvoy & Blair Stuart Koombana Bay SC (WA) 16:43:55 01:05:55 31 31.00 0.7685 00:50:39 31 31.00
3108 Queen of Hearts Cherub Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay SC (WA) DNF 33.00 DNF 33.00

Mobile Website
Race No: 8
Race Start Time: Thu Jan 4, 2018 14:00:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
3176 Action Cherub Alison Chapman & Andrew Stephenson Drummoyne SC (NSW) 15:50:15 01:50:15 1 1.00 0.9509 01:44:50 15 15.00
3181 Schmicky Shmootin Cherub Kristopher Fay & James Walters Belmont 16ft SC (NSW) 15:51:39 01:51:39 2 2.00 0.9485 01:45:54 18 18.00
3171 Son of Wally Cherub Trevor Fay & Nigel Blatchford Belmont 16ft SC (NSW) 15:54:33 01:54:33 3 3.00 0.9833 01:52:38 32 32.00
3179 Between the Sheets Cherub James Bloomfield & Brendan Jenkins Drummoyne SC (NSW) 15:54:42 01:54:42 4 4.00 0.8846 01:41:28 6 6.00
3152 Enough Rope Cherub Nicole Barnes & Oliver Jones Drummoyne SC (NSW) 15:55:29 01:55:29 5 5.00 0.9365 01:48:09 25 25.00
3158 Causing Haavik Cherub Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16ft SC (NSW) 15:56:19 01:56:19 6 6.00 0.9449 01:49:54 30 30.00
3167 Kiss Cherub Claire Lunsmann & Henry St Hill Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 15:56:30 01:56:30 7 7.00 0.9368 01:49:08 29 29.00
3173 Smurf Crease Cherub Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy SC (WA) 15:57:06 01:57:06 8 8.00 0.9129 01:46:54 20 20.00
3116 Hooters Cherub Morgan York & Ashley Knighton Belmont 16ft SC (NSW) 15:57:43 01:57:43 9 9.00 0.9143 01:47:38 23 23.00
3144 Wally Cherub Jarrod Turner & Morgan Frew Belmont 16ft SC (NSW) 15:58:00 01:58:00 10 10.00 0.9188 01:48:25 26 26.00
3166 Nice Aft Cherub Emma Harrison & James Pagett Drummoyne SC (NSW) 15:58:09 01:58:09 11 11.00 0.9070 01:47:10 22 22.00
3135 Serenity Now Cherub Virginia Horn & Jacques Audet Perth Dinghy SC (WA) 15:58:35 01:58:35 12 12.00 0.8771 01:44:01 8 8.00
3119 Rack M Up Cherub Jennifer Pagett & Ryan Clifton-Smith Belmont 16ft SC (NSW) 15:59:00 01:59:00 13 13.00 0.8754 01:44:10 9 9.00
3077 TNT Cherub Jaquline Harding & Brendon Wright Perth Dinghy SC (WA) 15:59:39 01:59:39 14 14.00 0.8442 01:41:01 4 4.00
3143 French Tickler Cherub Beynon Telford & Matthew Hall Belmont 16ft SC (NSW) 15:59:41 01:59:41 15 15.00 0.9067 01:48:31 27 27.00
3177 Short Tired and Emotional Cherub Lily Peel & Cathy Pagett Drummoyne SC (NSW) 16:00:06 02:00:06 16 16.00 0.8689 01:44:21 11 11.00
3112 Pandamonium Cherub Bradley Luketina & Andrew Briggs Perth Dinghy SC (WA) 16:00:44 02:00:44 17 17.00 0.8658 01:44:32 14 14.00
3140 Stomping Ground Cherub Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy SC (WA) 16:00:49 02:00:49 18 18.00 0.8353 01:40:55 3 3.00
3145 Alchemy Cherub Fiona Lunsmann & Rolf Lunsmann Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 16:01:07 02:01:07 19 19.00 0.8847 01:47:09 21 21.00
3147 Camel Toe Cherub Aaron Kirkby & Kurt Sullivan Belmont 16's (NSW) 16:01:12 02:01:12 20 20.00 0.8905 01:47:56 24 24.00
3062 Lairy Canary Cherub Nellie Imlay & Josh Purnell Drummoyne SC (NSW) 16:01:45 02:01:45 21 21.00 0.8696 01:45:52 17 17.00
3146 Brave Sir Robin Cherub Emilia Horn & Hamish Wiltshire Perth Dinghy SC (WA) 16:02:27 02:02:27 22 22.00 0.8531 01:44:28 12 12.00
3108 Queen of Hearts Cherub Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay SC (WA) 16:03:11 02:03:11 23 23.00 0.7806 01:36:09 1 1.00
3131 Spread'ers Cherub Adam Cooke & Thomas McNally Belmont 16ft SC (NSW) 16:06:02 02:06:02 24 24.00 0.8449 01:46:29 19 19.00
3130 Fine Mess Cherub Cam Rule & Teesh Cook Perth Dinghy SC (WA) 16:07:54 02:07:54 25 25.00 0.8676 01:50:58 31 31.00
3090 South Park Cherub Michael Cahill & Grace Law Drummoyne SC (NSW) 16:11:00 02:11:00 26 26.00 0.7909 01:43:36 7 7.00
3159 Liquor in Public Cherub Charlotte Henley-Smith & Djarrah Audet Drummoyne SC (NSW) 16:12:07 02:12:07 27 27.00 0.7646 01:41:01 5 5.00
3139 Red Back Cherub Corey McEvoy & Blair Stuart Koombana Bay SC (WA) 16:12:44 02:12:44 28 28.00 0.7411 01:38:22 2 2.00
2942 Jolly Roger Cherub Ethan Slaven & Miranda Slaven Perth Dinghy SC (WA) 16:14:35 02:14:35 29 29.00 0.7767 01:44:32 13 13.00
3084 Back in Black Cherub Paul Champion & Lisa Champion Darwin SC (NT) 16:17:43 02:17:43 30 30.00 0.7570 01:44:15 10 10.00
3123 Juicy Cherub Richard Howell & Linda Howell Koombana Bay SC (WA) 16:18:00 02:18:00 31 31.00 0.7629 01:45:17 16 16.00
3137 Cunning Ham Cherub Catriona Glassock & James Glassock Lane Cove 12ft Sailing Skiff C (NSW) 16:18:11 02:18:11 32 32.00 0.7884 01:48:57 28 28.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login